Rakotvorni cimet ???

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

20. okt 2008 13:56

Se povsem strinjam z Vendelino jr . Časopisi (mediji) vse prenesejo, tudi tisto kar ni. Navsezadnje, bi morali že zdavnaj nehati jesti, piti ... in dihati.

Tudi v temu primeru je razvidno, kako mediji manipulirajo in s tem poneumljajo možgane " ..." človeka.

 

 

kobra 1

Sporočilo je spremenil(a) kobra 1 dne 20. okt 2008 20:04:15

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. okt 2008 14:04

tinca je napisal/a:
Drugače pa... ni boljšega od vikend jutranje kavice z daškom cimeta.

 

Pa na cimetove rolce si pozabila.

Loni Makaroni

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

20. okt 2008 20:37

Dajte mi kakšno kilo tega kancerogenega cimeta, da ga pospravim čez svoj prebavni trakt in ga na koncu s potegom vrvice pošljem, kamor spada. Pa saj je zdaj kancerogeno skoraj vse, še najbolj ljudje sami. Name, na primer, zelo kancerogeno deluje šef ... Vprašanje je samo, koliko se tem vplivom pustimo vplivati! Dejstvo je, da vas lahko mediji, prijatelji, znanci s svojimi trditvami pripravijo do tega, da res verjamete, da ste zaužili nekaj slabega, kar lahko vodi do raka. To je prvi korak, da rak res nastane, čeprav je zaužita stvar popolnoma neškodljiva ali neškodljiva v zaužitih količinah. Še rahlo obrabljena fraza, ampak drži: Pozitiven odnos do vsega, kar nas obdaja, nas ohranja vitalne in v igri do konca. Lep pozdrav! Boris booris

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

20. okt 2008 21:27

Bravo booris! buča

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

20. okt 2008 21:37

Bravo Boris ,se strinjam z tabo! Pozitiven odnos do vsega, kar nas obdaja, nas ohranja vitalne in v igri do konca. marmeladka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. okt 2008 23:45

Ob branju tega sem se spomnila, da že zelo dolgo nisem jedla mlečnega riža s cimetom. Pa uganite, kaj je bilo pri nas danes za večerjo , drugače si vsak dan posujem kosmiče s cimetom, dotični sladoled je tudi moj najljubši, med brskanjem po policah v Muellerju sem danes staknila še temno čokolado s koriandrom in cimetom

Loni Makaroni

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

21. okt 2008 8:07

Včasih pa res gledamo na vsako malenkost.Jaz cimet uporabljam skoraj vsak dan (pozimi),ko kuhamo kompote. Nisem pa nikoli do lani poskusila kave z okusom cimeta,ker se mi je vedno dozdevalo da je cimet za "štrudelj". No v Budimpešti v eni prijetni kavarni pa sploh ni bilo navadne kave,samo z okusi in ker je bil cimet ena izmed najbolj normalnih okusov,sem popila pač to.Rečem vam "zakon"je bila... petardica

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

21. okt 2008 8:27

Petardica, maš prav. Od vseh na svetu (kav) sta mi najbolj všeč cimetova in pa kava s kardamomom. Pbe sta božanski. Ker pa ljubim raznolikost, ju ne pijem čisto vsak dan, pač pa pogosto.

sem si pa zdaj prinesla iz Egipta 1m dolge palčke cimeta. Pol je to 1m raka?

No, mi ga bomo kljub temu porabili.

Kyara

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

21. okt 2008 9:49

Kyara, potem lahko prideš k meni na kavo, saj običajno kuham kavo s cimetom ali kardamom. riba-ribica

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. okt 2008 11:18

Kyara je napisal/a:

Petardica, maš prav. Od vseh na svetu (kav) sta mi najbolj všeč cimetova in pa kava s kardamomom. Pbe sta božanski. Ker pa ljubim raznolikost, ju ne pijem čisto vsak dan, pač pa pogosto.

sem si pa zdaj prinesla iz Egipta 1m dolge palčke cimeta. Pol je to 1m raka?

No, mi ga bomo kljub temu porabili.

Kyara
v Žurnalu bi rekli "1m umiranja na obroke". mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti