Đuveč

Pika Nogavička  

član od: 1.10.2005

sporočila: 75

tema odprta - 12. okt 2008 20:49 | ogledi: 2.804 | odgovori: 4

Lotila sem se kuhanja đuveča. Našla sem sicer nekaj receptov, vendar se megleno spominjam, da sem pred leti đuveč pripravila v ekonom loncu, sedaj pa sem pozabila, kako. Ima morda kdo od vas kaj izkušenj s tem?

LP!

Pika Nogavička

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. okt 2008 10:41

Ježešna, ne tako tehnologistično razmišljat.... Ideja đuveća je da dušeno zelenjavo v kombinaciji z rižem nekako skombiniraš z mesom, ki ga imaš in to je to. Zelenjava naj bo dušena do mehkobe/ko se že malo popaca. In čisto kuharica vsaka ga naredi po svoje. Skratka, vzemi papriko, paradižnik, korenček in kaj še imaš kompatibilnega. Malo pocmari čebulo na olju (grki so si to zadevo v osnovi izmislili in oni to počnejo na olivnem olju), dodaj malo pikantne paprike, premešaj, dodaj ostalo zelenjavo, premešaj. Vzameš kak bolj "pacavast riž", tistega, ki se uporabi za paello (ali pa za mlečni riž). Dodaš količino riža (pol toliko, kot gre na osebo za rižoto). Vse skupaj zaliješ s tekočino (juha, voda, vino, lahko pa vsakega po malo), dodaš nekaj mediteranskih začimb ali začimb po izbiri (samo ne ga biksat s soljo ali poprom, to pokvari čisto vse) in daš pisker v pečico za 40 minut na 140 stopinj in to je to. Vendelina jr.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. okt 2008 10:42

Jaz ga delam v klasični posodi. Na olju dušim čebulo, dodam narezano papriko in zrel paradižnik, solim in to je to, ja, v pravega se da riž, jaz ga ne dam, ker ga ne maram kaj preveč.

lp 

Anamarija

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. okt 2008 10:44

¸Ja, ravno zaradi tega ne maram riža, ker pride "pocast"

 

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 13. okt 2008 10:44:46

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. okt 2008 18:36

Parboiled riž ni nikoli "pocast".

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti