Parkirnina

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

tema odprta - 14. okt 2008 17:37 | ogledi: 3.616 | odgovori: 44

Spet tema, ki nima direktne veze s Kulinariko, mogoče pa koga zanima, nenazadnje tudi kulinarčke lahko udari po žepu.

Danes sva parkirala v parkirni hiši pri Kliničnem centru. Za uro in eno minuto  sva dala 3,40 evra. Sem pričakovala nekaj takega, me je pa vrglo, ko je moški pred nama dal 35 evrov od 7ih zjutraj pa nekje do 14:30 - 14:40. Opravičeno je bil zelo jezen, obljubil jim je prispevek po TV. Človek je bil na berglah in parkiranje nekje daleč ni prišlo v poštev.

Taka cena se mi zdi pa previsoka!!

katti

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. okt 2008 17:48

http://www.parkiraj.si/index.php?page=cenik-ph-sentp

 

Tole je cenik PH Šempeter. Sem švoh pri matematiki, ampak če je res parkiral od 7h do 14.30 več kot 11 ali 12 evrov ne bi smelo biti.

 

So pa res tudi mene v tej parkirni hiši avtomati že "nategnili".... parkirala sem dobro uro, pri obračunu pa mi je k tistim 3,40 prištelo še kar neke ure in njihovo vrednost.

Kot prava blondinka sem račun pogledala šele v avtu, v zastoju, kakih 500 metrov stran od UKC. Nisem se obračala, besna sem požrla tista 2 dodatna ojra, ki so mi jih na črno priblili in se zaklela, da tam ne parkiram več

tjas

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

14. okt 2008 17:50

Vidiš pa je res še dnevna ceneje. Zdej grem pa prov fanta vprašat, če je sigurno blo tako.

katti

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

14. okt 2008 17:55

Ja, cene parkirišč so res astronomske in to po vseh mestih. Verjamem, da bi radi spodbudili ljudi, da bi se posluževali mestnega prometa, pa vendar. Tudi drugače večkrat slišim, da se vse preveč ljudi vozi samih. Vendar so danes avtobusne povezave iz bolj oddaljenih krajev zelo slabe in se sploh ne čudim, da se ljudje vozijo sami. Konec koncev sem pred približno 4 leti zračunala, da prihranim, čeprav sem se vozila sama, pa še na času sem pridobila. No, sedaj sem malo zašla... Da, parkirnine so predrage, predvsem pa v samem središču mest, v okolici bolnišnic in zdravstvenih domov. špelči

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

14. okt 2008 18:11

Na sploh je parkirnina povsod predraga. Poglejmo naše nizke plače proti Evropskim. Cene povsod enake, plače pol manjše.Vsi bi se s cenami primerjali z Evropo. Smo šli v soboto na kavo k Konjskem repu (ima zdaj že ne vem katero Ime), nasproti Prešernovega spomenika. Naročimo tri bele kave. Pravi meni hčera: ,,Mami mi imamo pa denar...,, Gledam zabodeno in si mislim 10 centov gor dol kot je ponavadi razlike med lokali. Natakar prinese račun 9 evrov ..Za tri kave...Skoraj me je kap.To je pa totalno preveč.....Vsi cene dvigujejo kot se jim zdi...mi pa plačujemo.. barbyslo

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

14. okt 2008 18:24

Ja res Barbyslo cene norijo v nebo. Ampak to bo trajalo vse dokler bo povpraševanje večje od ponudbe. Dokler bo naša družba tako potrošniško naspidirana ! Dokler pred nakupovalnimi središči ne boš mogel dobiti parkinga. In logično je, da se tudi cene parkiranja v središču mesta visoke. Sej se lahko pripelješ tudi drugače ali pa prideš peš. No ja ,tisti gospod z berglami zagotovo ne , čeprav mislim, da bo drugič raje vzel taksi, bo ceneje. LP hedonist

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

14. okt 2008 18:33

Lahko bodo še tako visoke cene, je bistven odnos. Odnos ljudi se ne bo spremenil..Še vedno bodo tiščali v štacune in padali na marketinške fore akcij... Tudi v tem se razlikujemo po Evropejcih... barbyslo

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. okt 2008 22:38

Ena od parkirnih hiš v MB ima zanimiv cenik: prvi dve uri je ena cena, naslednji dve druga, potem pa od pete ure naprej po štirideset in potem celo dvajset centov za uro.  Kakorkoli, če parkiram  na primer od osmih zjutraj do petih popoldan, plačam okoli šest evrov. Ampak samo ta hiša (v cityju) ima tako naravnan cenik, ostale ne (Kolosej pa ima po 19. uri brezplačno parkiranje). Mamamia

mamamia

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

15. okt 2008 7:30

Ko sem bila poleti na morju,sem bila na plaži čisto zraven enega parkirišča...in z možem opazujeva kako se nekaj avtomobilov non stop vozi ven in not.Kot firbčna ženska se odpravim do hiške in berem : prva ura zastonj, naslednja....no in sem prišla do zaključka... Po 55 minutah so se ljudje kar v kopalkah vsedli v avto,naredili krog iz parkirišča,se vrnili,vzeli nov listek in ponovi vajo, ven pa čez 55 minut spet not....in so cel dan parkirali zastonj.... v tem našem "dragem "času so se kar prijetno znašli.Pa teh ljudi je bilo veliko vsak dan vsaj 5 avtomobilov.. Zakaj pa ne??? petardica

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

15. okt 2008 8:28

Ne morš verjet kaj vse folk naredi za dnar....Namest da bi šli mal peš pa uživali na plaži......Ni da bi govoru...Ni čudno da so ljudje živčni...Kdo pa bi hotel vsako minuto gledati na uro in krožiti z avtom....Čudaki.. barbyslo

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

15. okt 2008 8:37

Vsepovsod je en sam nered. P so odlocno predrage,ceprav se strinjam,da so potrebne. Ljudje pa se pac znajdejo,saj se oderuhi tudi in to vsem na oceh. Zadnjic sem parkirala nekje v Italiji (nikjer nisem napisala,da je to POKRITA GARAZA)in sem placala za 3h 1,2e kar je normalna cena. Majdina Sporočilo je spremenil(a) Majdina dne 15. okt 2008 10:50:58

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti