Ločevanje živil 90 dni

tema je zaklenjena

Sibila  

član od: 8.7.2004

sporočila: 62

17. avg 2004 14:35

Alja, glej da nam boš poročala kakšen je bil rezultat vodnega dne, saj vse nestrpno čakamo, da vidimo učinke. Tudi jaz bom sporočila kakšen bo rezultat po mojem 2.vodnem dnevu, samo do takrat je še cel teden. Na zdravje, z VODO seveda. Sibila

blabli  

član od: 27.7.2004

sporočila: 4

17. avg 2004 15:24

Pozdravljene punce! Berem vas že kar nekaj časa, pišem pa vam prvič ... res ste super! Danes je moj 35 dan in rezultati so odlični. Res je da se še nisem zvagala, saj se do sedaj pri vsaki dijeti zaradi vaganja izgubila voljo in z dijeto prenehala. Tokrat sem se odločila da poslusim tole 90 dnevno dijeto in se odločila, da se bom zvagala prvi dan predno začenem z dijeto in drugič šele po drugem vodnem dnevu. Ne vem koliko kil sem izgubila, se pa pozna na hlačah ... za dve številki hlač me je manj in to se mi zdi super. Dijeta se mi sploh ne zdi težka in vodni dnevi so (meni osebno) takšni kot vsak drugi dan ... pač vem da ne bom jedla (le pila) in tako tudi je... se s tem nič ne obremenjujem in tako ga komot preživim. Do sedaj se nisem še nič pregrešila ... edino stvar,ki jo zavestno delam že od začetka dijete pa je da na OH dan (takrat ko jem pico), jo jem s sirom ... drugače pa se dijete držim do pikice in tudi huje kot to. Začela sem tako, da sem jedla kruh pri kosilu in večerji, tudi vmesne obroke s sadjem sem imela... sedaj pa se mi je želodec tako skrčil, da kruha ne jem več in tudi vmesnih obrokov sadja ni več. Jem le sadje za zajtrk, nato kosilo in nato večerjo (najkasneje ob 18h) in nato konec. Počutim se odlično ... lahkote pa sploh ne občutim. Poleg tega se tudi dosti gibljem. Punce en nasvet! Do sedaj sem sprobala že veliko dijet in pri vsaki sem se vsak dan ukvarjala s kakšnim športom (karkoli od badbintona, hoje, kolesarjenja, rolanja, orbitrek - vse po 1 uro na dan), shujšala sem vedno a sem vedno kile tudi pridobila nazaj +še nekaj več za povrhu. Problem ni bil v prenažiranju temveč v prenehanju z gibanjem (ko se telo navadi na telovadbo VSAK dan to tudi kasneje zahteva)in nato tudi če se ne prenažiraš in ješ normalno kile počasi pridejo nazaj. Zato en VELIK NASVET: odločite se za eno ali več vrst telovadbe in to tolikokrat na teden, da bo ste to lahko počele tudi po končani dijeti). Jst osebno sem vedno mislila ... malo se potrudim teh nekaj tednov dokler imam dijeto in na fullll telovadim potem ko shujšam pa lahko počivam.... kakšno napačno razmišljanje! No samo tolk za prvič .. .tolk sem napisala da pomoje noben ne bo hotu tolk brat... no kaj čem če mam pa tolk za povedat. lp, blabli blabli

JOKL  

član od: 27.4.2003

sporočila: 108

17. avg 2004 21:04

JamieO se opravičujem, tisto z netom ni bilo mišljeno zlonamerno, bolj v hecu. O čaju pa kakor komu, na morju ga nisem pila in sem imela kar probleme z odvajanjem. Doma pa pijem dve skodelici na dan in imam "stvari poštimane". Še enkrat oprosti. JOKL

hamer  

član od: 30.10.2002

sporočila: 27

17. avg 2004 21:07

Haj punce! Čestitam! res ste disciplinirane, tiste male pregrehe pa tako ne štejejo! Moram povedati,da imam tudi jaz probleme z WC-jem. Do sedaj nisem vedela da zeleni čaj zapira. Jaz pa sem ga vsak dan spila en liter. Potem se pa čudim! Kaj menite lahko jem za večerjo sadje namesto večerje, ki bi morala biti na jedilniku. Jaz danes pač nisem bila lačna in nisem pojedla tiste pol hrenovke ampak breskvo. Da se malo pohvalim tudi meni so hlače že ohlapne, uh kako sem vesela!!!! LP valči

Sunshine6  

član od: 4.7.2004

sporočila: 25

18. avg 2004 6:58

En soncni pozdravcek vsem!! JamieO, a pijes ti kavico s smetano (ali mlekom) ze pred 12.00? Jst jo namrec pijem ze dopoldan, pazim le, da je vsaj 2 uri po obroku.. A je to ful narobe? Meni zeleni caj tudi fuuul pase. Zdj, ko sem se navadla na okus, bi ga pila kar naprej, pa se kave ful manj spjem zarad tega.. blabli, ful ti hvala za te besede.. Tudi jaz sem ugotovila, da je pri sadnem dnevu cist stvar psihe. Odlocit se moras, pa je. Mene je vcasih ful panika grabila, ces, kako bom pa ja zdrzala cel dan brez hrane! Pa ni tk hudo.. Sam neko zaposlitev si mors najt:) Aja, drgac se pa jst tut ne tehtam prevec rada-raje po obleki vidim (in obsegu riti seveda:), kdaj sem shujsala.. Drzte se punce, pred nami je krasen dan!!

marjana  

član od: 11.5.2004

sporočila: 87

18. avg 2004 7:05

OJLA punce JemieO, z veseljem bi šla s tabo na kolo ali v hribe, razmišljala sem nekako tako, da če bo kazalo bolj slabo bom šla na kolo če pa ne pa na kakšen hrib. moram iti ker drugače me bo konec, rabim dozo adrenalina haha. Se v petek dogovoriva kam pa kako. Jaz zase vem da če ne bo res ful padalo bom šla vsaj na kolo.

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

18. avg 2004 7:11

Hura za vse hujšajoče! V ponedeljek smo govorile o pizzi iz sojine moke in sem jaz dodala, da sojina moka ne vzhaja. Včeraj sem preverila v knjigi sestre Vendeline, kjer piše, da: "SAMO PŠENIČNA MOKA IMA TO ČUDEŽNO LASTNOST, DA VZHAJA". Torej sem se za rženo zlagala. Potem pa sem pogledala tudi recepte na kulinariki in čisto pri vsaki vrsti kruha je navedena tudi pšenična moka. Samo toliko, da ne bo katera predolgo čakala, da ji vzhaja. No, pa pirina moka verjetno tudi vzhaja, saj je pira vrsta pšenice. Sestra Vendelina je ne omenja. Ja stare modrosti... Ko me je mama učila peči kruh mi je vedno dejala: "Bolj ga mesiš, večji je". In verjemite punce, da modrosti lahko uporabimo povsod, ne samo pri kruhu. A se mi slučajno vidi, da imam danes vitaminski dan? Kar sline se mi cedijo ob misli na razne štručke. Pa ne bo nič, a ne, Sibila? sissi

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

18. avg 2004 8:29

Hura zame - zmagala sem! Kot vidite sem še živa. Vodni dan je za mano. V želodčku je bilo toliko vode in nesladkanega čaja, da sem stalno praznila mehur. Spat sem šla s kruležem in se zbudila s še večjim. Si lahko mislite, kako so se mi očke zasvetile ob misli, da danes lahko spet papam? No, danes je moj 27. dan in sporočam bilanco: -7 kg -3 cm prsi -4 cm pas -4 cm boki Tako. Moram rečt da sem kar zadovoljna. Koliko pa se ponavadi shujša v naslednjih dveh mesecih? Ali se je treba še kaj bolj strogo držati, da gre še dol? Danes sem za zajtrk pojedla banano.(če bi kakšno drugo sadje, bi najbrž dol padla od lakote). Za kosilo pa se še nisem odločila kaj bom. Kakšna ideja za kaj nasitnega bi mi kar prav prišla. ALI ZNA KATERA NAREDITI TESTO ZA PIZZO IZ POLNOZRNATE ALI PIRINE MOKE? Rada bi tako testo, da ob robovih ni trdo kot podplat.(Pečjakovo belo testo-zamrznjeno je pretrdo).Če ima katera izkušnje naj pošlje recept - PROSIM... Hamer, jaz zvečer sadja ne jem, razen ob vitaminskih dnevih. Se mi zdi, da mi druge dneve zvečer v želodcu vojno naredi. Je pa to stvar vsakega posameznika, kako prenese. Če ne morem hrenovke, pa malo solate pojem, ali pa sploh nič. alja

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

18. avg 2004 9:09

Bravo, Alja! Upam, da bo uspelo tudi meni v ponedeljek. Tudi shujšala si veliko, jaz sem do sedaj šele 3 kg. Žal recepta za pizzo nimam, poglej pa še malo v kulinariko pod "kruh". Imam samo izkušnjo s peko polnozrnatega kruha. Kolikor se spomnim, sem dala iste sestavine kot za kruh in navadne moke, pa je bil kruh malo trši. Pa zdi se mi tudi, da ga je treba malo več posoliti kot navaden kruh? No, odvisno od okusa. sissi

Sibila  

član od: 8.7.2004

sporočila: 62

18. avg 2004 10:09

Sissi, kar pozabi danes na štručke, misli raje na lepe japkice, melono, ali kar pač imaš plan danes jesti. Jaz si bom verjetno privoščila ananas, tako se mi lušta. Povsod lahko beremo, kako je ananas dober za hujšanje, po drugi strani pa se mi zdi, da tako sledek kot je, skoraj ne more biti to res. Punce, kaj pravite ve? Alja, tebi pa čestitke, saj to je pa res uspeh v tako kratkem času. Verjetno si res full pridna in rezultati so tu. Kar nadaljuj tako. Za pizzo pa sem zadnjič uporabila kar moko za domači kruh, ker sem imela samo to doma pa je bila tako dobra, da bom še ponovila (nič trda). Sunshine6, tudi jaz pijem v službi kavo s smetano, če pa je nimam pa s polnomastnim mlekom. Vem, da to ne bi smela, vendar se ne morem premagati in zavestno grešim. Prav gotovo je moj -KG zaradi tega manjši. Sibila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti