Pustni krofi

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

tema odprta - 1. feb 2003 11:12 | ogledi: 15.904 | odgovori: 28

Približuje se pust in s tem tudi krofi. Rada bi dobila preizkušeno dober recept s precej natančnimi navodili kot si npr. tip moke, temperatua olja, tehnika gnetenja itd. Lani smo namreč imeli trde, zunaj zapečene, znotraj surove krofe

Vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovore.

Janja Zorko

Temo je spremenil(a) Janja dne 01. feb 2003 11:12:49

Temo je spremenil(a) Janja dne 01. feb 2003 11:15:20

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

1. feb 2003 18:51

Tu ti pošiljam čisto navaden recept za krofe, ki se naredijo za kosilo, zvečer pa jih že ni več...1kg moke(bela - tip 400), 2 kocki kvasa, okoli pol litra mleka, 10 dag sladkorja, 4 žlice olja, 4 rumenjake , eno žličko soli, 4 cl ruma. Delam v mešalniku, prvo zmešam mokre sestavine, nato dodam še suhe in fino pregnetem. Dam vzhajat, če imaš čas, lahko dvakrat, vendar ni nujno. Nato pa oblikujem krofe. Vzamem za eno pest testa okoli 5dag, odvisno kako velike hočeš imeti in gnetem testo tako, da z dlanjo vrtim testo v krogu ob pult, da se izoblikuje lepa kepica, lep krof. Potem dam vzhajat cca. 20 minut. Pečem v fritezi na 175 po 2 - 3 minute na eni strani. Tisto verjetno poznaš, ko jih daš v olje, jih pokriješ, potem ko jih obračaš, ne pokrivaš več. Za krofe se splača kupiti fritezo, ki dandanes sploh ni tak strošek, za krofe je idealna Rowentina friteza za cca. 12000sit, pa lahko celo leto pripravljaš krofe...:)))) Ko so pečeni, jih nadevaš z marmelado in obilno potreseš z mletim sladkorjem. In to je to, krofi imajo lepe venčke in so krasni, pa dobri tudi in nimajo nikoli lukenj...LP Tanja

leahladkyturk  

član od: 26.1.2003

sporočila: 20

3. feb 2003 0:02

Hvala za recept. Jih bom tudi sama probala speči. Do sedaj sem jih delala po različnih receptih. Uspeli so mi samo enkrat, a si na žalost nisem ztapomnila po katerem receptu sem jih napravila. Še en nasvet, krofe, ponfri panirane zrezke... probajte cvreti v arašidnem olju. Bolje prenaša visokre temperature pa še okus je neprimerno boljši. leahladkyturk

vesna ša.  

član od: 16.10.2002

sporočila: 14

3. feb 2003 8:21

Mene pa zanima, zakaj moji krofi nimajo lepega venčka? Vedno jih delam po receptu moje mame in moram reči, da njej vedno super uspejo in poleg tega so tudi zelo dobri. Moji venčki pa so katastrofalni. Tudi midve jih delava tako, da jih vrtiva v dlani da nastane kepica. Lp Vesna

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

3. feb 2003 13:45

Tanja, najlepša hvala za recept, navodila so res izčrpna. Janja Zorko

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

3. feb 2003 14:08

Vesna, poizkusi vzhajati malo dalj časa. Dobro je če vsaj kakšne pol ure (nasvet moje babice) oziroma da kroglice dobijo dvojni volumen. Pa uspešno peko

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

3. feb 2003 14:14

Pobrskajte še malo po forumu - odlični recepti, navodila in ideje iz lanskega leta. Lp

vesna ša.  

član od: 16.10.2002

sporočila: 14

3. feb 2003 14:38

Pri večini receptov sem zasledila, da vzhajajo krofi 40-60 min. To je verjetno mišljeno samo na eni strani. Kako dolgo pa morajo če jih obrneš-30 min za vsako stran ali je to premalo. Namreč moji venčki so grdi zato ker je testo preveč ali premalo vzhajano.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

3. feb 2003 16:05

Krofov med samim vzhajanjem ne obracas. Obrnes jih sele, ko jih spustis v olje, takrat gre v olje tista stran, ki je bila prej navzgor. LP, R.

leahladkyturk  

član od: 26.1.2003

sporočila: 20

3. feb 2003 20:05

Jaz sem dobila ravno obratno informacijo in sicer, da razvaljano testo pustiš stari 10 min, preden krožiš krofe. Piše tudi, da je dobro, če na pol vzhajane krofe obrnemo in da se premalo vzhajani krofi med cvrtjem sami obračajo ter da imajo luknje. V receptu je navedeno, da kvašenemu testu, ki ga bomo cvrli dodamo tudi pecilni prašek. (recept iz knjige : 100 receptov sestre Nikoline - 1. knjiga) leahladkyturk

ladybird  

član od: 17.2.2002

sporočila: 54

4. feb 2003 8:48

Ko smo že pri krofih- ima mogoče kdo recept za krofe od sestre Vendeline? Jaz sem krofe delala samo enkrat, niso mi uspeli in jih nisem nikdar več. Poskusila bi edino po omenjenem receptu, ker imam z njenimi recepti zelo dobre izkušnje. TANJA! Ko cvreš krofe v fritezi, verjetno vzameš ven mrežasto košarico? Po moje je premajhna. LP Damjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti