Katera mikrovalovna namesto pečice

muca1  

član od: 22.8.2007

sporočila: 57

tema odprta - 21. okt 2008 12:41 | ogledi: 4.330 | odgovori: 8

Pozdravljeni,

zanima me kaj bi mi svetovale, selim se v garsonjero, ki je na novo opremljeno, v kuhinji pa je samo mini steklokeramična plošča brez pečice. Ker si sama ne predstavljam kuhinje in stem tudi kulinarike brez pečice, me zanima katera in kakšne lastnosti bi morala imeti mikrovalovna pečica, ki bi jo nadomestila. Ker vem, da več glav več ve, vas prosim za ideje.

Hvala

muca1

Temo je spremenil(a) muca1 dne 21. okt 2008 12:46:31

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

21. okt 2008 22:44

Preveri pri Sharpu, imajo model Sharp 898, VR-85ST-A.., ki ima poleg mikrovalov in žara še možnost uporabe vročega zraka, oziroma kombinacije le teh funkcij. O tem se je že govorilo na kulslo. lp lipa1

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. okt 2008 6:18

Sharp R-898, kot je zapisale lipa, ali, po moje, katerakoli, ki ima opcijo vroč zrak. Upoštevaj, da se pekač v mikrovalovni pečici vrti in so, zaradi tega, štirioglati pekači rahlo nepraktični.

ežoj

muca1  

član od: 22.8.2007

sporočila: 57

22. okt 2008 6:46

Hvala, zlati ste!!! muca1

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

22. okt 2008 7:47

Imam tretjo MWP in z sharpovo imam najboljše izkušnje. Na vroči zrak sem imela candyjevo, pa jo odsvetujem.  Mikrovalovne, katere so brez krožnika oz. imajo štirioglat krožnik imajo več koristnega prostora, ker se krožnik ne vrti. Taka MWP ima namesto enega štiri megatrone, katere proizvajajo mikrovalove.Za uporabo mikrovalov sicer ne rabiš tako velike, pri peki pa pride prav. Zame je bila edina omejitev peka rolade. 

Lijana

Tofsi  

član od: 16.10.2008

sporočila: 1

25. okt 2008 19:42

Vsekakor Whirlpoolovo s 6. čutom in funcijo Crisp. Sploh ne rabiš pečice. Tofsi

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

25. okt 2008 21:31

Ni res. Jaz jo imam in sem že enkrat napisala, da je ne bi nikoli več kupila. Mogoče tistega funkcije, kjer kombiniraš vroč zrak in mikrovalove, res delujejo, ampak tega nočem uporabljati, ker sem jo kupila kot nadomestek navadne pečice. Meso peče sto let, torte ne zna narediti, na 200 stopinj se sploh ne segreje in vlečeno testo v bistvu skuha namesto da bi ga spekla. Gril je narejen samo za okras očitno, ker dela samo na enem kosu strope in se hrana na krožniku vozi mimo njega, ampak tisto, kar je na sredini, seveda nikoli ne pride mimo. Me jezi odkar jo imam. Dobra je samo za sterilizacijo stekleničk za dojenčka, to pa ni vredno 375 EUR, kolikor se mi zdi da stane.

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

25. okt 2008 21:55

Lucija prav imaš. Tudi jaz imam to whirpoolovo šesti čut,pa sem delala pleskavice z žarom groza kako dolgo je trajalo ,vmes sem jih obračala ker na eni strani ni peklo,pa pošricalo je,da je bilo veliko čiščenja.Uporabljam jo v glavnem za pogrevanje,pa še to moraš pazit,če daš funkcijo šesti čut,če predolgo dela je ne smeš vmes prekinit in se lahko kaka stvar pregreje.Tako,da jaz uporabljam šesti čut za pogrevanje vode za čaj in instant kavo.Enkrat sem skuhala riž in to za eno osebo 80g in je trajalo dlje ko kuham na štedilniku.Tako,da je tudi meni malo žal,da sem kupila to stvar.V bistvu dosti raznih funkcij,ki pa niso ravno uporabne. dari

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti