Limonina, pomarančna, punč krema...

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

tema odprta - 15. okt 2008 17:53 | ogledi: 5.587 | odgovori: 3

Drage vsevedke, nujno bi potrebovala kakšen recept za te kreme- limonino, pomarančno, punč. Delala bom minjončke, pa ne takšnih z marmelado in marcipanom, ampak bi rada s takšnimi kremami (imam prelive z istim okusom), pa da bi se plasti biskvita dobro sprijele in da ne bi bilo presuho...

Imate kakšne ideje?

čoko

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. okt 2008 19:10

Za punč nadev  potrebuješ biskvitne koščke oziroma drobtine, pravi čaj in rum, lahko dodaš tudi pomarančni sok. Pa malo mletih orehov lahko tudi dodaš.

 

Za kremo z okusom pomaranče - zmehčano maslo stepaj s sladkorjem v prahu, dokler ne postane penasto in svetlo. Dodaj sok dveh pomaranč, nekaj krhljev pa nareži na drobne koščke in jih prav tako vmešaj v kremo. Dodaj tudu žličko naribane pomarančne lupinice.Če nimoš odpora proti umetnim aromam, dodaj še nekaj kapljic etolove ali fostersove pomarančne arome, pa bo.

 

Lahko pa jogurt z okusom pomaranče razmešaš z želatino, dodaš aromo ali naribano pomarančno lupinico in še malo soka na vrh, pa je malce lažja oblika kreme nared.

 

Lahko skuhaš limonin puding in kombiniraš z maslom, dodaš še sok sveže limone.

 

Da minjončki ne bodo suhi, mora biti testo sočno in mehko. Uporabi Vendelinin trik - testo namaži z jogurtom z okusom kreme, s katero boš pokrila plast testa. Biskvit bo sočen, ne pa pocast. Ali pa ga s čopičem premaži s sokom z okusom, kot jo bo imela krema.

 

ali pa greš preko googla, vtipkaš mignon, mignons, petit fours ali kaj podobnega, pa še kakšno idejo dobiš.

 

Mamamia

mamamia

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

16. okt 2008 15:43

O, mamamia, hvala bogu za tebe, si me že parkrat takole rešila!

Saj bi poiskala kaj več na netu, ampak ne znese. Otroci, služba, nič spanja... lotit se moram pa danes, da bo v soboto že na mizi. Saj vem, da se mi ni treba lotevat takih stvari, če že itak ni časa, ampak tako delo je za dušo...

čoko

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. okt 2008 16:19

Če še kaj potrebuješ, javi, jaz dopoldan lahko kaj poiščem ali še kaj napišem, če je treba. Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti