Preliv za minjone

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. okt 2008 10:07

Canola oil je repično olje, oni ga uporabljajo tako kot mi sončnično. Nima posebnega okusa, je nevtralno in ga brez problemov zamenjaš s sončničnim. Se pa pri nas tudi najde repično olje, samo ga nimajo povsod.
Vendelina jr. je napisal/a:
Veri, daj, prosim, v enem samem postu preskoči informacijo, da imaš otroke in da si noseča....Ti bomo hvaležni. Vendelina jr.
Takoj, ko se bo še kdorkoli drug pritožil;) Sicer pa očitno malo površno bereš, poglej pod kosila, pa še kam;) Če govoriš o bruhanju, pa ravnokar bruhaš, se pač spomniš na razlog. Navsezadnje se ti tudi vedno oglaša z nasveti o vzgoji, čeprav nimaš otrok in takrat vedno omenjaš svojo babico. pa me to nič ne moti. Pač, vsak po svoje ptiček poje... Eni pač bolj krakajo;)

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. okt 2008 13:46

Veri je napisal/a:
Vendy in Loni, dobro, da nimata otrok: če bi imeli tako srečo, kot midve z jade, ki vsako nosečnost dodobra spoznava vse pike na školjki, potem ne bi več jedli ničesar, hehe. Ne vem, če obstaja hrana, ki je še nisem bruhala... (vse od sladkarij do divjega prašiča...)na srečo pa te stvari hitro pozabim in veselo jem dalje. Tudi limonina sladkorna glazura je meni čisto všeč, recimo;)

 

Ja, pa je res dobro, ker nimam otrok, drage moje, ker sama iz zdravstvenih razlogov zelo dobro vem, kaj pomenijo bližnja srečanja z WC školjko. Na žalost mi zato ni treba biti noseča. Ker se mi to dogaja, že odkar vem zase, se mi je verjetno še prej. Tu se čutim osebno prizadeto, ker tega ne privoščim nikomur. Torej mi ni treba biti nosečka, da lahko dam skozi še to izkustvo. Draga moja, ga dajem skozi že 34 let, čisto neprostovoljno, pač imam pretirano občutljiv želodec. Torej, bodi srečna, da se ti to dogaja samo v dotičnem stanju.

In jaz potem še nekaj časa ne morem jesti, kar pa spet ni dobro za moje fizično stanje.

Da me pa to, ker nimam otrok in jih tudi nimam namen imeti, dela manj človeško, absolutno ne, s tem so mi že skušali oprati možgane, vloga ženske in oh in stoh. To pri meni ne deluje in nima nobenega efekta. Hvala bogu, ker drugače bi že pristala v kakšni drugi sferi.

 

 

 

 

Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. okt 2008 14:44

Oprosti Loni, nisem te hotela užalit! nisem vedela, da je bruhanje stalno na programu, sem mislila, da je bila to pač enkratna izkušnja iz otroštva. Pač sta napisali, česa ne moreta videt, ker sta bruhali in ker sem ravnokar bruhala, sem pomislila, česa vsega ne bi jedla, če bi se mi na ta način hrana zamerila. Nima pa to, ali imaš otroke ali ne, nobene veze z ženskostjo. Kakor komu paše; pa ti imaš tako Nejca skoraj posvojenega;).

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

24. okt 2008 15:00

naj da že kdo gor kakšne fotke in postopek za minjone... Bom vsaj sline cedila dokler jih ne naredim... alibaba

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. okt 2008 15:32

Se mi je zdelao, da pač moram dati piko na i k vsemu napisanemu. Z Nejcem greva pa jutri na Lumpi tek, v nedeljo pride pa zame navijat na polmaraton oziroma sva zmenjena, da dobi mojo kolajno, je že cel važen.

Minjoni - joj, tisti z Goljatovega tečaja so bili meni prav všeč, prdvsem pa potem moje nakupovanje plastičnih odtočnih cevi v Bauhausu in razlaganje, zakaj morajo biti narezane na dolžino slabih 10 cm. Zadeva je resnično cenejša kot tisti podstavki v slaščičarskih trgovinah.

Drugače imam jaz rada tudi želejaste prelive oziroma kakorkoli že se jim reče po slovensko.

 

Loni Makaroni

piet  

član od: 2.10.2008

sporočila: 65

24. okt 2008 15:45

Vendelina jr. je napisal/a:
Veri, daj, prosim, v enem samem postu preskoči informacijo, da imaš otroke in da si noseča....Ti bomo hvaležni. Vendelina jr.
Zagrenjence boli tudi sreča prijetnih ljudi. piet

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. okt 2008 15:51

piet je napisal/a:
Vendelina jr. je napisal/a:
Veri, daj, prosim, v enem samem postu preskoči informacijo, da imaš otroke in da si noseča....Ti bomo hvaležni. Vendelina jr.
Zagrenjence boli tudi sreča prijetnih ljudi. piet

 

nekaj napak: Vendy ni zagrenjena, niti jo boli sreča drugih.  A da je cinična do fundamenta, to pa drži. Tako vsaj jaz razumem njeno branje.

Mamamia

mamamia

piet  

član od: 2.10.2008

sporočila: 65

24. okt 2008 15:56

mamamia je napisal/a:

piet je napisal/a:
Vendelina jr. je napisal/a:
Veri, daj, prosim, v enem samem postu preskoči informacijo, da imaš otroke in da si noseča....Ti bomo hvaležni. Vendelina jr.
Zagrenjence boli tudi sreča prijetnih ljudi. piet

 

nekaj napak: Vendy ni zagrenjena, niti jo boli sreča drugih.  A da je cinična do fundamenta, to pa drži. Tako vsaj jaz razumem njeno branje.

Mamamia

mamamia
Kako pa to, mamamia, da pišeš v njenem imenu? piet

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

24. okt 2008 16:04

Vandelina ima res en svoj svet, ampak ker je to kulinarični forum in kar se tiče kulinarike- kapo dol pred tako mojstrico! A ni fajn da vsak po svoje začini svoje nasvete? Pa smo nazaj pri začimbah in kulinariki... meni gredo tudi na živce tuji sitni otroci... pa to, da se ima nosečnica ali mama z majhnim otrokom za središče sveta in blokira izhod iz trgovine, ker mora ravno takrat in tam malčku popravit deko... In potem zabodeno gleda ljudi, ki obzirno hodijo mimo in pri sebi pogodrnjajo... alibaba

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

24. okt 2008 16:46

Fajn debata, dajte še kaj na to temo.....Sikanje na sikanje- nič ali pa skoraj nič nisem zvedel o prelivu , saj, a ni to osrednja tema ? LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti