Rahel svetel gozdiček

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

tema odprta - 21. okt 2008 9:33 | ogledi: 3.317 | odgovori: 21

Pozdravcek!

Za nalogo sem dobila, da za 75. rojstni dan svojega dedka spečem torto rahli svetli gozdiček. Ne najdem nobenega recepta zanjo. Črni gozdiček poznam, ampak rahel svetel? A to pomeni biskvit brez kakava ali še kaj drugega? Prosim za nasvete.

Hvala!!!

habibti

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

21. okt 2008 10:16

sem prvič slišala za svetli gozdiček , vendar sem našla da ga prodajajo v maxiju http://www.maxi.si/catering/index.php?id=55&reso samo vidim da je samo za poslovne partnerje ....mogoče pa kdo pozna koga tam pa malo povpraša tepka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. okt 2008 10:45

Ja, ta enigma gre takole, da gre za biskvit brez kakava. Običajen in dolgočasen bazični biskvit. Plus smetana + višnje + od sadja obarvana smetana....in potem na vrh natresejo še čokoladne ostružke....too much information, kar se mene tiče. Če ne boš zadeve sama naredila - torto res prodajajo v maxiju (kjer imajo za moj okus celo vrsto bolj konceptualno dodelanih tort, tile gozdički so tako obupno passe). Po kosih in v celoti, samo naročiti je treba. Vendelina jr.

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

21. okt 2008 10:45

Morda pa vprašaš tega, ki ti je to naročil (teta, babica, dedek...?)? LP.

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

21. okt 2008 11:00

Se popolnoma strinja! Meni take torte sploh ne pašejo, pa veliko smetane...Ni zame. Trenutno sem v Luksemburgu in komuniciram z vsem svetom preko maila, zato gre bolj počasi. Mami mi je ravnokar napisala, da sta z mojo teto (ona mi je naročila to torto) kot majhni deklici hodili v Maxi market in tam je ena naročija svetlega ena pa temnega in da je bila verjetno razlika le v čokoladi v biskvitu. Bom skušala prepričati teto, da naredim kakšno drugo. Morda pa kar dve. Da zadostim vsem okusom. Hvala za odgovore! habibti

neznan uporabnik

21. okt 2008 12:03

Mene moti pri slaščicah nadevanih s temnim sadjem in svetlim biskvitom to, da del tekočine iz sadja pronica v biskvit in ta se tako čudno vijolično obarva. Zato se izogibam taki kombinaciji. Sem pa tudi opazila, da je npr. schwarzwaldska višnjeva torta s temnim biskvitom, pa donavski valovi so tudi na delu kjer se doda višnje s temnim biskvitom - menim da je to drobna zvijača, ker bi se sicer svetel biskvit čudno obarval. Če pa vas taka čudna obarvanost biskvita ne moti tudi prav, saj je torta lahko prav tako okusna tudi s svetlim biskvitom l.p. tedi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. okt 2008 12:39

Se mi je zdelo, da gre za kakih 30 let staro nostalgijo... Omenjena slaščičarna je medtem precej avansirala, naj mama&teta še kaj drugega poizkusita. Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. okt 2008 11:33

Habibti, kaj pa če bi ti malo pofintirala in se naredila "malo neumno" ter namesto tega gozdička naredila Stanino "Jogurtovo sadno torto". Ta je (vsaj za moj okus) dosti bolj rahla in prijetna od smetanastih zadev. Uporabiš višnjev jogurt in višnje, s smetano pa lahko ravno tako okrasiš na način "gozdička". Tule je: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10079 mamaF - Mojca

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

22. okt 2008 15:04

Če bi mene dedek prosil, naj mu spečem torto, bi to brez pomislekov tudi storila. In to natančno in čisto tako, kot bi si dedek zaželel. Če bi pa res mislila, da je to najbolj neumna in neprebavljiva torta na svetu, bi spekla dve. Eno "dedkovo" in eno "svojo". Ampak dedka ne bi razočarala. Glede na to, da je naročil ravno tako torto, ima verjetno nanjo lepe in dobre spomine, pa bi jo rad spet jedel. Ne vem, zakaj bi mu vsiljevali nekaj drugega, konec koncev je to njegov rojstni dan. s0ncek*

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

22. okt 2008 15:12

No jaz ne bi improvizirala-, ce si nekdo nekaj zeli in mu to, ( pa cetudi se nam zdi se tako nostalgicno)veliko pomeni, se mi zdi prav, da se mu tako zeljo tudi izpolni.Posebej se, ce ima 75 let. Eksperimentirala bi ob drugih prilikah. Kar seveda ne pomeni, da predlog mame F ni dober in zna biti torta celo boljsa pa vendar... Sicer pa ne poznam te razlicice recepta,ceprav je prav Schwarzwaldska torta zame ena najboljsih. No sva bili dve skoraj istocasno enakih misli, ...lp Lp lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 22. okt 2008 15:14:46

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. okt 2008 15:17

A ni bila teta naročnik? Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti