Sadne krogljice

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

tema odprta - 22. okt 2008 15:15 | ogledi: 3.796 | odgovori: 8

Danes sem poskusila Medexove Bio sadne krogljice z brusnicami. Čudovita zadeva-ampak kar draga (1,60€ za paketek).

Ima kdo recept da bi kaj takeganaredila doma?

Tako "na uč" bi rekla zmleto suho sadje, lešniki, povaljano v kokos-ampak ima kdo kaj bolj konkretnega zapisanega.

http://www.medex.si/si/noviizdelki/biobi_kroglice

 

Lp, ANja

ANJA

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

22. okt 2008 15:19

O teh kroglicah sicer nimam pojma, čisto prijazno bi te rada le opozorila na to, da se ne napiše kroglJice (saj veš: krog, krogla...in ne kroglja).

Ognjič

nsns  

član od: 11.9.2007

sporočila: 74

22. okt 2008 15:22

Imam recept podoben tem kroglicam ampak je doma. Če ne pozabim ga prinesem in napišem ju3. nsns

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. okt 2008 16:41

Anja, saj imaš mušter od kroglice pred nosom, zdaj pa z metodo poskusov in napak poskusi dobiti to isto v domači predelavi. Ni treba čakati, da ti nekdo nek tekst dostavi. Do it yourself. Jaz sem se na tak način v osnovi naučila kuhati. Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. okt 2008 17:59

Anja, predvsem je finta v zmletem suhem sadju (malo ga namoči v mlačni vodi, da se zmehča, če ni prav sočno) in mletih oz. drobljenih oreščkih ter semenih. Moja tašča jih je zadnjič delala po receptu iz enega časopisa, pa so bile prav fine. Jaz bi ti na pamet svetovala takole: Pripravi si več vrst suhega sadja, takega, ki ti je všeč (marelice, datelji, slive, jabolka, hruške, rozine, brusnice.....za začetek po 100 g vsakega) ter orehe, lešnike, neslane pistacije, arašide...., kokos in podobno (semena sončnic, buč, lanu...), lahko tudi žitne kosmiče. Suho sadje drobno sesekljaj, ga pomešaj v posodi (če ga boš prej malo namočila, bo bolj sočno, sicer pa dodaj malo medu, če ti je všeč), dodaj mešanico mletih in malo bolj grobo sesekljanih oreščkov in začni oblikovati kroglice. Razmerja sadja oz. orečkov poljubno spreminjaj glede na okus oz. kompaktnost mase - če je premehka, dodaj malo več suhega, če pa je pretrda, dodaj še malo namočenega sadja. Kroglice povaljaj v kokosovi moki, mletih lešnikih, orehih - po želji. Malo eksperimentiraj, pa boš kmalu našla svoj najljubši okus. mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 22. okt 2008 18:01:23

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

22. okt 2008 18:22

Sicer pa ti itak piše pri vsaki vrsti kroglic iz česa so, pa malo s temi sestaviami eksperimentiraj, saj sama najboljše veš kakšnega okusa so bile (jaz namreč prvič slišim zanje). *Alisha*

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. okt 2008 19:18

Najbrž na škatli tudi piše koliko % česa je v kroglicah. Spodaj pod sliko, na priloženem linku, pa imaš itak navedeno, katere sestavine so uporabljene. Če ne pa uporabi sadje in oreščke v enakih deležih, sesekljaj in naredi kroglice, povaljaj v kokosu in voila! fresh

nsns  

član od: 11.9.2007

sporočila: 74

28. okt 2008 11:55

Sama sem delala sadne kroglice po receptu št. 4532 od jade ki je v bazi. Vsi smo bili nad njimi navdušeni in jih bom zdaj v teh dolgih večerih še večkrat naredila. Primerne so tudi za zamrzovanje. Lahko jih ponudimo kar zmrznjene. nsns

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti