Kako pripraviti polže

glista  

član od: 13.10.2008

sporočila: 1

tema odprta - 13. okt 2008 13:15 | ogledi: 3.608 | odgovori: 3

Pozdravljeni!

Lepo prosim, če ima kdo kakšen recept - kakršenkoli, kako naj pripravim polže, ki sem jih kupila pri bofrostu??

Hvala

glista

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

13. okt 2008 13:37

Evo recepta Glista, jaz jih pripravljam takole: predvidevam da imaš meso polžev že očiščeno , poleg njega pa hišice. Torej v hišico daš meso enega polža. Pripravi si zeliščno maslo- v maslo vgneteš nasekljan peteršilj, nasekljan česen, malo limoninega soka, sol in poper. S tem maslom zapolniš odprtino na hišici, čezenj daš še rezinico sira (gavda ). Daš v pečico (če mimaš originalno posood za pripravi polžev z vdolbinicami jo seveda uporabi sicer pa pazi, da jih zložiš tako, da je odprtina na vrhu, sicer ti steče vsebina ven. Pečeš 10 - 15 min na 200 stopinj oziroma tako dolgo, da se ti sir lepo zapeče in dobi zlato rjavo barvo. To je enostaven in zelo okusen način priprave polžev. Ješ jih s kruhom. Fajn skuhaj in poročaj ! LP hedonist

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

15. okt 2008 8:27

Vse lepo in prav,ampak polžev pa še nisem jedla....niti ne vem če bi imela pogum da bi jih probala...Mogoče bi bilo fino če ne bi vedela kaj jem. Tako je bilo tudi z mesom koz. Ko sem jedla mi je bilo super,pa mamo vprašam če je pečena govedina in ona reče da je...ko pa sem videla neke male rebrce pa se mi je zdelo čudno,ker krava ima velika rebra....od takrat še nisem probala kozjega mesa pa je tega že okoli 10 let.Temu se reče predsodek a ne??? petardica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti