Solnograški žličniki

neznan uporabnik

tema odprta - 28. jan 2003 20:32 | ogledi: 4.960 | odgovori: 9

Ali kdo pozna pravilni recept za solnograške žličnike?

Po objavljenem receptu salzburger nockerl mi nikakor ne uspe ta dobra

sladica. Prosim za pomoč.

Hvala in lep pozdrav!

neznan uporabnik

29. jan 2003 21:13

Kot sem napisala zgoraj, nam po teh receptih ni uspelo. Ne vem kaj sem delala narobe. Prosila bi, da bi se oglasil kakšen/kakšna profesionalec. Hvala v naprej. frfra

Dunia  

član od: 20.12.2002

sporočila: 12

30. jan 2003 8:54

Draga Frfra! Poklicala sem mojo mami in povedala mi je, da dela Solnograške žličnike po receptu iz knjige Dr.Oetker: "Jajca", stran 70. Tekom današnjega dne bom recept prepisala in ga boš v kratkem našla pod rubriko "Recepti". O.K.? Lep dan vsem! Čau bau! Dunja NEDELKO

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

30. jan 2003 9:28

Beljaki morajo biti stepeni v res cvrst sneg, pecica vroca in med peko nobenega kukanja, sicer padejo, podobno kot narastek. Ponudis jih takoj, ce stojijo tudi upadejo. Sama se ne spomnim, da bi bilo v receptu maslo. Mislim da so predvsem jajca, sladkor in komajda kaj moke. LP, R.

neznan uporabnik

30. jan 2003 23:07

Dunia težko pričakujem recept. Se lepo zahvaljujem za tvoj trud. frfra

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

31. jan 2003 21:24

Oj, sama jih pripravljam takole/ za eno osebo - ločimo tri beljake in rumenjake. Beljake res trdo stepemo, da se začnejo svetiti in vmes dodamo 3 žlice - zravnane sladkorja, nato pa narahlo vmešamo rumenjake in 3 žlice moke in damo v res vročo pečico za nekaj minut. Kolega jih cvre na margarini...Potem jih bogato potreseš z mletim sladkorje. V sredini so prijetno mehki...No, verjetno da res ni pravi recept za solnograške žličnike, so pa tudi zelo dobri:))))LP Tanja

Drejči  

član od: 28.11.2002

sporočila: 68

1. feb 2003 5:55

Dr.Oetker, stran 70 4 rumenjake razžvrkljamo z 2 žlicama bele moke, 1 ščepom soli in enim vanilijevim sladkorjem. Zatem stepemo trd sneg iz 4 beljakov ter mu postopoma primešamo 2 žlici drobno mletega sladkorja; 1 žlico snega zmešamo z jajčno zmesjo ter jo previdno umešamo v sneg. Namastimo plitev ognjevaren pekač, nanj naložimo zmes v štirih kupčkih ter ga postavimo na srednjo rešetko v segreto pečico. Temperatura 200 st. C, čas :cca 10 minut. Pečene žličnike potresemo z 2 žlicama presejanega sladkorja v prahu in takoj postrežemo, saj se sicer hitro sesedejo. Znotraj morajo biti še vlažni in mehki, zunaj pa zlato rjavi. OP. Dunja, ne morem spat, pa sem namesto tebe prepisala recept.

Dunia  

član od: 20.12.2002

sporočila: 12

3. feb 2003 8:54

Drejči! Ti lumpa, ti! Jih boš fasala! Ne, ne, se hecam. Torej jaz sem recept napisala takoj naslednji dan, vendar traja nekaj časa, da se pojavi med recepti. Nisem ga želela napisati na forum, saj bi se potem "izgubil" in bi ga med recepti ne našli. Zato še malo potrpljenja, če pa je Frfra žličnike naredila, upam, da so ji krasno uspeli. Čau bau! Dunja NEDELKO

neznan uporabnik

3. feb 2003 11:53

U S P E L O Vsem hvala za pomoč. frfra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti