Čokoladne miške - pomoč

ElaS  

član od: 3.10.2007

sporočila: 56

tema odprta - 22. okt 2008 18:39 | ogledi: 6.415 | odgovori: 29

Na tej spletni strani ( http://allrecipes.com/Recipe/Chocolate-Mice/Detail. ) sem našla recept za čudovite čokoladne miške brez pečenja. Recept razumem, ne vem pa kaj naj uporabim za njihove "čokoladno piškotne drobtine". Kateri naši piškoti bi ustrezali temu opisu? Kaj se uporabi za mišje repke?

INGREDIENTS (Nutrition)

112 g semisweet chocolate

75 g sour cream

110 g chocolate cookie crumbs

35 g chocolate cookie crumbs

40 g confectioners" sugar

24 silver dragees decorating candy

25 g sliced almonds

12 (2 inch) pieces long red vine licorice

DIRECTIONS

Melt the chocolate, and combine with sour cream. Stir in 1 cup chocolate cookie crumbs. Cover and refrigerate until firm.

Roll by level tablespoonfuls into balls. Mold to a slight point at one end (the nose).

Roll dough in confectioners sugar (for white mice), and in chocolate cookie crumbs (for dark mice). On each mouse, place dragees in appropriate spot for eyes, almond slices for ears, and a licorice string for the tail.

Refrigerate for at least two hours, until firm

Tiste ki obvladate, pa bi mogoče za druge uporabnike tudi prevedle recept.

Aja, povezavo se splača pogledati zaradi lepih slik.

Lep pozdrav

ElaS

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. okt 2008 18:58

ElaS, to so navadni čokoladni cookiji, ki so zdrobljeni. Se pravi, greš v trgovino in kupiš navadne čokoladne cookije, jih naložiš v vrečko in z valjarjem zdrobiš. Oblikuješ miške z žlico in potem za bele miške povaljaš v sladkorju v prahu, za temne pa v teh zdrobljenih piškotkih. Licorice je pa tista črna nagravžna stvar, ki je grozljivo popularna v Skandinaviji. Malo sicer spominja na okus janeža, vendar meni v resnici niti ne. Ni mi pa všeč (še celo pijača obstaja iz tega). Nisem prepričana, mislim pa, da se imenuje sladki koren. No, tukaj bo rimljanka najbolje vedela. najbolje je, če greš v kakšno zelo dobro založeno trgovino ali specializirano prodajalno bombonov in čokolad, kjer boš sigurno našla kaj dolgega, tankega in po možnosti temnega. Pa kakšno slikco pošlji! fresh

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

22. okt 2008 19:44

al pa v kazga lidla al pa hoferja al pa evrospina tam sem jih že vidla nevem pa točno v keri štacuni tepka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. okt 2008 19:56

Ma, jaz vem, da sem nekje videla takšne dolge, črne zadevščine, ki bi bile primerne za repek. Hehe, rimljanka, si že kdaj pila Salmiaki, finsko pogruntavščino, ki bazira na vodki in sladkem korenu? Nagravžno, da nikoli ne pozabiš okusa. najhuje pa je to, da vsi Skandinavci to tako obožujejo, da je treba potem vedno, ko so kje s tabo v družbi, malo tega nagniti. fresh

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. okt 2008 20:24

Nisem, fresh, ampak, če me povabiš, bi pa tvegala en mini mini kozarček........pa magari kar tu v Slo............................. ......hi hi hi....

rimljanka - zasebno mnenje

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. okt 2008 20:35

Bom pa res probala zrihtat kakšno botiljo! Ni vrag, bo slej ko prej prišel en Finec spet v Slovenijo. Pol ga pa bova! fresh

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. okt 2008 20:43

Ups, kaj sem (nama) zakuhala.....ampak, se bom žrtvovala....

rimljanka - zasebno mnenje

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

22. okt 2008 21:20

Za repke lahko kupiš tudi žele špagete ali pa polžke, ki obstajajo v zeleni, rumeni, rdeči in črni barvi. Drugače sem pa jaz enkrat delala miške na tak način: kupila sem s čokolado oblite napolitanke in jih zmlela v multipraktiku. To pride taka lepo mokra masa, da se iz nje lepo naredijo miške. Za oči sem kupila jedilne biserčke, za ušesa sem dala mandljeve polovičke, za rep pa tiste pisane špagete. Potem sem to dala v hladilnik in so nastale luštne, kompaktne miške. Imam slikico na mobiju, pa ti lahko pošljem MMS. Še to, očitno sem jaz edini primerek na tem svetu, ki ima rad te lakrice Jelenckova

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. okt 2008 21:23

Jelenckova, kot vidiš, imaš na Finskem ful somišljenikov.....pa ne se štulit k oni vodki z.... (al pa se daj, bova s fresh lažje preživeli.....).

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti