Ločevanje živil 90 dni

tema je zaklenjena

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

16. avg 2004 9:32

ALJA, ne se tako sekirat, saj si tako malo gresila! Smetana je itak mascoba, ce ima ementaler veliko mascob, se itak uvrsca pod nevtralna zivila. Pa tudi ce ne, ti ne bo hudega. Ta je pa dobra! Zdajle sem ugotovila, da ce jes sojine polpete, ali sojin sir, moko... da spada pod beljakovine, ce pa pijes sojino mleko, pa spada menda pod skrob. JamieO

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

16. avg 2004 11:00

JemieO hvala za vzpodbudne besede.. Mi je kar lažje pri srcu. alja

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

16. avg 2004 12:41

Ajla! Ne se tko sekirat, no! Če bi si hotela, si ne bi mogla izbrat boljšega dneva in ure za "pregrehe". OH večer je itak poln raznoraznih stvari: sladkor, moka, jajca, maščobe, mleko, smetana pa še kaj - to vse je v TORTICI, ki je priporočena za ta obrok. Tako da se mi zdi, da ni čisto nič narobe. Jaz sem se v drugo odločila ponoviti 4 dni, danes sem začela. Kmalu bom imela konec 3 mesečnega obdobja PO dieti, potem pa počakam še dva rojstna dneva in HOP spet na dieto Se mi zdi, da bi lahko dobila čisto drugačne hlače in veliko več izbire, če bi zgubila še 5 kg. Neki sm slišala, da bo baje prišla od Rine še ena knjigica z recepti PO DIETI. A katera že ve kej o tem? Tanajbolj taglavna stvar pri tej dieti je pa to, da v treh mesecih nimaš niti enkrat občutka krivde pri jedi (razen, če se pregrešiš). Držte še naprej! Sy

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

16. avg 2004 12:55

Sy, saj ravno to, da lahko jem sladoled pa tortice pa, pa,.... me je zaneslo.Enkrat sem že omenila, da sem malo manj močan karakter, zato pa... Ko je bill na vrsti Š dan, sem z lahkoto svoj sladoled odstopila možu in otroku, ko pa je OH me pa zanese. Saj se bom še naprej ful trudila. Res je kar paraviš, da dobiš veliko več možnosti za oblekce - take in drugačne. Pa še lepše zgledajo na tebi. Meni se ful imenitno zdi, da so mi hlače izpred dveh ponovno ohlapne, ampak novega si še nočem nič kupiti. Bom še malo počakala, da izgubim še nekaj maščobnih oblog. POTEM SE BOM PA KONKRETNO NAGRADILA. JamieO pa ja nisi ves čas sojo jedla na neprave dneve? Ta je pa res dobra. Če si kljub temu hujšala, že ne more biti tako zelo narobe. Kaj vse jemo v dobri veri, da je prav, pa ni? Saj paradižnik je baje tudi beljakovina, pa jo jemo kadarkoli za solato a ne? Glavno je, da se v grobem držimo. Majhni spodrsljaji pa nebi smeli škodovati. alja

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

16. avg 2004 14:36

ALJA, soje sploh se nisem uzivala. Razni tofulji in podobne stvari me niso nikoli prevec privlacile. No, za 3MD tudi nimajo toliksne teze, ker gre le za zamenjavo 1 beljakovine z drugo. Zadnjic sem si v Mercatorju kupila sojo v prahu in potem tuhtala za kaj pametnega bi jo uporabila. Ker se mi je zdelo, da je beljakovina, mi ni bilo jasno kaksno korist bi utegnila od nje imeti, ce pa ima isto funkcijo kot mleko.... Pa malo pobrskam po internetu in si lepo preberem, da ima sojino mleko le 2% beljakovin.Kar pomeni, da bom jutri lahko jedla cornflakes ali pa muessli. Ali pa bi si skuhala puding s tem mlekom.... nenadoma je veliko vec moznosti kot se je zdelo prej. Le malo me zanima kaksen okus ima, do sedaj ga ni se nihce pohvalil ha-ha! Vazno je, da je bele barve, si bom takoj lahko predstavljala, da je to mleko....Upam, da bom v stacuni nasla kaksen muessli, ki ni tako sladek. Ce je cel obrok tako sladek, mi sploh ne pase prevec oz. me prav skomina po cem slanem. Danes imam B dan in sem si s sabo prinesla za kosilo pusto skuto in kislo mleko v tetrapaku. Nasitilo me je mocno, ampak kako bom pa doma to se 1x jedla, mi pa ni jasno! B dan je zame tezaven, ker mi ne pase se 1x jesti isto, vitaminski dan pa zaradi nenehnega obcutka lakote. Mimogrede, v ta namen sem si skuhala vceraj zeleni caj - meni ni nic lakote odganjal. Pa se potem sem na netu prebrala, da pomaga pri driski - tako da se celo zapira! Huh! JamieO

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

16. avg 2004 14:39

P.S. Alja, da se jaz ne bi prevec pogosto nagradila - sem zadnjic kupila en delikatesni sir, drag ko pes, mali koscek 500 SIT, notri pa pekoca paprika. Dragi ne more reci, da sira ni doma, mene pa nic ne mika. Joj, mislim, da njega tudi ne JamieO

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

16. avg 2004 15:47

JamieO, če bi jaz kupila tak sir, bi spet podlegla skušnjavam. Obožujem namreč polpekoče feferone, pekočo papriko,... skratka vse kar je pekoče, da o možu sploh ne govorim. Jaz bi tak sir fuuuul jedla, ampak je res drag kot pes. Veš, v Intersparu imajo musli brez sladkorja: samo en kup kosmičev, rozine in oreški.Je prav intersparov in cenovno je zelo ugoden. Gotovo ti ne bo presladek. Ti povem iz lastnih izkušenj. Jaz namreč ne prenesem sladkega muslija - niti malo ne sme biti posladkan. A da zeleni čaj zapira? Zato pa je tako, k ga skoz pijem... Grem na ananas - uf danes sem lačna kot pes. alja

dora  

član od: 12.8.2004

sporočila: 6

16. avg 2004 16:40

Hm danes je moj 2 sadni dan in sem se po tednu diete zvagala... sem za 3,5 kg manj težka, sem prav vesela pa tudi 3cm okoli pasu sem zgubila-pri enih hlačah se mi že full vidi da so mi prevelike... sploh sem vesela, kajti včeraj sem imela OH dan in sva z dragim odšla na pizzo, naročila sem si jo s samo zelenjavo, natakar pa mi je še prinesel s sirom-bila sem tako v badu...mislila sem da bo pizzo pojedel moj dragi, v glavnem pizze sva pograbila in ju odnesla s sabo domov. Zatekla sem se v sobo se malo zasmilila sama sebi-da mi natakar niti prave pizze ni mogel prinesti in ne vem potem mi je zaradi tistega sira ratalo vseeno, ker sem si pizze zares zazelela-malce trapasto,ampak potem sem jo pojedla. zvecer sem malce svinglala vzela sem si 4kepice in pa smetano...danes pa presenečena nad kilazo ;) velko uspeha tudi drugim... Darja Kolar

mary  

član od: 30.7.2004

sporočila: 43

16. avg 2004 19:09

JamieO, sama sem že probala sojino mleko pa mi ni blo všeč, sam pomoje če bi se ga navadla, bi mi prov všeč ratal. Še posebej v kombinaciji s musliji. Njegov okus se močno razlikuje od navadnega.

Sunshine6  

član od: 4.7.2004

sporočila: 25

16. avg 2004 19:37

Ojla! Meni je bilo rizevo mleko z muesliji veliko boljse od sojinega. Probejte. Je pa res, da se moras v obeh primerih navadit na okus.. PAPA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti