Branje e-sporočil

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

17. okt 2008 12:32

zacetnica drzi se tega, da svojega pravega imena in podobnih reci ne izdajas na ne-privatnih sporocilih...pa tudi kaj pises na privatnih pazi, saj ne ves kdo se skriva na drugi strani ;) lahko, da sem jaz tvoj šef :P hehehehe hecam se ycrna

zala36  

član od: 8.9.2008

sporočila: 65

17. okt 2008 12:36

jaz tukaj nekaj na zastopim. se gre za branje pošte na službenem meilu ali drugem meilu (gmali, volja-net,....) zala36

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. okt 2008 12:40

Pa v Mozilli je v meniju Tools -> Clear Private Data ta možnost, da izbereš brisanje (identično z Control Shift Delete). Ni pa tega treba vsakič početi: enostavno greš pod Tools -> Options, tu izbereš Privacy in obkljukaj Always clear my private data when I close Firefox. Aknelab, tudi tvoj problem se da rešiti: enako greš Tools -> Options, Privacy, pa potem v History oDkljukaj vse tri kljukice. V Explorerju se isto da, samo malo drugače se reče. Atina

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

17. okt 2008 12:45

Samo šefi ne pišejo v službi osebnih sporočil hahahaha mišika

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. okt 2008 13:00

ycrna je napisal/a:
tulka noben se ne bo vmešaval v tvoje zasebno življenje, če ne boš ti svojega zasebnega življenja sama vmešavala v to...če boš svoje zasebne stvari počela doma se ne bo moral noben vmešavat...če boš to počela v službi ko bi morala delat delo za katero si plačana pa... NI PRAV DA TE KDORKOLI V SLUŽBI KONTROLIRA, NI PA NITI PRAV DA POČNEŠ STVARI ZA KATERE NISI PLAČANA.
Glej, preden napadaš ljudi s takimi izjavami, pozorno preberi, kaj pišemo, prav? Odgovorila sem na vprašanje, ali je dovoljeno prebiranje tuje elektronske pošte. Imam službo, kjer si med delovnim časom niti v sanjah ne morem privoščiti brskanja po internetu. Ko imam pa vmes eno uro prostega časa, pa seveda stopim v stik s prijatelji. In to na svojem službenem računalniku, ja. Ta je na voljo le meni, torej si lahko privoščim, da sem administrator, saj ni vezan v mrežo. Še kakšna pripomba? tulka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. okt 2008 13:35

anitram1 je napisal/a:
danes sem ugotovila, da mi v službenem računalniku berejo mojo zasebno pošto.
Moje geslo se v celoti izpiše. Ali bi bilo dovolj, da zamenjam geslo, ali bi morala storiti še kaj. Imam pa siol e-mail.
Na vas se obračam ,ker vem, da mi boste pomagaleiz te zagate, ker si res ne želim, da se bere moja pošta, pa če je to sam nevemkdo. Ali je to kaznivo- vdor v zasebnost?
Je pa o tem nekje že nekaj pisalo, a dokler se ne tiče mene nisem temu namenila posebne pozornosti, sedaj pa ne najdem.

Hvala in lp,


anitram1
ena moznost je res da zamenjas geslo, vendar pazi da nimas potem vklopljenih nobenih autofil, remember password in podobnih opcij. Ce uporabljas explorer, klikni na tools, internet options, v zavihku general izberi delete in nato delete paswords (ali pa kar delete all). LP, R.

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

17. okt 2008 17:16

tulka preden ti kej napišeš pa 4x pomisli. noben ne napada tebe..dajala sem primer. sploh pa, saj nisi ti spraševala, si pa odgovarjala, na tvoj odgovor sem pa odgovorila s primerom. če ti še kaj ni jasno...to je pa tvoj problem. ycrna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

17. okt 2008 17:49

Pa komu se sploh ljubi brat tujo pošto? Jaz še svoje ne preberem, da bi pa še tujo brala....

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 17. okt 2008 17:50:10

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. okt 2008 18:07

Moj šef, ki si samo domišlja, da je moj šef, ker sem v resnici svoj šef, pa ve, da sem sicer šef čez tiste, ki mu gredo po glavi grešne misli kontrole, od daleč pogleda moj računalnik, če je na njem kaj takega, kar se njemu zdi osebno. Nekakšen gravž mu je gledat v tujo pošto. Je pa res, da je računalnik moj.

Moje osebno mnenje je, da zasebne pošte ne sme kontrolirati nihče. Na drugi strani pa sem prepričana, da se nobena žrtev ne upa zoprestaviti kontroli, ker bi to vneslo težave v razmerja. To je evropska demokracija.

Meni grejo tisočkrat bolj na jetra zasebni telefonski pogovori, ki jih imajo ljudje pred mano in mi z ubijalskim pogledom sporočajo, da sem jim zaradi čakanja na njih ( plačano) uslugo , odžrl prijetne minute. Tega pa ne kontrolirajo.

Problem je v etiki podjetja: kontrolirati, ali ne- kontrolirat. Kršiti, ali ne-kršiti.

Najbolj bizarna zadeva, ki sem jo kdaj slišala glede posega v zasebnost delavca, je bila zahteva delodajalca, da 25 let stara punca, ki živi pri starših posreduje materino telefonsko številko. Bodoči delodajalce, pri katerem naj bi prodajala zavese, je mamo spraševal, ali zjutraj pospravi za sabo posteljo in podobne neumnosti. Plače ni izplačeval redno.

Mogoče pa bo vaš šef spraševal vaše najbljižje, kako postlana je vaša postelja, potem boste lahko poglobljeno razmišljali, koliko predrznosti je lahko pri posameznih delodajalcih, ki pri vohunjenju za delavci nimajo meje.

 

F r i n a

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. okt 2008 20:08

Frina, tale tvoj prvi stavek bi bil super za učenje odvisnih stavkov v šoli! :) Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti