Raster očala

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

tema odprta - 20. okt 2008 10:48 | ogledi: 15.893 | odgovori: 27

Kaj menite o raster očalih – verjetno obstajajo tudi pod drugimi imeni?

Kakšne izkušnje imate?

Ali priporočate nakup?

Kje se kupi ta očala in kakšna je cena?

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

20. okt 2008 11:23

A so to tista očala iz črne plastike, ki imajo drobne luknjice na "šipah"? Meni jih je na morju pokazala ena znanka, ki si jih je kupila iz firbca in nisem mogla verjeti, da zadeva res deluje. Sem namreč kratkovidna, z dioptrijo 3.00 in 3.50 in seveda brez očal podrobnosti na več kot pol metra ne vidim dobro. Ko pa sem si nataknila to čudo, sem na meter in pol čisto jasno videla napis "mleko" na embalaži in še dosti drugih reči, ki jih sicer niti slučajno ne bi mogla "izostriti". Sem si takoj rekla, da si ta pripomoček nabavim za treniranje mojih očesnih mišic, pa sem do danes kar pozabila na to. Očala prodajajo v lekarnah in trgovinah Medigo (verjetno še kje), poleti so stala 27 €, zraven pa dobiš seveda natančna navodila za uporabo. Kolikor sem razumela to znanko, jih v začetku nosiš vsak dan po pet minut, postopoma pa čas nošenja podaljšuješ. Zaradi tega, ker se morajo oči "truditi" fokusirati skozi tiste luknjice ves čas nošenja, naj bo se očesne mišice toliko okrepile, da se lahko dioptrija tudi precej zniža . Tako vsaj pravijo proizvajalci. mamaF - Mojca

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

20. okt 2008 11:32

Nisem želela delati reklame, zato nisem objavila nobene povezave. Sedaj, ko je konkurenca, je tu še ena povezava http://www.numeno.si/pdf/numeno.pdf

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. okt 2008 14:29

reče se jim pin-hole glasses bannanna

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

20. okt 2008 18:05

Take, enostavne - iz tršega, tankega papirja pa lahko naročite v reviji Misteriji in stanejo 6,00€. lp, vanjatajnsek

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. okt 2008 0:19

Prvič slišim, pa me zanima. So te kartonske kaj drugačne od plastičnih? Ali gre samo za estetiko? (Hm, estetika enih in drugih ni ne vem kaj, a vseeno). Atina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. okt 2008 9:22

Imam rasterska očala, ki so kupljena preko Misterjiv, za precej malo denarja. Nimam velike dipotrije, sem malce daljnovidna, vendar mi z njimi uspe prebrati besedilo, ki ga sicer ne morem prebrati.

V resnici gre za trening mišic očesa, ki prilagajajo lečo - blizu in daleč. Takoj, ko sem dobila očala, se mi je vid tako poslabšal, da z očali po 14 dneh nisem mogla prebrati tistega, kar sem prebrala preden sem jih dobila. O, ti lene mišice.

Obstajajo vaje, s katerimi si krepiš mišice ( toplota dlani, oblivanje z vodo ipd.). imam v srbohrvaščini, pa se mi še ni ljubilo prebrati, menda pa obstaja tudi knjiga v slovenščini.

Okulist pa mi je rekel, da je krepitev mišic očesa brez veze.

Moj osebni zdravnik, ki je njegov sošolec, pa mi je prejšnji teden predpisal terapijo za zdravljenja visokega pritiska, ki je poskočil od 180/100 do 200/ 120 ( ugotovljeno tudi pri ginekologu), da naj vsako uro spijem kozarec vode, jem neslano hrano, pol ure sprehoda na dan in mirni življenje brez stresov. NIč zdarvil, nič napotnice za internista. Sem ga pozabila vprašati, ali naj pijem toplo ali hladno vodo.

Ob takih kalibrih so najbrž rasterska očala popolnoma neškodljiva.

F r i n a

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

21. okt 2008 9:43

In na katerem planetu bi naj bilo tisto mirno življenje brez stresov? riba-ribica

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

21. okt 2008 9:54

frina je napisal/a:
............Moj osebni zdravnik, ki je njegov sošolec, pa mi je prejšnji teden predpisal terapijo za zdravljenja visokega pritiska, ki je poskočil od 180/100 do 200/ 120 ( ugotovljeno tudi pri ginekologu), .................F r i n a

Tudi to je lahko vzrok za slabšanje vida.

 

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

21. okt 2008 10:55

Ja, ob neprevidni uporabi znajo pa tudi škoditi.

Sem običajno starostno daljnovidna, malenkost kratkovidna in malo astigmatična. 

Enih očal sem vajena in me ne motijo, dvoje in več parov  mi je pa zelo odveč in v napoto in v oviro in mi grejo na živce in tudi tiste vrvice za okrog vratu se zapletajo.

Kolateralne žrtve mojih sitnosti so mi pred leti podarile perforirana očala, sicer brez navodil ampak z namigom, da si je marsikateri vztrajni uporabnik z njihovo pomočjo ustvaril kariero v aviaciji.

Neomajno in brez uspeha sem jih nosila pri branju, za računalnikom, pred televizijo in štedilnikom.

Dokler sem bila pri miru, mi niso niti koristila, niti škodila. Takoj, ko sem vstala, so postala nevarna, saj z njimi nisem imela prav nobenega občutka za prostor in globino.

Razbiti krožniki, porezani prsti pri lupljenju krompirja, nalivanje juhe mimo krožnikov in spotikanje me niso ustavili, dokler se s perforiranimi očali na nosu nisem zvrnila po stopnicah in zlomila noge.

Kar se tiče okulističnih oziroma akustičnih vragolij si zaenkrat najbolj želim, da bi se že enkrat nekdo spomnil in vgradil v okvire napravo, ki bi reagirala na zvok (včasih so imeli nekaj takega avtomobilski ključi, si zaploskal ali zažvižgal pa so se oglasili).

Frina, se strinjam, da telovadba pomaga.

Najbolj pa pomaga, ko pridemo v leta, več svetlobe. Poskusite na kakšen sončen dan brati na prostem. Če ne bo šlo brez očal, pa bo šlo gotovo s tistimi izpred dveh, treh let.  En lifting, ne?   

 

 

 

 

 

 

    

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti