Pustni krofi

mm  

član od: 11.12.2002

sporočila: 24

4. feb 2003 13:52

Prispevam preverjeno dober recept: 1 kg mehke moke 7 rumenjakov 1,5 kocke kvasa (5 dkg) 7 dkg masla 7 dkg sladkorja 1/2 dcl ruma 1 vanilij 1 dkg soli caa 0,5 l mleka Testo zamesim, pustim vzhajati, da se volumen poveča 1x , nato testo rahlo razvaljam na caa 1,5 cm debelo in izrežem krofe (vsak bi naj imel 3-5 dkg). Vsakega posebej oblikujem oz. premesim še z roko in pustim vzhajati še caa 30-45 min. Ne obračam. Lahko jih razvaljaš tudi bolj tanko in po dva zlepiš- vmes marmelado. Sigurno uspejo in imajo vence. Če je testo bolj trdo, so zelo okrogli. Poizkusite z tem receptom, odkar ga imam so moji krofi lepi in niso mastni. Mojca Sporočilo je spremenil(a) mm dne 04. feb 2003 20:39:46

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

5. feb 2003 12:58

Damjana, mrežica se vsekakor mora vzeti ven iz friteze, če ne se na krofih poznajo črte...LP Tanja

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

8. feb 2003 13:03

Zanima me ali kdo od vas polni krofe z vanilijevo kremo in kako jo pripravi ? Misilim na tisto kremo s katero so polnjeni čokoladni krofi. Hvala za odgovor. LP Marjana

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

28. feb 2003 11:25

Help, vidim, da imate veliko izkušenj za peko krofov v fritezi. Tudi jaz bi letos rada poskusila ta način cvrtja (friteza Moulinex z oljnim filtrom, kakih 6 let star model), pa me zanima, kako to tehnično naredite, t.j. koliko časa, temperatura, ali vmes kaj odpirate, obračate... Hvala Irena

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

28. feb 2003 14:52

Marjana, danes sem spekla krofe z vanilijevo kremo: skuhala sem vanilijev puding brez sladkorja in z malo manj kot 1/2 litra mleka. Skuhan puding sem mešala, dokler se ni shladil.Potem sem dodala 10 dag zmehčanega masla in 8 dag mletega slakorja z vanilinom (sladkor za posipanje) in vse skupaj še dobro zmešala z mešalnikom. Krema je precej sladka in lahko dodaš malo manj sladkorja, odvisno od okusa. Krofe sem pa naredila takole: Zmiksala sem 4 rumenjake, eno žlico sladkorja, eno kislo smetano, 2 žlici ruma (75 %), pol žličke soli. Posebej sem naredila vzhajan kvas iz 3 g kvasa, žlice sladkorja in malo toplega mleka. Vse sem vlila v 1/2 kg namenske moke za kvašeno testo, kateri sem prej dodala za nožev vrh pecilnega praška. Testo sem mešala v mešalniku toliko časa, da je postalo gladko in se je ločilo od stene. Stresla sem ga v pomokano drugo skledo, pokrila s prtičem in pustila vzhajati v toplem prostoru (24,5 st.C) cca pol ure. Nato sem testo stresla na leseno desko, z roko raztegnila testo na debelino 1,5 cm in izrezala krofe. Vzhajali so pol ure na eni in pol ure na drugi strani. Nato sem jih cvrla do zlatorumene barve. Stikalo na srednji plošči SK sem imela na stopnji 5. Ocvrte sem malo pustila in nato napolnila z nadevom. Nekaj krofov se je kljub skrbnemu ravnanju med peko nagnilo, tako da nimajo enakomernega venčka. Zadnje sem naredila z roko (kroglice) in so vsi zelo lepi. Drugič jih ne bom več izrezovala. . Lenca lenca

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

28. feb 2003 21:48

Lenca! Najlepša hvala za tvoj recept za kremo in tudi za krofe. Takoj jutri jih bom naredila. Imam občutek, da ne bodo dočakali nedelje. LP Marjana

ladybird  

član od: 17.2.2002

sporočila: 54

1. mar 2003 11:09

Irena! V fritezi se cvrejo na 170 stopinj 2,5 minuti na vsaki strani. Najprej jih cvri pokrite, ko jih obrneš pa odkrite. Preverjeno! LP Damjana

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

1. mar 2003 12:07

Tudi jaz se v teh dneh ukvarjam s krofi, vendar imam kar nekaj tezav: 1) kako dobijo krofi tako lep, bel vencek? 2) se vam med cvrtjem krofi ne odpirajo in potem uhaja marmelada v olje in vse cvrci? Jaz namrec testo najprej razvaljam na 0.3 cm visoko, nato s kozarcem izrezem kroge. Na polovico krogov dam marmelado in pokrijem s krogom brez marmelade. Lepo zadelam in se enkrat izrezem z manjsim kozarcem. Pustim, da vzhaja (priblizno pol ure), nato jih cvrem. Meni se velika vecina krofov odpre in potem niso prav nic lepi za videz. Kako naredite vi, da se vam ne odpirajo? ribica

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

2. mar 2003 8:43

Najbolj preverjena zadeva je, da jih polniš že pečene. Jaz jih ne izrezujem, ampak delam kroglice. Sicer niso vsi enake velikosti, pojedo se pa itak vsi. Tina

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

3. mar 2003 9:21

Včeraj sem pekla krofe in bila vsa navdušena, kako so lepi in rahli. Ko pa smo ugriznili vsak v svoj krof, je moja družina skoraj umrla od smeha, ker so bili krofi ena sama luknja (citiram mojo mlajšo hčerko - luknje večje od krofov). To se mi dogaja sicer vsako leto, ampak luknje takih razsežnosti...!!! Eni pravijo, da moraš testo zamesiti ročno (jaz ga mesim z rogovilami ročnega mešalnika). Poskusila sem že vse - marmelado noter prej ali potem, vzhajala na vse načine, kvasa več ali manj... Ima kdo idejo?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti