Dunajski zrezki

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

27. okt 2008 14:48

KARMINA je napisal/a:
Mojca32 je napisal/a:
Moje punce. Žal se na Dunaju ne bi strinjali z vami. Res, da so telečji mogoče boljši, ampak izvirni so pa vseeno svinjski. Preverjeno.Mojca32
Meni se tudi zdi, da pri Figmullerju delajo svinjske.K

Ja, OK, tam pač delajo svinjske, so tudi cenejši. Ampak kot se za npr. krajnsko klobaso ve, kako mora biti narejena, da jo lahko tako poimenujemo, ima tudi dunajc svoje poreklo:

http://sl.wikipedia.org/wiki/Dunajski_zrezek

Ognjič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. okt 2008 15:29

http://en.wikipedia.org/wiki/Wiener_Schnitzel

 

Lahko, da kje zrezke iz različnih vrst mesa cvrejo po dunajsko, ampak kulinarični pojem dunajski zrezek je iz teletine. Pika. Kot je napisala anja27.

Me pa zanima, mojca32, kje si to preverjala. Ker grem kmalu na Dunaj, pa bi jih še jaz malo povprašala.  

 

Mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

27. okt 2008 16:52

Tisto o 3 metrskem zrezku me začenja zanimati. Koliko ljudi praviš se je najedlo ? LP hedonist

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

28. okt 2008 10:29

Kako se meso namaka v mleku? Se zalije z mlekom? Le namaže?Potem ko smo ga že potolkli? Kako dolgo se potem "pajca"? Ga potem obrišemo s prtičkom? Te praznike bo definitivno dunajc... alibaba

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

28. okt 2008 11:54

Hedonist, te oddaje (jih je več) sem gledala. Gre jim za rekorde. Videli smo lahko najprej mesarje, ki so rezali in tolkli velik kos mesa, pa priprave , da so prišli do dovolj velike ponve za cvrenje, pa od olja pošpricane in znojne kuharje, pa obračanje tega mega šnicla, pa potem končni proizvod: en velik mesni gravž in fotografiranje. Na koncu so ga postregli očarani publiki... Gledala pa sem tudi lokale, kjer si lahko naročiš "mega" zrezke po dunajsko in je najmanjši težek (lahek) pol kilograma, največji pa tri. Naročajo jih trebušasti mladci, ki bi v zabavo ostale družbe radi pobrali stavo, pa pri polovici omagajo. Mislim, da je to na K1. LP! ovčka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

28. okt 2008 12:58

Hvala ovčka, meni osebno je čista perverzija izrabljati hrano za neke glupe rekorde. Nisem pristaš tega saj smatram kulinariko za vzvišeno filozofijo človeškega življenja in imam do nje tudi tak odnos. Ampak "ko voli nek izvoli" bi rekli naši bivši južni bratje ! LP hedonist

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

25. jan 2012 19:12

Kakšno prilogo, razen pri nas običajne francoske solate, lahko še ponudim zdraven dunajskih, ljubljanskih zrezkov? Nekaj kar bi lahko pripravila še v naprej.

Hvala za vaše ideje

aknelab

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

25. jan 2012 19:52

Tudi kakšna testeninska z res veliko zelenjave in kislo smetano bi se prilegla. Morda pečene bučke ali melancane v marinadi.

Ampak čisto navadna krompirjeva solata se mi zdi pa "zakon".

pirnica

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

25. jan 2012 19:54

Lepo gre k dunjcem tudi solata iz stročjega fižola, kumaric, žal pa ni ravno sezona za ti dve solati. Ampak tudi, če pripraviš krompirjevo, kot je predlagala že Blanchy, pa iz fižola v zrnju, bo čisto dobro.

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti