Tajska ribja omaka

fasulas  

član od: 26.12.2007

sporočila: 431

tema odprta - 19. okt 2008 15:20 | ogledi: 8.974 | odgovori: 6

Rabim pomoč! Rad bi kupil tajsko ribjo pasto oz. omako. Lahko je tudi kakšna spletna stran, kjer se jo lahko naroči.

fasulas

Temo je spremenil(a) fasulas dne 27. okt 2008 18:37:34

Peugeot  

član od: 3.3.2007

sporočila: 133

19. okt 2008 15:45

Videl sem jo v Gradcu v tamkajšni azijski štacunci. Aoy Asia China Shop Ghegagasse 31, Graz Peugeot ima Sporočilo je spremenil(a) Peugeot dne 19. okt 2008 16:34:35

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

19. okt 2008 19:40

V obliki paste obstaja pasta iz škampov, v obliki omake pa ribja omaka. Oboje potrebuješ za tajsko kuhinjo. Bi skoraj prisegla, da sem stvar videla že pri nas. Poskusi v Sparu in pri sosedu. Drugače pa ti je mogoče bližje Celovec. Zraven C&A je trgovinica z azijskimi stvarmi. Ti svetujem, da si v tem primeru na zalogo vzameš še limonsko travo in galangal (se oboje odlično zamrzne). fresh

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. okt 2008 9:12

Ribjo omako dobiš pri nas skoraj povsod, pri Tušu, mercatorju, v Intersparu, Leclercu, na policah s pripomočki ta tuje kuhinje.

Škampove paste pa pri nas še nisem videla, zato si jo zunaj - glej peugeotov post - kupim na zalogo, ali pa koga, ki gre na Tajsko, poprosim, naj mi eno ali dve prinese. Ravno imam dve sveži steklneički škampove paste doma. Ta tako ali tako dolgo traja, ker se uporablja v majhnih količinah.

Poleg limonine trave in galangala si omisli še koriander (listi in korenina), basil leaves in kaffir lime leaves, dajo te začimbe tisto piko na tajski hrani.

 

Mamamia

mamamia

fasulas  

član od: 26.12.2007

sporočila: 431

24. okt 2008 17:04

Za ribjo omako sem preletal pol Slovenije in je sigurno ni v Tušu, Merkatorju ali v Šparu. Bil sem od MB, CE do LJ in je ni bilo nikjer. Res, da se dobi v ogromnih količinah sojino omako ( v Cityparku imajo na polici 150 l sojine omake, kar je bedarija) in v bolje založenih trgovinah se dobi ostrigova omaka (oyster sauce), riževo vino, rižev kis potem je pa to že skoraj vse. Za informacijo! Letos avgusta sem bil na Tajskem in sem kupil ostrigovo omako za cca 0,60 evra (30 bahtov) pri nam pa stane cca.8 oz. 9 evrov. Ribjo omako sem pa pozabil kupit. Nažalost se bom moral v Graz odpeljat na izlet. Peugeot, hvala za informacijo! Nisem vedel, da je tam kitajska trgovina. Preko interneta se da ogromno odličnih začimb in omak kupit, je pa poštnina zelo draga (cca. 18 evrov). Škampove paste pa še nisem uporabljal in jo bom nabavil ob prvi priliki. fasulas fasulas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. okt 2008 14:27

Pa če sem ribjo omako 14 dni nazaj kupila v Intersparu (Qulandia)???  In v Leclercu sem jo videla prejšnjo nedeljo. Ti jo kupim in pošljem?

 

Oyster oamko kupujem v trgovini, ki jo je navedel peugeto, okoli tri evre stane 750 ml steklenica, torej 2x ceneje kot pri nas. Tudi sojina je bistveno cenejša, jaz kupil tri litrski kanister, se hitro porabi. V isti trgovini imaš tudi škampovo pasto. Pa ne pozabi kupit praženega česna v teh trgovini, je super uporabna reč, da izvrstno aromo jedem.

Imajo tudi sušene rakove repke, ki jih Tajci kar precej uporabljajo.

 

Mamamia

mamamia

fasulas  

član od: 26.12.2007

sporočila: 431

27. okt 2008 18:36

Mamamia, hvala! Zelo prijazno od tebe. V soboto sem šel v Ljubljano na izlet in sem jo kupil v Maximarketu. Trgovina je zelo dobro založena z azijskimi artikli. V nedeljo sem že kuhal z omako in je bilo zelo dobro. Se je že zaradi tega splačalo iti na izlet. V Graz bom pa šel mal kasneje in bom sigurno še zavil v zgoraj omenjeno trgovino. fasulas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti