Misel dneva

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 22. okt 2008 7:10 | ogledi: 3.102 | odgovori: 19

Imela sem sodelavko, ki nam je vsako jutro pred začetkom dela prebrala kakšno spodbudno misel dneva. Ne vem iz kje jih je jemala, ampak prileglo se je.

Ima kdo kakšno na zalogi?

 

 

 

Cila

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

22. okt 2008 7:25

Lahko si zapoješ tisto od Tomaža Domicelja:" VEM, DA DANES BO SREČEN DAN, TO SEM ZAČUTIL-A ŽE ZJUTRAJ!" Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

22. okt 2008 7:25

www.misli.com se prijaviš na dnevno prejemanje misli.

 

Lp bojana

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

22. okt 2008 7:29

Ko še ni bilo tovrstne literature, sem jih zapisovala. Imam shranjenih cca 2000 misli ...., vendar je najpomembnejša tista "moja", ki jo vsako jutro z dušo namenim vsem mojim prijateljem, sodelovcem in tistim, ki so pomoči potrebni  ... tako se prične moj dan.

 

kobra 1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. okt 2008 8:19

Cila, tega je kot solate. Imaš npr koledarje brez poimenovanj dnevov, je samo npr. 2. julij..in potem je zraven napisana misel, ki jo gledaš cel dan, naslednji dan pa obrneš nov list in za 3. julij spet kaj piše. Je tudi varianta, da si misli, ki zrastejo na tvojem zeljniku, ali pa misli s tujih zeljnikov (pri tem napišeš avtorstvo) zbiraš in jih pišeš. Pa imaš tudi Iskrice na zadnji strani osrednjega slovenskega časnika. Ali pa prebrereš karkoli od Khalila Gibraina. Sicer je pa za prečiščevanje samega sebe (ker temu so Misli dneva namenjene) dobro, da začneš pri lažjem delu. Na primer pri prepoznavanju sebe, za to je pa dobro orodje Proustov vprašalnik. Vendelina jr.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

22. okt 2008 8:26

No, ena dobra misel za lep dan: Ne obupuj: če nisi postal bleščeč zgled, lahko še vedno postaneš zastrašujoč primer. Tina

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. okt 2008 9:25

Eh, saj ne rabim misli  dneva zase osebno . Nimam časa, ker me takoj zjutraj preplavijo načrti za tisti dan .  Ampak tako na splošno  za popestritev in  kontra tistemu   "hmm". Komur bi se dalo, bi napisal kakšno misel, ki se mu tisti dan plete po glavi, se je je slučajno spomnil ali kje prebral, ali kakšno modrost. Ideja pač, če je dobra, se bo prijela, če ne bo šla tja, kamor spada - v arhiv .

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. okt 2008 9:49

 

Jaz sem vedno za take reči:

Za danes:

marko Zorko: Bog ne daj biti zrel. Potem lahko samo še odpadem in zgnijem.

 

Mamamia

 

mamamia

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

22. okt 2008 9:56

Super, tudi jaz sem zbirateljica. Imam celo morje tega... ampak danes se mi je oko ustavilo na tej žlehtni: MOŠKI SO NAJBOLJ ŽALOSTNA ŽIVAL NA SVETU, KER IMAJO SESKE BREZ MLEKA, PTIČA BREZ KRIL, JAJCA BREZ LUPINE IN MOŠNJO BREZ DENARJA. PODATEK, DA JE KAR 8O% ŽENSK SAMSKIH, PA GOVORI O TEMU, DA JIM JE POSTALO JASNO, DA SE ZARADI 10 DAG KLOBASE V HIŠI NE SPLAČA REDITI CELEGA PRASCA. tabina

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

22. okt 2008 11:02

Med avtorji izbranih misli, imam zelo rada Rudija Kerševana. Tu je nekaj njegovega: V srcu je vedno dovolj prostora še za nekoga. So ljubezni, ki se jih spominjamo, in je ljubezen, ki je ne moremo pozabiti. So ljubezni, ki se zgodijo, a le ena traja, je kot izvir, nenehno nastaja. Ko smo srečni in nam je lepo, je nepomembno kje smo, ker smo vedno na najlepšem kraju sveta. Lep dan vam želim! daga

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

22. okt 2008 11:16

Vprašaj se, ali te je to, kar počneš danes, kaj bolj približalo tistemu, kar bi želel biti jutri.

 

sonchek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti