Zanimiva vprašanja otrok

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

tema odprta - 21. okt 2008 15:25 | ogledi: 6.832 | odgovori: 121

Živjo,

rabim ideje, da bom lažje speljala eno študijsko nalogo. Zelo pa bi mi lahko pomagali tako, da pobrskate po spominu in napišete:

- zanimiva vprašanja, ki so vam jih postavili otroci.

Npr.: Ali so ribe tudi žejne? Kam gre sonce zvečer?

-Ali pa njihove zanimive izjave (predstave) o stvareh, pojavih, procesih ...

npr.: Sonce gre zvečer spat; o tem, kako nastane dojenček; kaj se zgodi, če si ne umivam zob...

p.s.: Mislim, da tema ne bo le uporabna zame, ampak bo zanimiva tudi vam, ko boste brali....

tanyči

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. okt 2008 15:35

No trenutno se spomnim ene ugotovitve naše petletnice, ko je videla za en praznik viseti zastave: "Tukaj visijo slovenske zastave, ker je tu Slovencija". Drugače pa zelo pogost stavek pri triletniku: "Ne grem na stranišče, ker sem bil že včeraj". Kar se tiče vprašanj, je pa do neskončnosti in nazaj "Zakaj". Ne moreš odgovoriti, ne da bi spet sledil "Zakaj". Se bom še česa spomnila ... Atina

neznan uporabnik

21. okt 2008 15:47

Atina, se spomnim teh večnih zakajev in še nekaj, ko smo se pogovarjali, da je "ta in ta" nekaj rekel. Potem se je pa začelo - in kaj si potem ti rekel in kaj je potem on rekel in spet - kaj si potem ti rekel in kaj je on rekel..... v nedogled. tedi

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

21. okt 2008 16:00

Ko je bila moja hčerka stara tam okoli 4. leta, jo je tašča večkrat vozila na kolesu (na sedežu). In vsakokrat, ko jo je dala dol, ji je rekla:" Oma, ko bom jaz velika, boš pa ti mala in te bom jaz vozila tako, kot ti mene." baška

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

21. okt 2008 16:06

Moj 4-letni vnuček ob gledanju smuka na TV: Babi, babi, A v s t r i j k   je bil prvi!!!!Je bil za nekaj trenutkov boljši!!!P r o t u g a l e c pa je zadnji!

Nena-morje

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

21. okt 2008 16:30

Učiteljica, ali ste bili vi takrat, ko so bili še dinozavri, že na svetu? Dana

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

21. okt 2008 16:35

Nečakinja me je vprašala, kako pa vlak obrne??

Moj sine je bil pa rojen v rodilniku.

 

 

rrr

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. okt 2008 16:51

 

Sin je pri treh letih vprašal: Zakaj potoček teče navzdol?

 

Pri šestih je vprašal, če imam jaz še vedno tisto "luknjo", skozi katero sem ga rodila, in ko sem odgovorila da ja, je nadaljeval z vprašanjem, zakaj  je nikoli ne pokažem.

 

Hčerka je pri štirih letih svakinji rekla, da je ne zanima, kako pride otrok ven, ampak kako pride noter!

 

Po logiki naših otrok je polnik delovni dan, saj je dela prost dan praznik. Samica morskega psa je bila morska psovka, v veleblagovnici se prodaja valovito blago.

 

Ko je sin nekega dne, ko se nam je pokvaril čoln na morju, rekel, da boga prosi za pomoč, da nas odvleče v marino, mu je takrat pet letna sestra odvrnila, da je bedak, češ kaj boga prosiš za pomoč, saj bog te ne more šlepat...(pa še prav je imela!)

Pri pogovorih o spolnosti je sin pri devetih letih vprašal, ali mora biti oče vedno na mami, ali je lahko tudi drugače... 

 

Krona vsega pa je bil moj nečak, kako je odgovoril znancu, ki je pet ali šest krat v eni uri klical in hotel govoriti s svakom, ki ga ni bilo doma. Ko je tip ves obupan po petekm klicu zastokal: "Pa kdaj naj ga pokličem, da bi gvooril znjim," mu je štir leta star nečak odvrnil: Poskusi takrat, ko bo doma!

 

Mamamia

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 21. okt 2008 16:55:13

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

21. okt 2008 16:59

Moji starši so iz Prekmurja in ko je bil moj sine star 4 leta ali tam nekje, je vedno rekel, da ima on teto v Preklerju. In tam so otroci skakali po skednju in hlevu in enkrat je pritekel k meni in jokal, da ga nekaj tišči v hlačah in kar nekaj časa je trajalo, da je povedal, da ima pečenice v hlačah (pšenico je mislil). Nečakinja pa je v teh letih govorila, da ima ona tudi že dojenčka v trebuhu (ker ga imajo vse punčke) in ko ona raste, raste tudi dojenček in tako nastanejo otroci. Tega se najbolj spomnim, čeprav je bilo takih zgodbic veliko. In pa seveda veliko veliko zakajev. angie

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

21. okt 2008 17:03

Še jaz sem se nekaj spomnila: ko smo punčki razlagali, da je potrebno varčevati, zato da ne bo denarja zmanjkalo, je rekla: bomo šli pa na bankomat ponj. tanyči

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

21. okt 2008 17:10

Ravno to sem sedaj hotela napisati... Kako posrečeni so naši otroci, ko so majhni. Ko sem se ločila, je bil sine star 3 leta in venomer sem mu govorila, da si tega pač ne moreva privoščiti, ker nimam denarja, pa je vedno rekel: "Mami, pejt na banko, tm majo dnarja, pa nama bojo dal." Ja, če bi bilo tako enostavno... angie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti