Krompirjeve počitnice

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

6. okt 2010 12:12

Da ne odpiram nove teme. Ali morda kdo ve za kakšnen ugoden apartma, stanovanje,.. za približno 4 dni, najraje ob obali ali pa v bližini kakšnih term - v času med 23.10.-27.10.2010. Preko agencij sem že vse pogledala, ampak žal je za 3-člansko družino na dan vseeno predrago, pa še pes je problem. vem, da imajo kakšne firme take zadeve, pa če je kje kaj nezasedeno, se priporočam. hvala za pomoč laik

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

7. okt 2010 17:28

londonska rezina je napisal/a:
Ravno včeraj sva s kolegico premlevali o krompirju... Sva ugotovili isto kot kozamurnik. Tudi midve sva imeli le zimske in poletne. Brez krompirjevih, božičnih, prvomajskih...Ja, smo hodili v šolo! Pa ne me narobe razumet; ne, ne bi šla nazaj za nič na svetu! londonska rezina
Smo pa imeli DVA tedna zimskih počitnic. LENČA http://lencaa.moj-album.com/album/15731661/

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. okt 2010 17:39

No, prvomajske so bile - če je padel praznik na dela prost dan, se je podaljšalo - bile so tudi za 29. november. Je pa res, da v tistih časih otroci v šoli vseeno niso bili tako obremenjeni.

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. okt 2010 18:06

Dvomim, da se je število dni pouka od takrat kaj posebej zmanjšalo. Če preštejete vse dni, ki zdaj štejejo za počitnice, lahko opazite, da se nekaj teh dni (letos 2) nadomeščajo. Torej to niso prosti dnevi. Od 1. 9. 2010 do 24. 6. 2011 je 191 šolskih dni, lahko rečemo, da dni pouka, ker se k pouku štejejo seveda tudi športni dnevi, dnevi obveznih izbirnih vsebin in še marsikaj (odvisno od vrste in nivoja šole - Oš, SŠ,...).

Obremenjjenost učencev/dijakov in zaposlenih na šolah je pa zdaj, po mojem videnju, bistveno večja kot včasih, recimo 20, 25 let nazaj (za bolj daleč v preteklost ne morem nič reči).

Tempo je tak, da se vsake 8 tednov prav prileže teden dni, ko NI POUKA, ko je čas za marsikaj: za počitek, da se poopravi kaj, za kar je v dneh pouka zmanjkalo časa, konec konec za to, da se učitelji in učenci/dijaki spočijejo en od drugega ...).

Če je kaj v naših šolah (ne samo po mojem mnenju) treba ohraniti, je prav zdajšnji ritem tednov pouka in dni prekinitev (ki se zaradi praznikov podaljšajo na približno 8 do 10 dni, od tega je načeloma manj kot pol dni, ki so delovni (torej ponedeljek-torek-sreda-četrtek-petek).

Naj dodam še to, da se meni zdi izraz (najbrž sem to že kje napisala) "krompirjeve" počitnice zdi aboten. Primeren bi bil "jesenske" počitnice, recimo. Ker so res jeseni in nikakor v času, ko se pri nas pobira krompir. Ta je takrat že kakšna dva meseca v kleteh, na njivah pa poganja ozimno žito. Ja, kopiranje tujega, prevajanje brez kančka zdrave pameti in uporabe razuma pač.

 

 

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 07.okt 2010 18:09

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. okt 2010 23:51

Rimljanka,

Atina

matineja  

član od: 21.12.2008

sporočila: 45

9. okt 2010 9:15

Rimljanka, se popolnoma strinjam s tabo. Bi pa takšne počitnice pasale tudi v vrtcu. Tam jih NIKOLI ni. In se vse stvari poopravljajo popoldan, ko ni otrok. In se nimaš kdaj odpočiti ne od otrok, ne od dela...

matineja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

9. okt 2010 10:55

V nobenem primeru nočem omalovaževati dela učiteljev in vzgojiteljic in vsega osebja v šolah, vrtcih...ampak malo me je zbodla ugotovitev matineje, da bi take počitnice pasale tudi v vrtcu, češ, da se nimaš kdaj odpočiti ne od otrok in ne od dela. Meni se to zdi pač služba kot vsaka druga in povsod bi nam najbrž pasale vsake toliko kakšne počitnice, ki jih seveda ni - veliko služb je takih, da se opravljajo ob petkih in svetkih, ponoči in podnevi in dopusta pač imamo, kolikor ga imamo in nekako to preživimo.

rrr

matineja  

član od: 21.12.2008

sporočila: 45

9. okt 2010 11:54

Ribaracarak, nisem mislila tako hudo, kot se je zapisalo, odgovarjala sem le na Rimljankin zapis o tem, kako se vsake toliko prileže teden dni, ko ni pouka. Pravim le, da v vrtcu takega tedna nikoli ni in da se vedno mora delati z enakim tempom, pa to ni le ujčkanje, previjanje in hranjenje otrok. Tiste, ki delajo v vrtcu, to še predobro vedo.

matineja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti