Kako shranite korenje?

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

16. okt 2008 7:23

tulka,kako v orehovo listje- jaz ga imam tudi veliko- ali lahko malo natancneje razlozis prosim? Lp lucka

ITA RINA  

član od: 21.1.2008

sporočila: 105

16. okt 2008 10:38

Marjanaj repo opereš naribaš v plastično posodo ,(take velikosti kot rabiš za količino repe ki jo imaš) močno potlačiš (speštaš),da pride voda na vrh,daš pokrovko jaz imam okroglo desko nanjo dam velik kamen da je obteženo,na vrh vlijem še vodo da ne pride notri zrak in dam na toplo (ne preveč) mesto kjer se v 14.dneh repa skisa.Ko je kisla jo dam v vrečke in v skrinjo. ITA RINA

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

16. okt 2008 12:10

resnično najbolj se obnese orehovo listje seveda mora biti suho adalbert-a adalbert

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

16. okt 2008 15:49

OREHOVO LISTJE za shranjevanje rdeče pese, repe, korenja, kolerabe in jabolk. V sod ali vedro damo najprej plast popolnoma suhega listja (ko fino stisneš, je plast debela cca 5 cm), plast zelenjave oz. jabolk, pa spet sihega listja, in spet zelenjave... do vrha. Na koncu posodo pokriješ (zaradi živali) - ne nepredušno! Zelenjava oz sadje naj bi se med seboj ne dotikala. Moja sestra na to nič ne pazi (tako shranjuje rdečo peso) in nima težav. Pri jabolkih moraš biti verjetno previdnejši. Sicer pa jabolka ostanejo dolgo in so sveža, polna, sočna - nič se ne zgubajo in ne postanejo kot žaganje. Edina stvar, na katero je treba paziti je, da je listje suho, kot je napisala že adalbert tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti