Mleti orehi,lešniki iz hofer-ja

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

9. okt 2017 12:19

Ker veliko pečem, redno kupujem mlete lešnike, orehe in mandlje v Hoferju in sem do sedaj dobila samo eno vrečko žarkih mletih orehov. Glede na to, da kupim po 10 vrečk naenkrat, je to zanemarljivo. To vrečko sem nesla nazaj in dobila novo. Brez težav. Se mi zdi, da je večji problem mak. Kjerkoli in kadarkoli ga kupim, se mi vedno zdi, da je na meji žarkosti. Ne vem, zakaj.

malaga

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

9. okt 2017 12:45

Pri maku je pogosto problem, če se kupuje mletega. Bolj varno je kupiti nezmletega.

rdkapica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

9. okt 2017 13:45

Jaz vedno kupujem orehe, lešnike in mandeljne cele, potem jih doma zmeljem. Zadnje čase sem uvrstila v postopek tudi tostiranje, potem mletje. Za moj okus je neprimerno boljše, kot mleto iz trgovine.

 

Pozdravček!

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

9. okt 2017 19:01

Kaj pa je to tostiranje?

 

rrr

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. okt 2017 19:21

Če v suhi ponvi popečeš karkoli, recimo mandlje, orehe, lešnike,..................

rimljanka

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

9. okt 2017 20:57

Rimljanka, hvala.

 

rrr

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

10. okt 2017 16:21

Jaz sem zadovoljna z hoferjevimi orehi. Sezamova semena pa so bila zelo slaba, vonj po gnoju, tako da kupujem od nature, ki so dražja ampak odlična. Orehi pa so bili res odlični, sploh pa za tako nizko ceno. Mandelji in lešniki od hoferja so bili tudi vredu. Vem, da imajo vse nekje po 10 do 12 EUR na kg.

Vanesa84

Vitavitameae  

član od: 8.2.2016

sporočila: 406

16. okt 2017 14:42

Jaz tudi redno kupujem mandlje in lešnike v Hoferju - meni so dobri.. večkrat jih tudi prej popražim v ponvi.. v primerjavi z Mecatorjem, Sparom in Tušem so najcenejši. Orehov pa niti v Hoferju niti v Lidlu še nisem kupila..običajno kupim domače.. Redno pa v Hoferju kupujem tudi mehko suho sadje (marelice, slive, fige..) in sem tudi zelo zadovoljna in so tudi najcenejši..sem že fige na primer vzela od Mercator/Tuš/Spar pa so ble tko trde, da sem jih morala prej namočit.. Hoferjevih ni treba, ker so res mehke...veliko tega kupujem, ker precej pečem :)

Vanesa84: sezamova semena iz Hoferja- a res? Jaz sem ji do sedaj kupila trikrat pa ni bilo težav.. hm... mogoče si samo na takšno vrečko naletela?

Se pa strinjam z malago, tudi meni ima mak okus po žarkem :( ne glede na to kje ga kupim in koliko stane :(

Vitavitameae

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

16. okt 2017 18:07

Jaz orehe kupujem rinfuzno, saj ji želim poskusiti. Dostikrat kupim  cele v Eurospinu, kjer je vedno tudi kaj razdrobljenih in so bili vedno ok. Zmeljem pa jih na mlinčku, da so puhasti. Sicer imajo te mlinčke ponekod  tudi v Sparu. 

Tudi mandeljne in lešnike kupim cele in jih prepražim. Namreč nikakor mi ne ustreza kupljena mešanica, ker je v njej preveč lupine, ki pri lešnikih pri praženju odpade.

Trgovine pa kakor nanese in pri večji količini pogledam tudi akcije. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti