Preliv za minjone

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. okt 2010 9:39

Za minjone vedno delam "rolada" biskvit, ker jih naredim iz več plasti in ne samo iz ene biskvitne, ki bi bila malo višja. Včasih naredim eno od plasti iz temnega biskvita, ena od plasti je običajno beljakovo testo z mandlji.

 

Lešnikova krema se zelo dobro poda k čokoladnemu biskvitu, a bi se sama v tem primeru izognila pomarančnemu oblivu. Za moj okus  se pmarančni okus in čokoladni krasno ujemata, če pa je lešnikov akrema, bi jaz uporabila čokoaldni obliv, da se ne bi trije okusi mešali.

 

Mamamia

mamamia

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

27. okt 2010 10:35

rozi13 je napisal/a:
Mene pa zanima, ali je že kdo probal narediti jogurtov preliv? Takšen kot je na frutabeli. Če ima kdo recept zanj, bi ga lepo prosila, če mi ga da. Da mi ne bo potrebno tople vode odkrivat rozi13

 

Bi zanimalo tudi mene. Včasih kupim riževe oblate ("stiropor") z jogurtovim prelivom in mi je tisti preliv tako dober, da odtehta oblat.

sara

nemeja  

član od: 29.3.2007

sporočila: 83

27. okt 2010 12:53

mamamia je napisal/a:

ena od plasti je običajno beljakovo testo z mandlji.

  mamamia

Mene bi pa tole zanimalo:) nemeja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. okt 2010 13:58

Beljakovo testo za torte ali minjone: Stepemo pet beljakov s sedmimi žlicami sladkorja in ko je sneg čvrst, postopoma, žlico po žlico, dodamo osem žlic mletih mandljev (ali lešnikov ali orehov) in na koncu eno žlico moke. Pečemo na 180 stopinjah, okoli deset minut, na pekaču, obloženem s papirjem za peko. Testo mora biti na otip še prožno, sicer se bo drobilo.

Testo ohladimo.

 

Količina je zanjšo plast testa velikosti pekača za običajno pečico.

 

Mamamia

mamamia

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

29. okt 2010 13:01

Slaščičarke in slaščičarji, a res ni nobene ideje, kako narediti jogurtov preliv? 

Sem bila prepričana, da bo to za nekatere mojstre mala malica. Prosim za kakšne ideje!

sara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. okt 2010 14:00

Ne vem, če obstaja kak preliv z jogurtom, ki bi se strdil na pecivu. Kreme z jogurtom ja, z želatino seveda, za preliv pa nisem prepričana, da se da narediti.

Kaj pa striček google, ni dal nobenega odgovora? Ali kak drug kulinarični forum?

Grem zdaj še sama iskat, me prav zanima, če bom našla jogurtov preliv.

 

Mamamia

mamamia

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

29. okt 2010 14:56

Gugl najde kopico jogurtovih prelivov - za solato. 

sara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. okt 2010 15:00

Ja, vem, ampak ti niso problem, ker ni treba, da se strdijo. Za minjone oziroma pecivo pa se mora. Se mi zdi,da boš morala biti zadovoljna z jogurtovo kremo, preliv pa bo kakšen drug .... Mamamia

mamamia

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

29. okt 2010 15:02

Se tudi meni vse bolj tako zdi. Čeprav na frutabeli pa na riževih oblatih je tista zadeva takooo dobra ...

sara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti