Mucek in cesta

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

18. okt 2008 5:57

tjas je napisal/a:

Če za mačka niste sposobni skrbeti tako, da se mu nič ne bo zgodilo, ga raje ne nabavljajte.

To, da ko en izgine, drugega nabavite, pa tudi ni nek jako dober vzor za otroke. A ste pomislili, kaj je sporočilo vašega ravnanja? "Mački so potrošni material. Fentaš enega, bo prišel drugi..."

Dejte si raje ribice nabavit. Ptička pa raje ne, da ne boste zaradi njegovega čivkanja še njega spustili "malo naokoli".

[kokoska] tjas
Lepo prosim Tjaša da se takih komentarjev izogibaš! Očitno še nisi nikoli imela mucka, ali pa kake druge živalce ki bi ji dajala ljubezen. Teka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. okt 2008 9:37

Imam 13 let starega mačka, ki se med dnevom spreminja iz hišnega v vrtnega mačka. Ker je kastriran, nima velike želje po širjenju terena.

Predhodnik je doživel 7 let, nato pa je izginil tik pred kastracijo. Nekaj let kasneje sem izvedela, da je utonil v nekem okrasnem vodnjaku. Priznam, da sem ob izginotju skoraj izjokala oči.

Živimo v mirni ulici z nekaj bedaki, ki imajo kljub omejitvi 30km /h težko nogo. Letno izgine kar nekaj mačkov, ravno pred dnevi sem videla enega povoženega.

Naš sedanji mačkon je zanesljivo zadnji pri hiši. Težko prenašam izgubo, za tega pa se še posebej bojim.

F r i n a

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

18. okt 2008 9:40

Issi je napisal/a:
Joj tjas, daj še enkrat preberi kaj si napisala in se zamisli nad sabo.Issi

 

Zakaj že? Zato, ker sem napisala, da je neodgovorno vzgajat otroke, da so živali potrošni material.

Lepo prosim, ne mi s takimi frazami.

tjas

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. okt 2008 9:59

Tjas, pri nas so muce prihajale in šle. In nikakor nisem nikoli imela občutka, da so živali potrošni material. Čeprav sem kdaj slišala "Saj boš drugo muco dobila". (Prosim, ne tega govoriti, potem je še hujše). Na žival se navežeš, hudo ti je, ko gredo. Ampak življenje gre dalje in tudi nova muca, ko jo vidiš, ti stopi srce. Atina

lena70  

član od: 8.3.2008

sporočila: 61

18. okt 2008 10:46

Moje osenbo mnenje je, ker so me tako izučile dolgoletne izkušnje, da je najbolje da si nabavite muco in ne mucka. Muce se držijo bolj doma in tudi bodoči ženini hodijo potem k vam in muca ne zahaja v sosedščino. Je pa res, če ne želite mačjega podmladka potem je obvezen obisk pri veterinarju, bodisi za kontracepcijske tablete ali pa dražja varianta - sterilizacija. Muce imam že od rane mladosti in vem kako je z njimi- mački zginejo čez noč, muce smo imeli pa zelo dolgo, svojo prvo muco celo 19! let, pa še pridne so bolj kot mački za miši loviti. Želim veliko sreče z mačjimi prijatelji lena70

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

18. okt 2008 10:55

Lahko pa si nabaviš ptiča in muco.

 

In potem imaš muco v kletki

 

Hec, da me na bo kdo narobe razumel... Muca je pri nas na čuvanju (in to že toliko časa, da se je že prav lepo udomačila pri nas...) in gre zelo rada v Jakčevo kletko.

 

stana

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

18. okt 2008 11:20

Zanimivo Stana, ravno včeraj je rekel svak da bo hčeri kupil za r.d. papagaja, a sedaj ko smo si mucka nabavili pa papagaj odpade, češ da to dvoje ne gre skupaj. Pa očitno gre.... Teka

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

18. okt 2008 11:51

Doma smo v bloku in imamo mačkona že tri leta in pol. Maček je kastriran, cepljen in dajemu mu tudi ampule proti zajedalcem. Kastriran je bil pri osmih mesecih. Ves ta čas ni niti enkrat silil ven. Moram pa priznat, da je zelo razcrkljan. Le kdo ga je razcrkljal? Uživajte v cartanju svojih ljubljencev. LP! fakin712

thugica  

član od: 26.6.2007

sporočila: 14

18. okt 2008 12:10

mi smo pa imeli muco,pa je vedno hodila okrog. imeli smo jo kakšni 2leti in potem je žal izginila. Potem smo si pa zrihtali mačka, na začetku, dokler je bil še majhen je bil vedno v hiši. Potem smo mu odprli balkon (na balkonu imamo desko do tal,da gre mačka ven in noter) je samo malo pogledal okrog in takoj pobegnil v hišo. zdj se je že navadil hoditi vn, samo je pa vedno nekje na dvorišču ali pa v drvarnici,skratka vedno nekje blizu. thugica

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

18. okt 2008 13:16

Teka je napisal/a:
Zanimivo Stana, ravno včeraj je rekel svak da bo hčeri kupil za r.d. papagaja, a sedaj ko smo si mucka nabavili pa papagaj odpade, češ da to dvoje ne gre skupaj. Pa očitno gre.... Teka
Prav zanimivo mi je prebirati vse te (različne) izkušnje. Stana.r, jaz sem dobrih 10 let nazaj že imela hrčka, ko je prišla k hiši muca, ki ravno ta trenutek pančka ob meni. Muca je bila tako pri koncu z življenjsko energijo, da mi je še na glavni vet. kliniki v Lj niso hoteli zdraviti - sem morala iti k zasebniku.. kaj vem, ko tako bitje najdeš, te tako prevzame vse od žalosti do jeze dalje, da kar vztrajaš. No in jaz sem, 3 mesece. Ubogo bitje se nikakor ni privadilo hrčka, na omaro je skakala še čisto mala. Naslednjega je verjetno s krempljem "zaštihala" skozi ograjo kletke, zato novih nisem več imela. Toliko o tem, kako se mucek privadi na žival druge vrste, če je že od malega pri hiši. Ali da v takih primerih ne sili ven (moje so že od malega dan preživljale na okenski polici..). In ko je ta zver odrasla, sem bila prepričana, da je ni bolj krvoločne mačke v naselju... Pa še istega mnenja sem bila kot lena70, da naj bi bile sterilizirane muce bolj pridne in uspešne lovke kot samci. Dokler... ni prišel k hiši maček (sem ga kastrirala), ki po petih letih še vedno podira vse rekorde. Večinoma po vrtu pobiram le še trofeje (ptičje glave, predvsem pa drobovino glodalcev). Letos poleti mi je 14 dni vsako drugo noč prinesel voluharja. Zavidam pa tistim, ki imate pravega udomačenega mucka... Ne me narobe razumet, nočem nič slabega, niti zanikati vaših mnenj/izkušenj, le svoje sem napisala. vesoljka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti