Parkirnina

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. okt 2008 15:07

Vendy, sej to vem. Ker pridem z une smeri, z Dolenjske, prej pregledam in zijam, kje je kaj fraj, pol pa če ni druge, grem tja... Sej se znajdem, pa vsak dan grem v eno stran 30 min peš, še tamala hodi, ni panike... Jaz v viskih petah, ona pa tuli na poti domov, sem ravno včeraj rekla, da me v blokih tam okrog ziher poznajo, ker vse odmeva... lidka [sonce]

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. okt 2008 16:44

Punce, Ljubljančanke, mi znate povedat, če za parkirni prostor na Dolgem mostu še vedno velja, da je dnevna parkirnina tam vredna 2 žetona za mestni avtobus? Sem namreč to varianto eni punci, ki je dobila službo nekje na Šubičevi in imajo krizo s parkirnimi prostori (oz. jih imajo premalo, tako da trenutno uporablja parkirni od sodelavca na bolniški) to razlagala, ker jo je skrbel bankrot, če bo prisiljena na Trgu republike vsak dan 8 ur parkirat, pa me zanima, če še drži. Ko pridem namreč jaz z vasi enkrat na dve leti v LJ, grem z vlakom, če sem sama, sicer pa sva tisti Dolgi most parkrat pred leti z možem uporabila, pa se mi je zdelo fajn, predvsem zato, ker sem si želela spet po olala letih s trolo peljat. Ja, saj vem, eni smo malo čudni......tudi jaz bi bila trole sita, če bi jo morala čakati vsak dan za v službo, ampak takole enkrat na leto je pa prav fino. mamaF - Mojca

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

15. okt 2008 17:11

lahko parkira tudi pred šparom na Viču,bo imela zastonj,le malo bo morala peš do avtobusne,ampak je blizu,manj kot dve minuti. anaeva

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. okt 2008 17:58

Anaeva, ji bom povedala, hvala! Poznam tisto postajo, je res blizu, ne bi smel biti problem. mamaF - Mojca

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. okt 2008 20:14

MamaF, plačaš 1 evro, dobiš dva žetona. Sprobano prejšnji teden z moje strani, sem morala nekaj urejat na tistem koncu. No, da povem štorijo na hitro: se postaviva tam na postaji in čakava. Pride bus, pa pelje mimo, moj začne pizdit kot pri norcih, voznik je to očitno videl, pa je ustavil. Ker sem bila sama bližje, stečem tistih par korakov, grem gor do do voznika, s pripravljeno vozovnico, da bi jo dala noter, pa on: kaj pa hočete? Sem rekla: ja na avtobus sem prišla... On: pol pa tamle, do one postaje. So mi kar usta padla dol, da te nekdo vzame na bus, pol pa kratkomalo pošlje nazaj dol. Halo? Da ne govorim, kako je moj predragi potem pizdil... Jaz sem si pa rekla, prekl.. čef.., si ne zaslužiš mesečne plače, pa evropske tudi ne... In itak je brezveze pošiljat pritožbe, ker oni niso nikdar krivi, povrnejo ti pa žeton, ki ga moraš pridet iskat na LPP. Uau!!! lidka [sonce]

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

15. okt 2008 20:59

Za parkirišče pri KC je bil že prispevek po televiziji. se je šlo prav zaradi ljudi, ki hodijo vsak dan na terapijo v KC in da bi tako kao lahko imeli posebaj parkirišče zastonj. Ma pol so povedali, da tista parcela je bla privat in tako je privat tudi tisto parkirišče in ni lastnik KC, tako, da oni pri tem nimajo nič. Lahko bi šli pa z avtobusi, če kdo lahko. je pa velik problem za tiste, ki zaradi zdravja ne morejo. Mi smo tudi dali dosti za parkirnino na tem parkirišču. Smo pa prišli iz KP in sem se pripravla, da bo tako, ki nisem imela namena iskat drugje in mi je blo komot tako. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. okt 2008 21:06

hehe, jaz sem dala berglo na ponija in se odpeljala v ZD oz. klinični (kamor sem pač morala)... Si je pa pametno prej pogledat cenike, vsekakor. Veri

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. okt 2008 22:14

Veri je napisal/a:
hehe, jaz sem dala berglo na ponija in se odpeljala v ZD oz. klinični (kamor sem pač morala)... Si je pa pametno prej pogledat cenike, vsekakor. Veri
Kolo je idealno, če je človek toliko zdrav (in blizu), da zmore tako pot. Hudo je, da tudi plačljivih parkirnih prostorov velikokrat ni praznih okrog Kc ali OI, kljub temu, da bolniki, ki prihajajo iz oddaljenih krajev tudi plačilo parkirnine vzamejo v zakup. Mož moževe sestrične, onkološki bolnik je pa trenutno tako šibek, da ga na tedenske terapije pripeljejo trije - sin njega in ženo odloži čim bližje vhoda v bolnišnico, potem pa gre poiskat parkirni prostor. Medtem mama pospremi očeta k zdravniku.In za nazaj jovo na novo, vsak teden s Krasa v Ljubljano. mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 15. okt 2008 22:14:58

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. okt 2008 23:54

Ja, se strinjam, če si bolan, se vse zakomplicira. Samo čarat parkirnih prostorov pa tudi ne morejo, zato se jaz ne jezim - če moram it z avtom, grem toliko prej, da lahko najdem nek prostor nekje... Je pa zoprno, če ne smeš ali ne moreš hodit, vsekakor, sem zadnjič parkirala nekje "bogu iza nogu", šla sva pa na urgenco... Pa sva komaj nazaj prišla - mene je že vse bolelo, ker pač ne smem ravno preveč sprehajat, lubijev zvit gleženj pa tudi ni bil najbolj zadovoljen. Ampak so vsaj pregledi zastonj, marsikje tega luksuza nimajo... Veri

dorothy  

član od: 12.3.2006

sporočila: 44

16. okt 2008 0:50

mamaF, predlagaj naj se poslužijo prevoza z reševalnim vozilom. Rešilec te pobere doma, te pripelje do bolnišnice pred vrata, in ko si konec, naročiš nekomu ali pa ti pokličeš in spet te pridejo iskat /pred vrata bolnice ali vanjo/ ter te odpeljejo domov. Z bolnikom lahko gre tudi spremljevalna oseba, saj reševalci niso dolžni hoditi s bolnikom po bolnici. Prevoz je seveda brezplačen, udoben in dostopen, rabiš le napotnico osebnega zdravnika. Pozanimajte se, je dobra varjanta, še posebej za tiste ki težje hodijo ali so drugače izčrpani. Lep pozdrav, aja, lidika (upam, da nisem zamešala imena), za dramo je ena zelo ozka ulica, predvidena je sicer za stanovalce bloka za dramo, velikokrat pa je prazna, tam je idealen parkirni prostor, če greš v dramo. Sem nekaj časa živela tam in drama ter njeni obiskovalci pridno koristijo to ulico za parkiranje, dobro pa je, da napišeš listek s svojo številko, če te kdo res nujno rabi, ker ne more ven, ma to se zgodi zelo zelo redko. dorothy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti