Ločevanje živil 90 dni

tema je zaklenjena

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

16. avg 2004 19:39

ALJA, hvala za nasvet. Sem sla v Mercator in ga tudi tam nasla. Kar velika vreca in sem zanj dala malo manj kot 800 sit. Si bom danes skuhala sojino "mleko" in si ga v sluzbo nesla v termoski. Proizvajalec je PREMA in pise, da je muessli polnozrnat. Sestavine: 30% sadja, kosmici so jecmenovi, koruzni, vsebujejo tudi laneno seme (dobro za prebavo) in pise, da je brez dodanega sladkorja. Vsebuje 64% OH. Packi, a ne vedo, da mi na 3MD rabimo posebej podatke za skrob in posebej za OH! ;-) 100 g ima 328 kcal. Pardon, Prema je uvoznik. Po dolgem casu za kosilo ne bo riz! Huraaaaaaaaaaaaaa. Ananas je tudi ful dober za prebavo, se bolj pa kivi. 3 kivije pojes in.... Bomo morali nekaj pogruntati zate kar ti ne bo s tako lahkoto slo dol. Ze vem - sigurno ne maras tistega mokrega kruha - pumperdekl, ali nekaj takega. MARY, ti jutri povem kaj si mislim o sojinem mleku. DORA, no a si bila presenecena v dobrem ali slabem smislu? Ce v slabem, te bomo okregale JamieO

Sunshine6  

član od: 4.7.2004

sporočila: 25

16. avg 2004 19:42

Aja, zanima me, koliko sadja ve pojeste na sadni dan? Pa menda ne sam 2-3 jabolka na en obrok?! Jst jem, dokler nisem zares sita. Koliko casa pa si puscate med eno in drugo vrsto sadja?

JOKL  

član od: 27.4.2003

sporočila: 108

16. avg 2004 22:11

Zeleni čaj uravnava prebavo! In ima mnoštvo drugih blagodejnosti zato ga veselo pijte, JamieO ti pa res non stop visiš na netu!! Sunshine6, na sadni dan sem dopoldan (za zajtrk) pojedla 2 sadeža, od 12 naprej pa na 1-2 uri en sadež. Za kosilo spet dva sadeža. V navodilih lepo piše en sadež = en obrok! JOKL Sporočilo je spremenil(a) JOKL dne 16. avg 2004 22:12:09

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

17. avg 2004 7:17

Sunshine, jaz pa sadje vedno jem po parih (kar tako, iz navade, ni pravilo). Na vitaminski dan pojem 5x2 sadeža. Gledam pa, da je med dvema "obrokoma" vsaj 1 ura (v Rini piše 1-2 uri). Za kosilo sta obvezno dve banani. Na prvi sadni dan sem poleg tega pojedla še 10 dag rozin, zdaj pa sem se že navadila in nisem preveč lačna. sissi

kristi  

član od: 22.7.2004

sporočila: 7

17. avg 2004 8:14

Sunshine, v knjigi zakoncev Diamond "Fit for life" piše, da se sadje zelo hitro prebavi - že po 15 min, razen oreščkov in banan, ki potrebujejo slabo uro, zato mislim, da lahko vsako uro kaj poješ. Vsekakor pa je bolje, da poješ kakšen sadež preveč, kot pa da bi te premamilo kaj drugega kristi

marjana  

član od: 11.5.2004

sporočila: 87

17. avg 2004 8:37

Ojla punce To ni res, takšno gužvo imam da komaj živim, v službi in doma. Držim se diete, čeprav sem zelo utrujena in izčrpana. Tako da ne vem če sem zaradi diete sesuta ali res od napora, ali pa emšo..haha Čitam vas vsake toliko časa, da ne izgubim stika in vidim da ste pridne in vam gre dobro. Kar se sadja tiče pa v knjižici od rine piše, da na sadni dan jemo raznovrstno sadje, zelenjavo in oreščke, nič pa ne piše o količini ali kombinaciji. Tako da si jaz privoščim tisto kar mi paše pa še gledam da nisem lačna. Najraje imam pa kroglice iz suhega sadja z rožičevo in kokosovo moko, to mi da tudi dovolj energija ze fizične napore kot je kolesarjenje ali tek. Recept je pa v knjižici od Rine. Lep dan vsem

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

17. avg 2004 8:57

Jokl pusti ti Jamieo kar lepo pri miru, ker je ena redkih, ki vedno odgovori indaje polno podporo vsem, ki jo rabimo. (hecam se - ne zameri). JamieO, res sem kar gurman.Obstaja pa kar nekaj jedi, ki jih ne maram (tisti kruh, ki ga omenjaš je res bljak). Pa rižote z morskimi sadeži, pa makaronovega mesa, pa ješprenja, pa obare, pa golaža,pa žolice....ne maram sploh - FUJ! Najbrž bi se še kaj našlo... alja

marjana  

član od: 11.5.2004

sporočila: 87

17. avg 2004 8:58

A gre kdo v hribe ali na kolo v soboto in si želi družbe??

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

17. avg 2004 9:35

Sunshine6, tudi jaz se sadja do sitega najem. Gledam samo na to, da mine vmes vsaj 1 ura, še raje 2, če gre. Pa naenkrat jem samo eno vrsto. Drugače pa si ne postavljam meja. Če je VELIKA kriza, pa pojem še kakšen oreh ali lešnik - tu pa ne pretiravam s količino! Alja, veš, ti si pa kar izbirčna! Jaz pa takooooo rada jem! Edino, kar mi ne gre, so vampi. Do zdaj še nisem našla druge jedi, ki je ne bi marala! Za mano je kavica in skodelica sliv. Mmmmm, so bile dobre! LP, Stanka

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

17. avg 2004 9:47

Ojla, za vikend nas bo prešla hladna fronta in verjetno ne bo za hribe, sploh ne za bovške, ki so največkrat deležni dežja. Torej bodo ture verjetno krajše. Pa da boste vedele, vse to je meni na čast - v ponedeljek me namreč čaka 1. vodni dan. Če pa bom šla kam v hribe, ga bom pa prestavila za 4 dni. To nedeljo sem bila v bohinjskih hribih (sem se že pohvalila), včeraj me je pa taka lakota matrala, da bi pojedla vse okrog sebe. Premagala sem se tako, da sem šla na kratek tek. Doma sem pozabila pogledati, katera moka vzhaja. Bom danes in sporočim jutri. sissi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti