Zanimiva vprašanja otrok

jana1  

član od: 25.6.2005

sporočila: 124

22. okt 2008 20:59

Po eni strani mi je prav žal, da še nimam otrok. Se jih že veselim, moram priznati! [soncnica] jana1

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

22. okt 2008 21:19

daga je napisal/a: Ja, to pa je vprašanje o katerem veliko razmišljam. Tudi jaz bi namreč rada vedela, kako je šlo naprej, še zlasti zato, ker je Kajn ubil Abela.O drugih otrocih Adama in Eve nisem nikjer nič zasledila. Od kod torej nadaljevanje človeškega rodu? daga Zgodba je taka: V začetku so bili ljudje še precej popolni, zato tudi ni bilo velike nevarnosti genskih bolezni in življenjska doba je bila daljša (Metuzalem je na primer dočakal kar 969 let). Seveda so se razmnoževali med seboj v lastnih družinah, saj drugače ni šlo. Ker pa biblijsko več odgovornosti nosijo moški, se rod šteje po sinovih in ne po hčerah, zato le te večinoma niti omenjene niso, razen če so storile kaj takega, iz česar bi se človeštvo moralo nekaj naučiti. Biblija je namreč priročnik za poučevanje samega sebe. V prvi Mojzesovi knjigi so lepo našteti rodovi po moški strani. Sta pa Adam in Eva imela še tretjega sina, Seta, ki se je rodil, ko je imel Adam 130 let. Po tej omembi v petem poglavju prve Mojzeseve knjige, v četrti vrsti piše, da je Adam živel še 930 let in rodil sinove in hčere. Nadaljni rodovi so omenjeni kot nasledniki Seta. lesnik, http://lesnik.moj-album.com/

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

22. okt 2008 21:38

Moj, takrat približno 2 leti star sin je enkrat sredi Kranja začel vpiti: "mami, glej dva atija". Nasproti sta nama prišla namreč dva vojaka (še stara jugo vojska). Svojega atija je namreč videl v vojaški uniformi, ko je prišel na dopust iz daljnega Šabca, pa so bili potem kar vsi vojaki atiji. Ljudje so malo čudno gledali, meni je bilo pa seveda nerodno. S približno enako starim sem bila enkrat s kolegico na Bledu. Tam so ob jezeru imeli neki črnci na travi pogrnjeno deko, na kateri je spal črn dojenček. Klemen ga nekaj časa gleda, potem pa reče: glej, ta je pa pobarvan. Nena http://www.moj-album.com/uredi/bena/11481476

nonica  

član od: 19.11.2007

sporočila: 105

22. okt 2008 22:21

Mojo hčerko je pri bližno pri štirih letih zanimalo, zakaj imam tako majhne pleničke, ko je videla damske vložke. nonica

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

22. okt 2008 22:22

Ena malo starejša-moj sin letos hodi v 6. razred, to je takoimenovana višja stopnja. Vsa prejšnja leta je moral vsak delavnik v posteljo ob 20 30, letos sva se pa dogovorila za 21. Njegova logika oz. tako je on meni predlagal: v 6. r. hodim spat ob devetih, v sedmem ob pol desetih, v osmem ob desetih, za devetega pa ni več važno---Vprašam zakaj? Odgovor je bil, da bo pa v devetem razredu pa že itak pri punci spal. Me je skoraj kap.....potem sem mu pa razložila situacijo. tejka77

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

23. okt 2008 7:37

Pozdravljeni, ja otroška vprašanja so res nekaj posebnega, moj sine me je vprašal, kakšna je razlika med molitev in volitev, menil je, da ne velika, ker gre razlika na račun ene črke. Posebno mučno mi je bilo, ko je spraševal različne stvari, ob kaki smrti, na primer, tasta je vprašal, kam gre kri, ko človek umre. lep dan vsem in veliko veselja marjanaj

ceres  

član od: 30.11.2007

sporočila: 57

23. okt 2008 9:33

Ta je "frišna" od včeraj. Z vnukinjo, 2 leti in pol, se učiva pesmico Marko skače, čez čas neha prepevati in pravi:"Nona zakaj bo papa skakal po travci? Zetu je namreč ime Marko. ceres

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

23. okt 2008 9:43

Hvala lesnik, zdaj mi je pa že bolj jasno, čeprav imam še vedno svoje mnenje o tem. daga

carli  

član od: 17.11.2006

sporočila: 59

23. okt 2008 11:05

Ko sem prebrala to o črnem dojenčku ob nb sem se spomnila ene svoje dogodivščine. Imela sem tri leta in pol, na obisk sta prišla starševa prijatelja, črne polti in ko me je hotel možakar pobožat po glavi, sem odskočila in mu povedala, da tak umazan me pa že ne bo božal. No potem, ko so mi razložili, da imata pač tako temno polt, sta se mi pa zdela tako zanimiva, da se ju cel vikend (kar sta bila na obisku) kar nisem mogla nagledati. carli

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

23. okt 2008 11:15

Moj nečak je pri 10 letih razglabljal: sedaj, sem jaz star 10 si ti 30, ko bom 20 boš ti 40, ko bom 30 boš ti 50, ko bom 40 bo ti 60,......ČE ŠE BOŠ K

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti