Zanimiva vprašanja otrok

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

22. okt 2008 7:35

Ko je bila nečakinja mala sem jo morala velikokrat pazit in enkrat me je tako razjezila da sem jo zaprla v njeno sobo, nakar slišim, kako govori svoji punčki- dojenčku ,veš Mihi zdaj pa bom potočila tako dolgo solzico, da bo vse povedala moji mamici,koko nesramnico ima za sestro in ona (to je mislila mene) več nebo njena teta ,ker je hudobnica. Bogomira

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

22. okt 2008 8:08

Ko sem bila še majhna se je oče enkrat s kladivom po prstu udaril pa sem ga vprašala če se je po sreči... ne je rekel po prsti in si ga hladil pod vodo... zima13

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

22. okt 2008 8:19

Nedavno tega smo bili na poroki sorodnikov pa me je mlajša hči med obredom v cerkvi vprašala:"Mami kdaj pa pridejo otroci!" Po njeni logiki se poročiš in dobiš otroke.Starejša pa venomer sprašuje kako sem jo lahko rodila,če pa z očijem nisva poročena,pa sem ji povdeala,da je to skrivnost in da ji bom povedala,ko bo dovolj velika in sedaj me skoz gnjavi,če je že dovolj zrasla. toppy

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

22. okt 2008 8:30

Moj sin me je pri petih letih v ponedeljek zjutraj ob 7. uri vprašal, kako je prvi človek prišel na zemljo. Takoj si je odgovoril - a ne to vprašanje ni za zjutraj, se bova pogovorila kasneje, ko pridem iz vrtca. Kaj sem hotela, šla sem v knjigarno in kupila "Mojo prvo enciklopedijo", kjer so odgovori na taka vprašanja in ker je bila knjiga zanimiva, se je še tisto leto naučil brati, da je lahko sam bral oziroma bral meni, medtem, ko sem likala. Nekako ob istem času je hotel takrat priljubljeno igračo He-Man, nekakšen Superman, ki mi ni bila igrača za 5-letnika in sem rekla, da nimam denarja, pa mi je odvrnil, da ga ne potrebujem, ker imam kartico. Povedala sem mu, da zato potrebujem denar v banki. Ni problema, je rekel, pa ga dvigni na bankomatu. (Vidim, da imajo otroci zelo podobno logiko povezano z denarjem, karticami in bankami). akim

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. okt 2008 8:33

Toppy, se mi zdi, da je hčerka že preveč velika, da ji tega ne bi odgovorila. Sicer pa otroci zelo logično povežejo tiste informacije, ki jih imajo. Če so videli na televiziji reklamo za milka čokolado, in če še niso videli krav v živo, so skrajno logično izvedli sklep, da so krave vijolične Drugače sem se pa zadnjič krohotala, ko sem v radijskem prispevku slišala malčke razmišljati o spremebi vremena. Vprašanje se je glasilo: zakaj je en dan lepo vreme in sije sonce, drug dan je pa dež in nas zebe? Malčki (bilo je vsaj deset glaskov, pa so vsi enako odgovorili) so lepo razložili, da je to zato, ker tako pravi teta na televiziji in da oči in mami vedno poslušata, kako teta pove in potem vedo, kako se naslednji dan obleči.. In so potem spraševali, kako pa teta ve, kakšno bo vreme? In so malčki lepo razložili, da teta je pa velika in ona pa že ve. In v glasu se je čutilo rahlo začudenje v smislu, pa zakaj nas TAKO enostavne stvari sprašujete, a vi tega RES ne veste? Vendelina jr.

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

22. okt 2008 8:47

Moji tavelki , ko je bila stara 3 leta je na zabavi nagajal njen stric( moj brat), vsa resna gre k drugemu stricu( moževem bratu) in ga vpraša: Janez ali bi bil ti moj stric, prejšnji mi samo nagaja.?

Včeraj se 8 mesečni sin kobaca po sestrici , ki ima 11 let in se ji z roko nasloni na prsa, ta pa reče: Ne tukaj pa ne smeš šlatat, tukaj boš pa šlatal svojo punco!

Ko smo zvedeli da smo ponovno noseči nam je ravno takrat umrla moževa mama.Ta druga hči ,11 let pa je vsa resna rekla: Bog pa res za vse poskrbi, enega vzame in drugega da.

lp

mizarka

funuk11  

član od: 30.10.2006

sporočila: 197

22. okt 2008 9:06

Moja mala (4 leta ), je nekaj mesecev nazaj vprašala atija :" ati zakaj kenguru skače?" Ravno včeraj pa mene :"mami kam grejo oblaki, ko je sončno vreme?" Kar nekaj še jih je, se ne spomnim vseh. Ja pa še ta:" mami, ko boš stara boš tudi ti imela tak zmečkan obraz?" L.p. funuk11

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

22. okt 2008 9:35

Ne spomnim se točno kako se je glasilo vprašanje neke male gospodičnice, a vem, da mi je bilo povod za tole: Majino bistroumno razmišljanje Če je mož od mačke maček, je od srake torej sraček? In od slonice mož je slon, torej mora od kače, bit kačon! In mož od race je racak, torej od ribe je - ribak? In od žirafe je...... žiiraafeeek??? Hmmm Nekaj meni tu ne štima. Se norca iz mene dela rima? In naj nekdo bo brez moža le zato, ker jezik zanj besede ne pozna? lp, vanjatajnsek

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

22. okt 2008 9:40

Ko je bil moj ta mlajši star skoraj dve leti, smo ga začeli odvajati od plenic. In smo se zmenili, da mu ne bom dajala plenice za ponoči, če ne bo več lulal. Obljubil je, da ne bo in res ni skoraj en mesec. Potem, pa se mu je zgodilo... Zjutraj, ko sem ga zbudila za v vrtec in opazila, da mu je ušlo, sem ga vprašala: "Kako to, da pa si danes lulal, si zvečer spil preveč čaja?" In mi je rekel: "Nisem lulal, les ne... samo je lulalo..."

Vsak dan se najdejo kakšne smešne...

Npr. pred kakšnim mesecem sem obema sinoma kupila Čoko smokije. Brez, da bi jima naročila, sta si potem pospravila sobico, zložila stvari na poličke,... In sem rekla: "Ti mast! Toti Čoko smokiji pa res delujejo, kak sta si lepo "spozložla" sobo..." Kakšen teden pozneje, ko sem zvečer po službi klicala domov, če kaj potrebujemo, da grem iskat v trgovino, se je hotel še moj ta mali (5 let) pogovarjat z mano in je rekel: "Mama, mi boš kupla Čoko smokije?" In sem mu rekla, da ne vem, če bi, pa zakaj bi, pa, da ni dobro, če je dosti sladkega... In mi je rekel: "Ja mama, če pa Čoko smoki tak deluje..."

 

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

22. okt 2008 9:53

Vaše so luštne, meni je pa najbolj ostala v spominu tale kruta, ker me je pa res dobesedno posedlo: pazila sem na nečakinjo in likala perilo, nakar pride ona nazaj in pravi: " Veš tisti stlup je pa želo dobel sem ga kal is flase pila." V mislih je pa imela sirup! Pa razna vprašanja zakaj je svet okrogel? Zakaj piška ne lula? Ati ma pa rilček, ata pa kar z roke lula... špelči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti