Preliv za minjone

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 21. okt 2008 10:46 | ogledi: 11.534 | odgovori: 50

da ne bi bili minjončki le s čokolado obliti, bi rada poskusila še kakšen bel (snežno bel, ne z bele čokolade!), roza, rdeč preliv (to bo dobrodošla barva okrog božiča) - itak sem prebrala, da so minjoni tradicionalno pastelnih barv.

No, nekaj sem poguglala, pa sem prišla do nekih sofosticiranih receptov, ki vsebujejo meni neznan "corn syrup". V tujini bi ga že našla na policah, tako pa...

Tile so mi tako všeč... Se kdo javi za probo in spiše prirejen recept? Vandelina jr.?

http://jenyu.net/blog/2007/09/01/lime-raspberr

alibaba

Temo je spremenil(a) alibaba dne 21. okt 2008 11:23:09

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. okt 2008 11:00

Alibaba, meni se tale blog spodaj ne odpre, samo masko od gugla vidim... Kaj si mislia s "co? Ker samo to sem uspela prebrati. Se pa bojim, da nisem ravno ta prava tozadevno. Namreč, minjončki, ki niso bodisi s čokolado ali pa s kokosom, ne, hvala. Ozrioma, kar imejte jih, bom preskočila. Razni rozacukr oblivi niso my cup of tea....Sem namreč za peti rojstni dan dobila torto s tičino rožicami (sama sem hotela veliiiiko rožic) in potem sem praznovanje končalo tako, da sem pobruhala vse, kar sem do tedaj pojedla v svojem mladem življenju . In je bilo enkrat več kot zadosti in se posladkorjenih fint ogibam v velikem loku. Pa rožic tudi. Mi stana.r tega ne zameri Tebi bela čokolada ne sede. Škoda. Morda bo pa kateri drugi tole prav prišlo: Super mehak poliv svetle barve (bež), če narediš lepo omakico in sicer v kozici greješ 2,5 dl sladke smetane, notri nalomiš 10-15 dag bele čokolade, ves čas mešaš s kuhalnico (smetana ne sme zavreti) in potem notri dolivaš kak fin alko (rum, rum z aromatičnimi dodatki, amaretto, rum z aromo bele čokolade, rum z aromo lešnikov...) in potem s tem polivaš izdelek. Nastane fina kremasta polivka/omaka/oblivka. Vendelina jr.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

21. okt 2008 11:02

Nisem vendelina jr., ampak mogoče pa bo tudi moj odgovor zadovoljiv. Tile minjoni so sestavljeni iz biskvita, malinove marmelade, maslene kreme z okusom limete in navlaženi z limetinim sirupom. Preliti so z "poured fondant", kar bi bilo po naše tekoča tičino masa. Recept za poured fondant dobiš na netu, enostavno pa ga tudi narediš s segrevanjem tičino mase. V bistvu ni nič sofisticiranega, ameriška klasika bi jaz rekla... matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

21. okt 2008 11:05

Aha, nisem pogledala do konca... saj imaš recepte za posamezno sestavino navedene... matilda

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

21. okt 2008 11:28

Sem popravila link, hvala za opozorilo. In če malo pobrskate, boste našli ogromno slastnih reči na tem blogu. In krasne sličice. Morda ti bodo pa všeč. Vandelina, mislila sem CORN SYRUP. Ne da mi čokolada ne sede, nasprotno. Samo pri sadnih minjončkih kot so tile, pa ne bi šla. Kako bi pa tičino razredčila? Ga imam še kakšen kg doma. Ampak kadar oblačim torto v tičino (itak samo za otroke), te mase ne pojemo. Mi ni všeč. alibaba

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

21. okt 2008 11:48

Nadomestek za corn syrup lahko narediš tako, da sladkor kuhaš do nitke (katka lopatka ima v albumu gradivo Goljatovih tečajev, kjer piše koliko stopinj mora biti... v glavnem to je toliko, da ko pihneš skozi vilico, da se naredi mehurček). Tekočo tičino maso narediš tako, da segrevaš tičino v mikrovalovni in vsake toliko pomešaš, da dobiš primerno konsistenco. Tičino ne sme zavreti, če pa bo premalo segret, ne boš mogla pomakati minjonov vanj. Minjone lahko tudi obliješ s sladkornim ledom, če vam okus tičino ni všeč. No, saj zato pravim ameriška klasika, izgleda noro dobro in lepo, ko pa premisliš kaj je noter, te nekako odvrne. Oni brez maslene kreme skoraj ne poznajo peciva in jo obožujejo, menda pa tudi njim tičino masa ni ravno okusna;) matilda

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. okt 2008 12:42

Tudi malinova marmelada + maslena krema z limetinim okusom....je za moj okus too much information. Toliko nečesa na kupu, to naj kar Sarah Palin je Vendelina jr.

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

21. okt 2008 12:44

sladkorni led lahko tudi poljubno obarvaš (s kakšnim likerjem npr.) klavdija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. okt 2008 12:58

Za moje brbončice naj ostanejo klasično čokoladni, imam podobne juhuhu bruhuhu izkušnje kot Vendy.

Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. okt 2008 13:30

Meni je za minjončke dovolj biskvitno testo z marcipanom, čisto tanka plast malinove ali ribezove marmelade in kvečjemu čisto tanka plast kakšne kreme nevtralnega okusa ali kvečjemu čokoladne.

Za preliv pa nikdar čokolada ampak klasika iz beljaka in sladkorja v prahu ali sladkorja v prahu in limonigea soka plus kakšna barva (ampak da so minjončki pastelnih barv, ne kričečih). Ker razen piškotov najraje delam prav minjončke.

In edino, česar ne maram, je glazura iz bele čokolade (razen kot okras na podlagi iz temne čokolade).  In kako dobro, da je Vendy dovolj širokega pogleda, da mi tega ne jemlje za zlo...

 

Mamamia

mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. okt 2008 14:02

alibaba, saj imaš recept že napisan zraven - preliv je poured fondant icing: poured fondant icing 4.5 cups confectioner’s sugar 1/2 cup water 1/4 cup light corn syrup 1/2 tsp vanilla 1/4 tsp almond extract drop of food coloring (optional) Combine all in double boiler except coloring. Heat until lukewarm. Remove from heat and stir in food coloring. Ladle over petits fours. Koruzni sirup (corn syrup) ni nobena strašna zadeva, dobi se v vsakem hipermarketu, lahko pa zadevo nadomestiš z malo razredčenim medom. Ali si ti hotela, da to ena druga naredi, pa ti pove, če je dobro?;) Vendy in Loni, dobro, da nimata otrok: če bi imeli tako srečo, kot midve z jade, ki vsako nosečnost dodobra spoznava vse pike na školjki, potem ne bi več jedli ničesar, hehe. Ne vem, če obstaja hrana, ki je še nisem bruhala... (vse od sladkarij do divjega prašiča...) na srečo pa te stvari hitro pozabim in veselo jem dalje. Tudi limonina sladkorna glazura je meni čisto všeč, recimo;) Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 22. okt 2008 10:01:54

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti