Čokolada v prahu

teya_84  

član od: 17.9.2006

sporočila: 87

tema odprta - 18. okt 2008 16:40 | ogledi: 10.917 | odgovori: 5

Dobila sem 1kg čokolade v prahu. Ne vem kako jo naj uporabim naprimer za glazure. Probala sem jo raztopit na vodni kopeli, potem z dodatkom margarine pa ni šlo. Sploh se ni raztopila. Na ovojnini pa piše samo recept za vročo čokolado.

Dela katera še kaj drugega iz čokolade v prahu?

Lp

teya_84

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

18. okt 2008 17:18

teya_84, če na ovitku piše recept za vročo čokolado, je morda čokolada mešana z zgoščevalcem in se uporablja samo za vroče napitke. Zato se pa na vodni kopeli ni raztopila. Probaj jo raztopiti v malo tekočine, pa boš videla, kaj se bo dogajalo. Malo eksperimentiraj. Morda jo lahko na ta način potem dalje uporabiš v kakšnem pecivu. V skrajnem slučaju jo boš porabila za napitek po receptu. Sicer pa prihajajo hladnejši dnevi in bo kar prijetno popiti kakšno dobro vročo čokolado. regina

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

18. okt 2008 20:55

Teya, posredujem ti recept za moje najljubše piškotke, v katerih porabiš kar nekaj čokolade v prahu. 250g rjavega sladkorja 250 g masla 250 g mlete čokolade 200 g orehov 500 g moke 3 jajca malo sladke smetane rum vse zmešamo, pustimo čez noč v hladilniku, razvaljamo na cca. 3-5 mm. Jaz se igram z modeli in delam vse sorte, odvisno od letnega časa. pečem ponavadi na 180 stopinj 5-7 minut. tulka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. okt 2008 22:41

Lahko jo daš v mafine, v pecivo,... kamorkoli, kamor bi dala kakav, samo če je mišljen temni (grenki) kakav, potem zmanjšaj količino sladkorja, če boš dala namesto njega čokolado. Uporabljam jo za vročo čokolado, za peciva, za posipat po sladolednih kupah, za jest kar tako;)....

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. okt 2008 22:42

Stopiš jo pa lahko, če ji dodaš malo toplega mleka in potem vse skup stališ v MV ali nad vodno kopeljo.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti