Jesensko listje

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

18. okt 2008 15:44

Jaz imam pa drug problemčič.

Za listje ni problem. Kako lahko upiorabim iglece od himalajskega bora. Ali jih lahko uporabim za zastirko ali jih pa lahko dam na kompost. Vsako jesen jih vsaj polovico bor odvrže.

Matjaž

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

18. okt 2008 15:49

Baje so dobra zastirka samo okrog rastlin, ki rabijo kislo, sicer preveč zakislijo zemljo. Tako mi je povedala ena ljubiteljica rododendromov, ki iglice nabira samo za zastiranje le-teh. mamaF - Mojca

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

19. okt 2008 11:53

Na vsakem koraku vidim reklamo za lubje, predvsem od pinje ali pa od kakega drugega bora. To pa ne dela kisle zemlje?

Matjaž

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. okt 2008 14:50

Matjaž, jaz bi jih brez nadaljnjega uporabila. Saj jih verjetno nimaš za cel tovornjak .  Itak je vprašanje, kakšno zemljo imaš. Če je pretežno alkalna bodo še dobrodošle, če je kisla ali nevtralna si lahko pomagaš z dodatkom apna. Rododendroni, azaleje, hortenzije, borovnice in še mnogo rastlin pa tako ali tako prav ljubijo kislo zemljo.

Cila

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. okt 2008 20:22

matjaž je napisal/a:

Na vsakem koraku vidim reklamo za lubje, predvsem od pinje ali pa od kakega drugega bora. To pa ne dela kisle zemlje?

Matjaž
Ti, nimam pojma. Kot pravim, to mi je povedala tista gospa, ker sem jo vprašala, čemu ji bodo borove iglice, ki jih je grabila v gozdu. Več kot toliko se pa s tem nisem ubadala, ker nikjer ne uporabljam tovrstne zastirke. Bi se bilo za pozanimat pri kakšnih strokovnjakih za vrt. Če je to s kislostjo res in če je npr. tvoja zemlja v vrtu bolj bazična in ji kislosti manjka, boš s tvojimi iglicami lahko dosegel pravo ravnovesje. mamaF - Mojca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. okt 2008 21:15

matjaž, sem pravkar prebrala v reviji Gaia, da imajo jagode rade zastirko iz smrekovih iglic. Morda poskusiš z borovimi. Če ti pride ena greda jagod preč.....pa ne krivi mene. Velja?

http://www.klubgaia.com/

Lahko pa povprašaš, boš iz prve roke dobil odgovor.

rimljanka - zasebno mnenje

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. okt 2008 21:49

obožujem jesensko listje. Če ste opazli enga norca ki vsak dan ko gre po topniški na fax brca listje pred sabo v zrak... ne se čudit.. thats me ;) bannanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti