Čili omaka

flex567  

član od: 16.2.2007

sporočila: 45

tema odprta - 15. okt 2008 21:51 | ogledi: 10.603 | odgovori: 3

Zdravo,

Dobili smo celo vrečko pekoče paprike in me zanima če bi lahko iz nje naredil čili omako in kako?

flex567

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. okt 2008 9:48

A svežega čilija, sušenega ali mletega?

Mamamia

mamamia

flex567  

član od: 16.2.2007

sporočila: 45

16. okt 2008 12:28

sveže pekoče papike, zdej ne vem če se ji reče čili al ne, ni sušena al pa mleta ampak sveža flex567 Sporočilo je spremenil(a) flex567 dne 16. okt 2008 12:34:07

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

16. okt 2008 22:56

Flex, med čilijem in feferoni je v okusu razlika. Sicer za nekoga, ki pekoče jedi je bolj občasno, to niti ni opazno. Skratka, imaš več možnosti- lahko narediš tajsko curry pasto (odvisno od tega ali imaš zelene ali rdeče). Če imaš rdeče, lahko tudi narediš čilijevo omako in sicer tako, da jih enostavno vržeš v multipraktik, dodaš česen, olivno olje, lahko tudi malo rjavega sladkorja in zmelješ, da dobiš zelo gladko pasto. To daš v sterilizirane kozarce in hraniš v hladilniku. Sama sem nedavno na vrtu pobrala ogromno čilija in sem naredila sledeče; nekaj ga zamrznem in ga potem uporabljam za tajske in indijske jedi, veliko večino sem ga nanizala s pomočjo šivanke na tanko vrvico in zdaj se mi sušijo (ko so suhi jih lahko pustiš na vrvici, so simpatična dekoracija ali pa jih v terilniku zdrobiš in spraviš v kozarček za začimbe), naredim čilijevo olje (pest čilija dam v steklenico in prelijem z olivnim oljem in pustim, da se lepo prepoji), pa še kakšno rdečo in zeleno tajsko curryjevo pasto. Lahko pa že v naprej narediš krasna darilca za božič- v steklenico daj limonino lupino, kakšno vejico rožmarina, timjana, itd. in nekaj čilijev. Prelij z dobrim olivnim oljem in imaš super darilo. Za bolj vroče pa lahko narediš čilijevo vodko. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti