Branje e-sporočil

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

17. okt 2008 6:52

Mi smo v službi ugotovili, da se vsa naša sporočila kopirajo v šefov računalnik.....groza Glede zasebne pošte v službi, pa je moje mnenje, da smo zelo natrpani v službi in vedno več zahtevajo od nas , zato si zaslužimo, sploh mi nekadilci, kakšno minutko za sprostitev in nasmeh. mišika

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

17. okt 2008 8:38

Mene pa moti, ker se ohrani uporabniško ime oz. posamezna beseda v iskalnikih. Ali lahko to preprečim. S katerim ukazom? Hvala za pomoč. aknelab

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. okt 2008 9:29

Ce delate na vecuporabniskih masinah, potem se pac navadite, da po vsaki seansi pobrisete cookije in zgodovino brskanja. V Mozilli Firefoxu se to zgodi, ce stisnete Ctrl + Shift + Delete (kar je drugi najpomembnejsi "triprstni zahvat", prvi je seveda dvakrat zaporedoma Ctrl + Alt + Delete, ki resetira masino). Aja, z nekaterih strani, med drugim tudi s kulinarike, se ne da odjaviti tako enostavno in je treba vedno iti na zacetno stran (Portal) in stisniti knof Odjava. Kar se tice branja zasebne poste po sluzbah: informacijska pooblascenka Natasa Pirc Musar je prav pred kratkim v zvezi z afero na zunanjem ministrstvu razlozila, kako si to predstavlja evropsko sodisce za clovekove pravice. Na kratko: delodajalec nima pravice do vpogleda v zasebno posto, ki jo kdo posilja s sluzbenega racunalnika, razen ce je tak nadzor predviden v aktih podjetja in je delavec s tem eksplicitno seznanjen. Taka je zakonska ureditev. Tukaj se evropski pogled na zasebnost precej razlikuje od ameriskega, po katerem je zaposleni v sluzbenem casu v celoti last podjetja in ne more o zasebnosti niti pisniti (kaj hocemo, tista kultura je zrasla na suzenjskem delu in se ji to se zdaj pozna). Za kaj vec o tem svetujem za zacetek branje dveh clankov v Mladini, http://www.mladina.si/tednik/200832/veliki_brat_vas in http://www.mladina.si/tednik/200810/clanek/slo--zas . Med brati hackerji velja glede elektronske komunikacije se vedno stara ljudska modrost, da vanjo ne napises nicesar, cesar ne bi poslal na navadni dopisnici ali razglednici, razen ce si 1. ekshibicionist 2. znas uporabljati kaksnega od sifrirnih protokolov, ki jih tudi kar mrgoli (eden prvih je bil PGP, Pretty Good Privacy, sedaj je tega cedalje vec). Nasploh je pa z orwellovsko druzbo tako: vcasih je veljalo, da ni mogoce kontrolirati prav vseh ljudi prav ves cas, ker bi zmanjkalo kontrolorjev. Tehnicni napredek je ta argument precej povozil in razne "pametne" programske resitve zagotavljajo, da se filtrira, analizira in shranjuje na primer vso elektronsko posto, ki vsebuje nevarne besede od predsednik Bush do dusikovo gnojilo. Zdrava pamet daje misliti, da je dejanska varnost zaradi tako izcrpnega nadzora kvecjemu slabsa, ne boljsa (kje se najlaze skrije list? v gozdu...), ampak zdrava pamet - za razliko od nas kulinarikov - nikoli ni bila poglavitna lastnost zaposlenih v raznih varnostnih ustanovah, od CIE do KGB :)))) lp, proxima

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

17. okt 2008 10:22

proxima je napisal/a:
Aja, z nekaterih strani, med drugim tudi s kulinarike, se ne da odjaviti tako enostavno in je treba vedno iti na zacetno stran (Portal) in stisniti knof Odjava.
To že, ampak, ko grem ponovno na kulinariko in hočem vpisati uporabniško ime mi že predlaga moje uporabniško ime oz. druge, ki jih uporabljam pri drugih prijavah. To pa mi ni všeč na službenem računalniku, doma pa me ne moti. aknelab

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. okt 2008 10:32

Aknelab, potem pa moraš to narediti:
proxima je napisal/a:
Ce delate na vecuporabniskih masinah, potem se pac navadite, da po vsaki seansi pobrisete cookije in zgodovino brskanja. V Mozilli Firefoxu se to zgodi, ce stisnete Ctrl + Shift + Delete (kar je drugi najpomembnejsi "triprstni zahvat", prvi je seveda dvakrat zaporedoma Ctrl + Alt + Delete, ki resetira masino).
matilda

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

17. okt 2008 10:50

Uporabljaš računalnik samo ti? V tem primeru je najenostavneje, da vsakič, ko odideš od računalnika, daš računalnk v stanje pripravljenosti, pri ponovnem vklopu, pa bo sistem zahteval tvoje vstopno geslo (če ga seveda imaš). Lahko pa si tudi omisliš ohranjevalnik zaslona, ki ga zaščitiš s svojim geslom. Če pa računalnik uporablja več ljudi, pa ti ne preostane drugo, kot sitno odstranjevanje vseh sledi, kot so že predhodnice svetovale. ----- Mišika, če uporabljaš za email javni servis (gmail, siol, hotmail), na katerega dostopaš preko interneta, se mi zdi, da je to takorekoč nemogoče, edino, če imate v službi res kakšnega dobrega fakina, ki je to vse porihtal. V tem primeru, pa šef lahko vidi takorekoč vsak gib tvoje miške. O legalnosti, pa so se že predhodnice razpisale. lp Vlado Sporočilo je spremenil(a) Vlado dne 17. okt 2008 10:50:45

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

17. okt 2008 11:27

Ne delajte privat stvari v službenem času, pa vam ne bo treba nobenih gesel menjat in skrbet, če bo kdo videl vaša zasebna sporočila.

MissLady

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. okt 2008 11:50

MissLady je napisal/a:

Ne delajte privat stvari v službenem času, pa vam ne bo treba nobenih gesel menjat in skrbet, če bo kdo videl vaša zasebna sporočila.

MissLady
Ojej mamo same policajke danes... Kaj pa če nam na forumih bere kdo zasebna sporočila??? Jaz sodelujem na enih 5-6 forumih, pa sumim, da bi se našel kdo. Začetnica

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. okt 2008 11:53

MissLady je napisal/a:

Ne delajte privat stvari v službenem času, pa vam ne bo treba nobenih gesel menjat in skrbet, če bo kdo videl vaša zasebna sporočila.

MissLady
Glede na to, da zelo pogosto pocnem sluzbene stvari neplacano in v privatnem casu, mi ta argument popolnoma dol visi. lp, proxima

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

17. okt 2008 12:30

misslady se strinjam s tabo ne 100 ampak 200% proxima ocitno imas kej od tega da delas to v prostem casu, ali pa imas dovolj prostega casa :) moj prosti cas je ze tako zelo omejen zato ga izkoristim kar se da v krogu prijateljev, druzine, fanta, narave itditd :), imam pa sreco da mi noben ne diha za vratom in lahko pocnem kar hocem saj imam pisarno doma...delam pa kadar mi pase :P saj sem itak placana po koncanem delu..zato ponavadi delam 24ur na dan dokler projekt ni zakljucen ;) vmes si pavzo vzamem ko sem lacna, zejna, ko moram na wc ipd. al ko moram prit alo tezit na kulinariko ;))) ce bi pa bila v sluzbi si ne bi dovolila poceti stvari ki niso povezane s sluzbo!! ce bi nasla cas za to bi se mi zdelo, da nimam kaj pocet v tej sluzbi, saj ni dovlj dela zame. ycrna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti