Prvi zobki-izkušnje

Milenci  

član od: 12.7.2004

sporočila: 110

tema odprta - 13. okt 2008 14:40 | ogledi: 29.716 | odgovori: 22

Naš Aljaž bo star 1 leto in še vedno nima nobenega zobka. A ima katera/i izkušnje z malčki, ki je prve zobke dobil-a tako pozno?

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

13. okt 2008 14:52

Moja hčerka je prva 2 zobka (spodnja sekalca) dobila pri 10 mesecih, zgornja 2 pa šele pri 13 mesecih. Potem pa so kar naenkrat (v kratkem času) zrasli vsi ostali. Letos poleti so ji zrasle vse 5ke v 14 dneh. Brez problemov.

Sedaj ima lepe, zdrave zobke.

 

In ni nič narobe, če jih vaš Aljaž še nima. Mana so rekli, da je bolje, če kasneje zrastejo, da so potem lepši.

 

Mami pa pravi zame, da sem imela zobke zelo zgodaj, pa imam sedaj (kot pravijo) zelo lepe 

 

MM

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

13. okt 2008 15:02

Ja, kot pravi morska medvedka, je za zobke bolje, da so kasnej kot pa prej. Tudi mojemu sinu so zrastli po 13 mesecu. Zdaj je v drugem razredu in ima šele en stalni zob. Zobarica pravi, da lepših še videla ni. pujsek

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. okt 2008 15:03

milenci, Ronji so sicer zrasli prav po statistiki, pri 6ih mesecih:), naj bi prvi pogledal nekje do konca 1 leta ven, ampak ni to vse čisto na datum. Na tvojem mestu bi poklicala otroškega zobozdravnika in se dogovorila, če bi se jim zdel potreben pregled - itak naj bi enkrat v tem času šli prvič do zobozdravnika, da pove, kako jih je treba čistit itd... Je pa fino, ko jim zrastejo zobki, ker lako precej boljše grizejo hrano;) Malo manj fino je dojenje z zobki... Veri

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. okt 2008 15:31

Sem ponosna teta talentirane dveletnice, ki je imela ob prvem rojstnem dnevu en zobek, medtem ko je imela njena sestrična (dva tedna mlajša) že zobkov kot ne vem kaj in je z guštom jedla jabolko in grozdje in pomaranče, medtem ko se je tista z enim zobkom še mučila z mehkim keksom. Starši so otroka peljali k orotodontu (v bistvu ni čisto res, ortodont je njihov sosed) in jih je lepo pomiril in rekel, da to ni nič nenavadnega. Je pa zraven svetoval tudi neke vaje za dlesni in grizljanje s tistim enim zobkom. No, zobki so zrasli. Malo s faznim zamikom. Tudi govor se je oblikoval s kakšnimi štirimi meseci zamika (jasno, če nimaš zob, je težko tvoriti razločne glasove). Deklica je morda malo manj verbalna za dvoletnico, je pa blazno gibalna in spretna in vse naloge v zvezi z likovnostjo dela neverjetno in v tem igraje sesuva tudi dve leti starejše otroke. Pri izgovorjavi je pa še bolj v osnovu (recimo, da je govorno toliko spretna kot toliko stari fantki, punčke enake starosti so pa malo naprej). Ampak se bodo stvari verjetno do tretjega leta čisto uravnale. Skratka, ni, da bi človek delal probleme. Ti pa svetujem, da se s kakšnim stomatologom pogovoriš o tem, da te bo bolj pomirili. Vendelina jr.

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. okt 2008 15:32

milenci, naši je zraslo do 1 leta 14 zob, pa nič ni znala gristi z njimi. Pa tudi nič kaj lepi niso - kljub rednemu ščetkanju in nikakršnim sladkarijam so prav fletno rumeni in krivi. Nič se ne sekiraj. Kar naenkrat bodo zrasli, pa še lepi bodo. tulka

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

13. okt 2008 16:40

Milenci, absolutno nobene panike.

Če ne zrastrjo do 16 m potem te pošljejo na pregled.

Če pa se ozreš po ostalih otrocih pa ne vem, če si že videla kakšnega brez zob

mojim otrokom so sicer zrasli zelo zgodaj mali je sedaj star 8 m pa ima 8 zobkov pa zgleda da mu še rinejo ven, ker je tako nemeren. Absolutno pa menim, da lepota zob ni odvisna kdaj otroku zrastejo.Prvo plombico so dobili pri 5-6 letih.

nič ne skrbi.

mizarka

BLEJSKAVIHRA  

član od: 3.8.2007

sporočila: 44

17. okt 2008 13:21

Tudi moj Gal je prva dva dobil pri 5 mesecih in sem bila glede na prvega sina, ki jih je dobil pri 9 m.zelo presenečena. Ker še dojim( star bo 8m. ), me je na začetku zelo grickal, vendar sva se hitro zmenila, da tako ne bo šlo dolgo. No, pa je razumel. Tako, da nobenih skrbi, eni jih dobijo prej, drugi kasnej. Moj starejši ( star je 8 let) jih pa ravno v tem obdobju menjava za stalne, kar se mi zdi pa tudi pozno, saj so jih njegovi vrstniki že precej več zamenjali. Zadnji mesec se pa naš mali Gal precej slini, tako da čakamo že novo rundo zobk, ampak tile nam nagajajo ( ne spi, malo je, razdražljiv je). Sem pa odkrila nov naprstnik s katerim mu na eni strani fenomenalno zmasiram dlesni, z drugo stranjo pa še očistim prva dva zobka. Po tej ustni telovadbi se tudi jaz bolje počutim, ker vidim, da mu lahko pomagam. BLEJSKAVIHRA

ven  

član od: 16.10.2008

sporočila: 1

18. okt 2008 13:44

Moj prvi sin - Gal je dobil prvi zobek pri 13 mesecih, čez 14 dni še drugi spodnji sekalec, v starosti 14,5 meseca je dobil zgornja dva, v razmiku par dni, potem pa kot po tekočem traku še vse ostale - do 18 meseca. Drugi sin Ven pa je dobil prvi zobek 5.10. 2008 v starosti 7 mesecev in dva dni, drugi pa je že tudi čisto blizu, da pokuka na dan. Tako da brez skrbi, vsi zobki bodo pokukali, ko bo pravi čas! POLONA ven

piica  

član od: 8.11.2008

sporočila: 4

8. nov 2008 20:20

zdravo moj prvi sin nik je dobil 1 zobek pri 5mescih drugi zobek je takoj za nim bilo je 14 dni razlike. hčerkica pa ima 13 mescev prvi zobek je dobila pri 6mescih in tudi enga za drugim - sedaj jih ima že 10 zunaj.tako da se ne sekirat kdaj jih bo dobil ko bo pravi čas. lep pozdrav. piica

elišeba  

član od: 3.3.2006

sporočila: 34

9. nov 2008 0:27

Pri nas so otroci zobe dobivali precej različno, na splošno pa bolj pozno. Najkasneje jih je dobil prvi sin, in sicer prvi zob je dobil teden dni pred prvim rojstnim dnem, ena hčerka pa je imela do enega leta že 12 zob. elišeba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti