Dobra misel za malega gala

BLEJSKAVIHRA  

član od: 3.8.2007

sporočila: 44

27. okt 2008 14:51

Kako je z Galom? BLEJSKAVIHRA

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

28. okt 2008 12:03

Glede na to, da je bila ta tema odprta in kar nekaj besed izgovorjenih vam posredujem nov mail s pozitivnimi novičkami pozdravljeni. pred tednom dni sem vam poslala mail, v katerem sem vam opisala situacijo mojega nečaka Gala in naše družine. takrat sem vas prosila za pomoč v obliki pozitivnih misli, želja, energije, molitve....odzivi so bili res neverjetni. in danes vam lahko sporočim, da je naš mali Gal izven življenjske nevarnosti. torej z vašo pomočjo, s pomočjo vseh tistih, ki ste jim naprej poslali mail s prošnjo za Gala, z Božjo pomočjo, Marijino pomočjo, predvsem pa z Galovo trmo in njegovo voljo do življenja, je Gal dobil drugo rundo. namreč prvo je dobil že tisto noč, ko so mu rešili življenje. torej, kot sem že dejala, verjamem v čudeže in tukaj se je res zgodil čudež, ki verjamem, da se bo dovršil v celoti. rada bi vam povedala, še za zelo pomembnega človeka v tej Galovi zgodbi, njegovega kirurga, ki mu je tisto noč rešil življenje. Galova mamica Brigita, oče Sebastjan in vsa naša družina, verjamemo, da je ta gospod, dr. Ivanec (najverjetneje nisem prav črkovala, se pa tako izgovori ), Galov zemeljski ANGEL in, da bi se brez njega ta zgodba najbrž drugače odvijala. te dni, dejansko živi z Galom in njegovimi starši. nekajkrat dnevno ga pride pogledat, cel vikend je dežural, ko je že v civilu in na poti domov, zavije še v Galovo stavbo, ga poboža, staršema pokaže palec v vspodbudo, ob vidnem napredku malega Gala, pa se mu vse smeji. v tej nesreči, je Galči res naletel ne samo na strokovnjaka, ampak predvsem na človeka in očeta. in vsi ostali pediatri na oddelku, vse sestre, še posebaj sestra Simona, živijo z Galčijem in starši, za kar smo iskreno hvaležni. ta teden je kirurg zastavil nov cilj, Gala odklopit iz vseh cevk in kablov, ter ga počasi za kakšno minutko postavit na noge. ko bo ta cilj dosežen, bo zastavil novega, tako, da vam za dalje ne znam nič povedat. eno pa je zagotovo! naš mali Veliki mož, bo še naprej potreboval dobre želje, misli, pozitivno energijo, molitve, da si opomore in pripravi na vse naslednje korake, ki sledijo na poti, da se mu omogoči normalno otroško življenje. zato vas prosim, da ste še naprej v mislih z njim, z njegovimi starši in vsemi nami. seveda vas prosim, da ta mail spet pošljete naprej, saj je veliko ljudi pisalo nazaj in želijo povratno informacijo, jaz pa nimam zdaj vseh mail naslovov, da bi jim lahko poslala ta mail. omenila bi rada še to, da sem dnevno printala vaše odgovore in želje za malega Gala in starše in jim nosila v bolnico, kar je staršema bilo v veliko oporo. zato vsem zares neizmerno hvala, ker ste v mislih z Galom, starši in vsemi nami. vas v naslednjem tednu obvestim o novem koraku. naj nas dobra misel, pozitivna energija, molitev, povezuje, ne samo v takih situacijah, ampak v vsakodnevnem življenju. Barbara, Galovi starši, družina Žaler, Černe, Koštomaj in mali Gal.

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

28. okt 2008 13:26

Hojla!!! Trikrat hura za malega Gala in za vse najbljižje ki ste bedeli nad njim. Mija Marija in vsi njeni sončki! mijamarija

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

28. okt 2008 15:37

Točno isto sporočilo je poslala Rebeka 14.10. Je to morda pomota? Drugače pa držimo pesti in veliko mislimo na tega junaka. angie

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

28. okt 2008 19:47

Hja angie.orhideja imaš prav je bilo že posredovano - se opravičujem To je dokaz kako različno krožijo maili in s kakšno hitrostjo

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

28. okt 2008 21:26

Ja, še vedno mislim na Gala, želim mu veliko moči! Gal drži se! daga

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

30. okt 2008 8:20

spet lepe novičke:

pozdravljeni!kot sem vam obljubila, vam zdaj napišem nekaj zadnjih novic o mojem Galu. seveda se vam vsem najprej zahvaljujem, ker ste v mislih, željah, molitvah, pozitivni energiji...še vedno z Galom in z nami.namreč, v obdobju v katerem smo trenutno in bo verjetno trajalo še mnoga nadaljna leta, bo Gal potreboval še veliko pozitivnih misli, želja, molitev...,predvsem pa tudi dobre zdravnike z veliko medicinskega znanja, pa tudi s človeško noto. in upajmo, da medicina napreduje tudi na tem področju, da bo fant zares lahko živel "normalno" življenje.torej, prejšnji petek, je bil Gal premeščen v Lj kliniko, kjer so  poskrbeli, da so Gala premestili na oddelek otroške kirurgije, kjer z mamico deli sobo. ves teden so sicer bili v bolnici, vendar dogajalo se ni nič posebnega, tudi glede nekih konkretnih informacij ne. v nogico je imel še vedno napeljaNE cevke, za dovod potrebne hrane. zraven umetne, je vsak dan lahko pojedel tri žlice juhe, pol prepečenca, kakšno bobipalčko in pil je čaj. seveda, na uro po dve žlički. čeprav je vse potrebno dobil v žilo, je vseeno zaradi vzorca, ki ga ima glede prehranjevanja skozi lačen in posledično žalosten. proti koncu tega tedna, pa je nekako skušal razumeti, da ne sme jesti, tako, da se je počasi spet naselilo veselje v njega. vsaki dan ga peljejo v vrtec na oddelku, kjer zares uživa. ker je zelo šibak od vsega kar je prestal, počasi napreduje tudi v postavljanju na noge. no, neki dan, je že sam prehodil razdaljo od sobe do vrtca. jupi! zelo rad posluša, da mu pripovedujemo ali beremo pravljice, vsaki dan tudi obdelava kakšno knjigo, kjer moraš v zgodbice lepiti nalepke. to obožuje, tako, da komaj čaka, da pride njegova Baja ( to sem jaz - tako me kliče ) in, da mu prinesem novo knjigo z nalepkami. v sredo pa je začel bruhati, tako, da ima prepovedano kakršnokoli hrano razen v žilo. včeraj je imel napovedani poseg, ko so mu vstavili kateter v žilo nad srčkom, kamor bo prejemal hrano za rast in razvoj. sedaj mora pet dni počivati, ker se more mesto kamor so mu zadevo vstavili zaceliti. no, hrano pa že prejema preko njega, tako, da so mu vse ostale cevke, ki jih je še imel odstranili. po posegu je bil kar žalosten, sploh zato ker mora čisto mirovati. je pa takoj, ko je prišel iz operacijske, mamico prosil, če lahko zdaj lepita nalepke. joj, ta naš sonček!!!zadnja informacija je ta, da bi naj po tem katetru potrebno hrano prejemal do konca življenja. od začetka 24 ur, kasneje vedno manj. ob tem smo seveda bili vsi zelo šokirani, tudi predstavljati si nismo znali, kaj to zares pomeni. sicer, nam je zdaj morda malo lažje, pa vendar se nam še vedno dogaja, da pomislimo, da se bomo nekega dne zbudili in ugotovili, da so bile vse samo sanje. zakaj malo lažje? zato, ker je Gala obiskal 13 letni Jan, ki je že 11 let priklopljen na kateter. z njegovo mamico sta z nami podelila njihovo izkušnjo in nam opisala njihovo življenje. Jan se je razvil v zdravega fanta glede na njegove težave, počne stvari, ki jih počnejo drugi otroci, je večino hrane, je vesel in nasmejan deček...res pravo veselje ga je bilo pogledat. in ob tem smo se vsi še veliko bolj zavedali Galove bitke in njegove želje za obstanek. in vredno se je boriti naprej in naučiti s tem živeti.na začetku, v mojem prvem pisanju sem vam omenila, da je rešitev tudi transplatacija, vendar smo se sedaj malo bolj poučili o tem in izvedeli, da je pri tem posegu še vedno 40% smrtnost. verjamemo, da je Gal vložil preveč truda za to bitko, da bi njegovo življenje sedaj spet bilo postavljeno na kocko.hvala Bogu, nam od začetka stojijo ob strani tudi ljudje, ki imajo več znanja in izkušenj iz teh področij, nenazadnje tudi poznanstev dobrih zdravnikov in kapitala namenjenega za razna zdravljenja. zelo pomembna oseba v Galovi zgodbi je gospa Nataša, ustanoviteljica Lizinega sklada, ki nam je ponudila zares velikodušno pomoč, tudi to, da bomo lahko v tujini prišli do drugega zdravniškega mnenja in s tem morda do boljšega načina zdravljenja in nadaljnega življenja našega fantka.prav tako pomembno vlogo ima Janova mamica, ki je predsednica društva Kengurujček - združuje otroke z črevesnimi hibami. tudi ona je veliko pomagala pri vključitvi v trenutni dom Galove družine - otroško kirurgijo v Lj.skratka, ne ene ne druge nisem prej poznala, lahko pa rečem, da delata res velike reči. tako velike, da ne vem s čim se na koncu lahko takim ljudem sploh zahvališ.morda vas lahko tukaj pozovem, da če kdaj kaj darujete v dobrodelne namene ali si to želite storiti, imate zdaj zagotovo dva prava naslova; Lizin sklad in društvo Kengurujček.omenila bi vam še mB kirurga - Galovega angela, ki je še vedno na vezi s starši, pokliče skoraj vsaki dan, tudi na oddelek in se zanima za našega korenjaka...pravi zdravnik, res!!!v kratkem vam spet kaj javim, morda pošljem že kakšno novo Galovo slikico, da boste videli kako angelček napreduje. prosim vas, da pošto posredujete spet naprej, da bodo izvedeli tudi tisti, ki so mi preko vas pisali in jih zanima kako Gal napreduje.hvala, da ste z Galom in nami! Barbara

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

30. okt 2008 12:49

Zelo vesela sem novice, da Gal kar dobro napreduje. Lepo je, da imate okrog sebe ljudi, ki vam vsestransko pomagajo, tako z zdravljenjem kot z izkušnjami. Želim vam še naprej veliko volje in moči, vsak dan mislim na vas in na malo Galovo srčece, ki se tako korajžno postavlja bo robu vsemu hudemu, ki ga je doletelo. Topel objem malemu junaku! daga

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

30. okt 2008 14:11

Pravkar še en mail. Tokrat malo bolj žalosten ampak ravno zaradi tega potrebujejo vašo pozitivno energijo:

najverjetneje še niste pričakovali mojega pisanja, vendar bo Gal danes ali jutri spet operiran. namreč, od prejšnje srede vsaki dan 2-3x bruha, zato so mu naredili dve preiskavi in ugotovili, da bo potrebna operacija. če sem prav razumela, bodo mu morali predreti tisti del črevesja, ki so mu ga pri prvi operaciji zlepili, saj ni več dobro prehoden in povzroča bruhanje. zaradi prezasedenosti operacijske, bo operacija najverjetneje jutri. sicer, je Gal večinoma dobro razpoložen, razen, ko mu je slabo. pravi sonček. je pa tudi telo potrpežljiv ta naš mali angelček. včasih kar ne moreš razumeti, kako umirjeno vse sprejema. včeraj ga je obiskala gospa Nataša s hčerko Lizo in prijateljico. o njej sem vam že pisala - ustanoviteljica Lizinega sklada. Gal je bil obiska zelo vesel, prav tako prekrasnih daril, ki sta mu jih prinesli. ob obisku je nastalo nekaj fotografij in tako vam lahko pošljem kakšno, da boste videli, kako se naš fant drži. vas pa spet lepo prosim za miselno, energetsko, molitveno podporo, da bo Galova operacija uspešna in, da se bo fant kmalu vrnil na igrišče ali pred svoj blok ali v svojo sobo..., kjer se veselo igra s svojimi prijatelji. hvala, da ste z nami! Barbara

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

30. okt 2008 15:24

Gal dokazal si da si borec, ma kaj borec ,pravi Vojskovodja za to kar pogumno....novi zmagi naproti. Drži se! Escada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti