Aparat za sladkorno peno

Barbara210  

član od: 18.3.2008

sporočila: 39

tema odprta - 15. okt 2008 12:16 | ogledi: 23.026 | odgovori: 26

V Quelle sem zasledila aparat za sladkorno peno pa me zanima, če ima kdo zadevšno doma in kako se obnese. Ni nujno, da gre za aparat iz Quelle , pač na splošno. Predvsem me zanima, če zadeva producira in deluje na isti princip kot tiste profi mašine.

LPB

Barbara210

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

15. okt 2008 12:22

To obstaja? Jaz sem odvisnik. prosim, da vsi poročate. Začetnica

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. okt 2008 12:24

Hm, zanimivo ja. Jaz sladkorne pene nisem jedla že 15 let. Moj mi je noče nikoli kupiti, ker je to kao samo za otroke!! Začetnica, kaj praviš na en sešn prepričevanja, da to ni res? Jelenckova

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

15. okt 2008 12:29

Jelenckova je napisal/a:
Moj mi je noče nikoli kupiti, ker je to kao samo za otroke!! Jelenckova
Jaz se pa lahko považim, da kamorkoli grema dobim peno, včasih sem še mogla gnjavit za njo, zdaj pa se je navadil, da že kar gleda kje bo, da mi jo ja lahko kupi. Če ne pa si jo sama. Lahko si jo tudi ti, če tvojem kaj ne paše naj hodi 5 metrov za tabo... Za sešn ni blema. Tako da se res priporočam, da se javijo punce in fantje, ki imajo ta aparat in ga uporabljajo. Začetnica

Barbara210  

član od: 18.3.2008

sporočila: 39

15. okt 2008 12:34

Kot sem rekla, aparat je v zadnjih dveh katalogih Quelle, cena je pa 29,90EUR. Zraven dobiš 10 palčk in pa merico za cuker. Pomoje bom kar naročila :D Barbara210

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

15. okt 2008 12:43

a to lahko pol doma si sam cuker pripraviš za peno, ali mora biti kakšen posebni? klavdija

Barbara210  

član od: 18.3.2008

sporočila: 39

15. okt 2008 13:13

ravno to mi nekako ni jasno, ker na sliki izgleda kot da gre za navaden cuker, v profi aparatih imajo pa prav posebnega, podobno kot cuker v prahu. Barbara210

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

15. okt 2008 15:47

No, če slučajno koga zanima: Pred kratkim – mesec ali dva – sem v katalogu od ene slovenske trgovine zasledila ponudbo za aparat za sladkorno peno. Ne spomnim se, od katere trgovine je bil. Sem pa tudi jaz debelo pogledala, da to prodajajo in da ima sprejemljivo ceno (tudi cene se ne spomnim več).

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

15. okt 2008 16:26

Kolikor je meni znano, se uporabi čisto navaden cuker, potem pa mašina spremeni merico sladkorja v kup sladkorne vate, samo barvilo se doda. Nobena umetnost in čist poceni. Je pa težko verjet glede na ceno te pene na raznih sejmih in prvih novembrih. Mene pa zanima, če kdo ve, kako naredijo tista rdeča jabolka na palčki. Vem, da iz sladkorja, ampak nekaj je še zraven. Sem na Poljskem kupila liziko iz tega "materiala", pri nas pa nisem zasledila česa podobnega. Sem pa skoraj od dojenčka nora na ta jabolka, ampak jabolka ne pojem, samo lupino:)

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. okt 2008 19:17

klavdijaB je napisal/a:
a to lahko pol doma si sam cuker pripraviš za peno, ali mora biti kakšen posebni? klavdija
Sladkor je lahko navaden, če želiš imet barvasto peno, ga pred vsipanjem obarvaš - zmešaš vanj par kapljic jedilne barve (če uporabljaš barvo v prahu, jo prej stopiš v par kapljicah vode). Ta aparat so lani imeli okoli pusta ali novega leta, nisem sigurna pri sosedu in v Merkurju, tam je še danes (vsaj v spletni trgovini, je pa pod izdelki za gospodinjstvo, pripomočki za čistočo in urejenost, hehe), cena je da 49,9E: http://nakup.merkur.si/ Je na moji listi želja, ker sem tudi še tak otrok po dušici. Ampak čakam, da tamala toliko zraste, da bom lahko rekla, da smo ga zanjo kupili. Pa ni treba da je lih diznijev;) Povem, ko ga bomo imeli, kako se obnese, hehe. petkica rdeča jabolka so navadna surova jabolka, nabodena na palčke, pomočene v rdeče obarvano karamelo. To pa lahko naredimo tudi brez aparata, hehe. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti