Mleti orehi,lešniki iz hofer-ja

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

17. okt 2008 19:18

jaz sem pa danes kupila en lešnikov nadev. bo jutri zjutraj za zajtrk; za v polžke ali rogljičke... klavdija

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

17. okt 2008 22:23

Klavdija, ta pripravljen lešnikov nadev je super! Sem ga že večkrat kupila, žal pa ga nimajo vedno na zalogi. Sem pa tudi z njihovimi lešniki, orehi in mandlji zelo zadovoljna (mletimi ali celimi). Priporočam nakup oreščkov, ker je cena ugodnješa, kot pri drugih ponudnikih. Mijan

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. okt 2008 8:07

Mlete orehe sem kupila prvič v Hoferju. Ker so bili žarki, sem vse vrgla stran.

Maja sem kupila orehe, nemlete, v Intersparu, in so bili žarki, in čakajo na zimo, za živali v gozdu.

Tveganje predstavlja skladiščenje. Očitno je problem, da so oreški izpostavljeni neprimerni temparaturi pred prihodom na polico.

Da zgodbe o tem, da sem zaradi mletega maka, ki je bil žarki, nisem mogla dati na mizo "plitvičke štrudle", ne bom ponavljala.

F r i n a

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

18. okt 2008 8:11

Velikokrat, ko sem kupila cela orehova jedrca, so bila žarka. Do domačih nimam možnosti priti. Zato sedaj kupujem mlete orehe od Agore. Res, da so malo dražji, a končni izdelki so zelo okusni. Pravzaprav me pogosto sprašujejo (tisti, ki se spoznajo), kje sem dobila tako dobre orehe. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. okt 2008 8:28

Karkoli od orehov kupujete na zalogo, celo ali mleto, dajte do porabe v zamrzovalnik. Tudi z odtajevanjem ni problema, gre zelo hitro.

Nekje sem že napisala pa mislim, da ne bo škodilo, če ponovim: orehova jedrca za zalogo kupujte po velikonočnih in božičnih praznikih, takrat je vse sveže in ponavadi tudi cenejše (res pa da so slabše presušeni in zato težji). Potem pa v zamrzovalnik. Lahko jih predtem še zmeljete, nič ne izgubijo na okusu.

Brez zamrzovalnika obdržijo okus le, dokler so v lupini (domnevam, da zato, ker je  kožica okrog jedrca še cela in preprečuje dostop zraku??)

Cila

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. okt 2008 9:43

Katka, kje dobiš mlete orehe od Agore? Sem iskala po netu, pa ne najdem .

Lijana

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

18. okt 2008 10:10

Katka ,mogoče misliš od Agone.Kupujem njihov mleti mak ,mi je še najboljši.Njihova znamka se dobi v vseh večjih trgovinah s prehrano.Orehova jedrca kupujem v tušu ,kjer imajo na kile ,tako sama izberem. lp goga

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

6. okt 2017 16:43

Hofer ima zelo poceni semena in oreške. Ponavadi približno 200 do 250 gramov nekje 2,5 EUR, kar je 10-12 eur na kilogram. Sama se odločam, da naredim domač sladoled, pa se vedno pozna, če dobiš poceni oreške. Ne more se primerjat s cenami v mercatorju. čeprav tam tudi kupujem druge stvari, ker so cene res visoke, glede kvalitete pri oreških pa nisem bila navdušena nad mercatorjem.

Vanesa84

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

9. okt 2017 5:40

Kolikor kupujem te stvari je tam tik pred božičem ali veliko nočjo mogoče najbolj varno kupiti orehe, ker se takrat na začetku odprodajo stare zaloge, pa tudi v akciji so ponavadi. Sicer pa s kupljenimi lešniki ali mandlji, tako mletimi, nalistanimi ali celimi, tako v Hoferju kot tudi v Lidlu nisem imela problemov, mislim, da so bili vedno dobri. Je pa res, da to najpogosteje kupujem pred novim letom ali pred večjimi prazniki. Imela sem smolo z makom kupljenim v Sparu in to pred veliko nočjo. Še dobro, da sem mak poskusila takoj, ko sem ga skuhala, vendar sem morala vse skupaj pustiti, ponovno v trgovino in ponoviti vajo, ker sem testo že imela pripravljeno.

 

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti