Izlet po prekmurju

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

tema odprta - 16. okt 2008 8:15 | ogledi: 2.294 | odgovori: 24

Pozdravljeni.

V sredini naslednjega meseca se odpravljamo za ene dva dni pohajat v kljun naše koklje. Še nisem veliko pohajal po Ptrekmurju, zato tudi ne vem kaj bi se splačalo it pogledat. V skupini nas bo osem. Radi bi kaj dobrega pojedli, nekje, najraje na kakšnem kmečkem turizmu prespali in tudi kaj videli.

Prosim za kakšne predloge

Matjaž

Temo je spremenil(a) matjaž dne 16. okt 2008 08:31:10

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

16. okt 2008 8:51

Evo miško, beri...tu je kar nekaj dobrih predlogov (edino ne vem, če je še vedno postavljen luna park ;)...):

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1414

 

Meni je bilo všeč na kmečkem turizmu Zelko Franc, Pečarovci (ga Kyara omenja), so izredno prijazni, imajo dobro hrano, so odmaknjeni od civilizacije (ne vem pa, če se lahko pri njih tudi prespi). Se je pa verjetno treba za večjo družbo prej najavit. Jaooo, kako lepe glinaste zadevce imajo in niti niso pretirano drage.

Na tistem forumu jih precej hvali gostilno Šinjor: se strinjam, da je lepo urejena, pestra izbira hrane,l tudi prenočišča imajo...ker pa je najbrž imela ob našem obisku natakarica slab dan, mi ta gostilna ni ostala v najlepšem spominu.

Lepo je v Prekmurju, ljudje so izredno prijazni (no, razen tiste tetke pri Šinjorju).

Ja, pa Bukovniško jezero imajo tam in energijske točke... ampak pazi, če boš imel samo moško družbo, da ne boš pri kakšni točki za romantiko in te reči predolgo stal...

No, prekrasna je tudi Plečnikova cerkev v vasi Bogojina (in potem je čisto blizu Bukovniško jezero).

Morda pa bi vas tudi naša Kyara peljala pokazat, kako vreme "naštimava"...

Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 16. okt 2008 08:52:42

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

16. okt 2008 9:26

Lunapark so pospravili Za prespat še enkrat svetujem Ferencove na Kraščih. Od gostiln so se precej popravili pri Mariču v Sebeborcih. Če te še kaj zanima piši! K

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. okt 2008 11:25

Vsekakor je treba imeti temo. Ker tema "gremo malo okoli in iščemo gostilne", to nekako ni tema. Je tem v Prekmurju ko solate. Recimo tema Miško Kranjec. Pa še prej kakšno knjigo preberete, da padete bolj v esprit. In greš v Svečino in potem okoli do MS.... Potem je tema pot od H-SLO-Cro tromeje do A-SLO-H tromeje (lepo narediš pot na karti in se potem planirajo ogledi). Ali je tema Goričko, inkluzive Grad z gradom. Ogled Bogojine je defintivno must see. Tudi je must see ogled stalne zbirke v Pomurskem muzeju, kjer imaš zgodovino regije od pradavnine pa do danes. Super postavljena razstava - sploh ni "muzejsko dolgočasno", jaz sem šla tja že večkrat. Hrana itak ni problem. V prekmurju ti prijazni ljudje itak dajo XXL porcijo za XS ceno. Bolj je problem zgubiti kalorije. In imajo zato super spaje, kjer se človek lepo zmehča in savna po daljšem izletu. Vendelina jr.

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

16. okt 2008 11:31

Vendelina jr., meni je pa čisto jasna "tema" Matjaževega pohoda. Le kaj ti že spet ni jasno? On se je pač odločil za drugačno temo kot bi jo imela ti. londonska rezina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. okt 2008 11:42

rezinica, baby, polna luna je mimo....skalmiraj se, okej. Človek je vprašal, jaz sem dala svoje mnenje, kaj si pa ti hotela povedati s svojim postom....razen tega, da bi se rada malo zaletavala...? Vendelina jr.

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

16. okt 2008 11:47

Tudi to je moje mnenje... Pa nisem baby, zaletavam se pa že dolgo ne več...Ti najbrž spet ni nič jasno... londonska rezina

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

16. okt 2008 12:12

Vendelina mora itak vedno tuliti v drug rog kot vsi mi ostali... takim se jaz samo še smejim... Matjaž tebi pa žal ne znam pomagati, saj Prekmurje zelo slabo poznam. Samo jezik me je malo zasrbel˙(priznam ).

Lep dan in veliko se smejte

Sporočilo je spremenil(a) Simona84 dne 16. okt 2008 12:13:47

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

16. okt 2008 12:22

joj punce ne se pričkat.

vsaka informacija mi je dobrodošla.

upam da se v prekmurju ali pa ob goričkem ne bomo imeli slabo in das ne bomo ne žejni in ne lačni.

Hvala.

Matjaž

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

16. okt 2008 12:26

Simona 84, Matjaž, kar se tiče Prekmurja. Obiščite še rotundo pri Selu, v Martjancih, v gostišču Šinjor pa pojdite na bograč. Prijeten, domač ambient. Sicer pa imaš na voljo veliko zdravilišč/kopališč, kjer te dokaj poceni zmasirajo, skopajo in "odklopijo" od vsakdanjega hitenja. :) Če bo lepo vreme, ne pozabite na kolesa. Ogromno kolesarskih poti; doma imam en prospekt, kjer so le-te tudi natančneje opisane; če te zanima, mi javi. Lep dan vsem Kaja Kajica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti