Ločevanje živil 90 dni

tema je zaklenjena

darjica  

član od: 20.3.2003

sporočila: 1

20. mar 2003 20:08

Tudi jaz sem pred kartkim začela z dieto z ločevanjem živil, pa nekako zgubljam voljo že na začetku, ker mi vsi dopovedujejo, da dieta s torticami pa kruhu ob mesom ne more delovati. Mi lahko da kdo malo večjo spodbudo, ker bom kmalu obupala in začela spet s kakšno nezdravo dieto. Hvala. Pa še to: lahko jem banane in grozdje, ki je v nekaterih dijetah prepovedano? Pa meso v proteinskem dnevu je tudi lahko kakršnokoli samo da ni mastno? Sir lahko mešam z mesom? Kaj pa npr. za večerjo na ogljiko-hidratni dan lahko jem palačinke? Kaj pa če sem med zajtrkom in kosilom lačna, lahko kaj pojem? Je predpisana kakšna telovadba oz. gibanje zraven diete? mi ni potrebno popiti 2 ali več litrov tekočine na dan? Lahko poleg diete pijem čaj za hujšanje (mi namreč okus zelo odgovarja in sem ga do začetka diete pila večkrat na dan)? Sporočilo je spremenil(a) darjica dne 20. mar 2003 20:09:23 Sporočilo je spremenil(a) darjica dne 20. mar 2003 20:19:05

helenama  

član od: 21.2.2002

sporočila: 18

24. mar 2003 11:16

Darjica - vztrajaj! Jaz sem v enem tednu shujšala za 2 kilograma - malce si že prirejam jedilnike - moram priznati. Banan in grozdja nisem jedla, čeprav mislim, da bi v mejah normale na sadni dan lahko. Glede hrane uporabljaj malce domišljije, pazi pa , da ne grešiš preveč. Jaz osebno popijem veliko vode dnevno (to sem delala že prej); glede telovadbe pa je tako, da je najbrž zelo , zelo koristna - pa si tudi jaz ne vzamem časa. Glede izgube kilogramov bom še obveščala - če koga zanima. Lenka

poli  

član od: 13.1.2003

sporočila: 15

24. mar 2003 12:47

vabim vaju na med.over.net, forum Starši staršem, tema "3M dieta"...nas bo već...

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

25. mar 2003 22:46

Že Zvezdana je zastavila vprašanje Muci glede diete Judy Mazel. Tudi jaz bi bila zelo vesela odgovora, ker bom čez kakšnih 6 mesecev potrebovala nekaj pametnega za kilograme "dol metat" - zdaj sem še noseča, potem pa... Torej, lepo prosim, če morda kdo ve za kakšno dieto gre pri Judy Mazel. Hvala vnaprej! Silva

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. mar 2003 8:47

Glede Judy Mazel pa tole; najboljše je, da greš v knjižnico in si knjigo sposodiš. Govorim o tisti z naslovom Zdrava vitkost za vse življenje, gre za preveč obsežno zadevo, da bi se jo dalo opisati v nekaj odstavkih. Če se ti bo zdelo, da je to nekaj zate, jo pa lahko kar kupiš. Stane nekaj manj kot 5000 SIT. Izšla pa je pri založbi Učila, če se ne motim. Ti pa priporočam, da raje kupiš njeno drugo knjigo, gre praktično za nadaljevanje Zdrave vitkosti..., z naslovom Recepti za zdravo življenje. Po moje boš to dalj časa rabila kot prvo, glede na to, da je treba doseženo težo vzdrževati. Veliko uspeha... LP Loni

Tanči  

član od: 9.9.2003

sporočila: 54

16. sep 2003 12:46

Pa še jaz moram pristaviti svojo kozičko. Lani maja meseca sem tudi jaz pričela 90 dnevno dieto. Ni mi žal! Izgubila sem "samo" 13 kg (res ne med 15 - 18 kg), ampak moram priznati da sem tudi malo goljufala. Na prvi dan sem si pripravila tudi paradižnik z jajcem, pojedla kakšen navaden jogurt, na drugi dan dijete sem si pripravila krompir ali pa fižol v solati z veliko čebule in zabeljen z olivnim oljem in domačim jabolčnim kisom, tretji dan, ko naj bi jedla pašto, sem si pripravila pizzo z veliko zelenjave (malancani, gobe, paradižniki, čebula...), in živela sem za ta tretje dneve, ker mi je krvni sladkor tako padel, da sem že en dan zvečer komajda čakala ohljikive hidrate in v slaščičarni rekla naj mi da tri kepce sladoleda in to zelo velike, magari če jih računa štiri, samo naj mi reče da so tri (ker pač v dieti tako piše) in na vrh veliko smetane. Mož se mi je sicer smejal, me je pa podpiral ves čas in veliko je bilo dnevov, ko sem imela na jedilniku riž, smo pri nas jedli paradižnikovo juho, katero je moj mož pripravil. Prav tako pa sem si na sadne dneve pripravila veliko skledo solate (razno razne: paradižnik s paprikami in kumarami, zeleno solato, gobice, kisle kumarice...) In mi je uspelo. In kilogrami se tudi niso vrnili vsi, čeprav sem v tem letu pridobila ene tri. Ampak to dieto bom še preizkusla. Je pa res da sem jo pred lanskim letom probala velikokrat in je nisem zdržala do konca, dokler nisem sama s sabo razčistila v svoji glavi kaj hočem. Je pa težko pojesti zrezek brez krompirja. Sem pa opazila pri svojih dveh otrocih, kako sama ločujeta živila. Če jesta meso, ne pojesta krompirja in obratno, kar se mi zdi zelo zanimivo. Mogoče smo že od rojstva imeli to ločevanje živil v sebi, pa smo ga zatrli. Srečno vsem in veliko uspeha z dijetami. Tanja

neznan uporabnik

20. sep 2003 13:49

Pozdrav, psihično se pripravljam na ponedeljek, ko naj bi začela z dieto za 90 dni in kot vidim je zelo dobra in se jo izplača držat. Rada bi šla dol najmanj 10 kg,vendar nevem ,če bom zdržala cele 3 mesece oz. povejte mi,kaj naj storim,ko me bo zgrabila lakota in bo vse usmerjeno samo še na to,da kaj pojem. Lani pozimi sem shujšala na 60 z dieto Judy Mazel, ma sem kg dobila kaj hitro nazaj,ker sam ob sadju nisem več upala živet. Kdaj se mi bo že kaj poznalo?Ali pa obstaja še kakšna boljša dieta,ali pa še bolj zdrava kot ta? Za odg. najlepša hvala. zini

bupel  

član od: 23.9.2003

sporočila: 3

23. sep 2003 7:37

Pozdravljeni! Pred nekaj casa sem uspesno koncala z dieto z locevanjem zivil. Uspesno, ker sem vztrajala vseh 90 dni brez spodrsljajev in tudi izgubila sem 15 kilogramov. Do dvanajste ure sem jedla samo sadje, dvakrat, sadja pa toliko da sem se najedla. Ponavadi nisem mesala dve vrsti sadja, ce pa sem, sem upostevala cakalni cas, namanj eno uro. Takoj ko sem presla na drugo hrano, sadja nisem vec jedla, mislim, da v tem primeru ni primerno za vecerjo, razen na sadni dan. Na proteinski dan, nisem mesala sira in mesa, odlocila sem se za eno vrsto zivila. Tudi jogurti so bili zame samostojno zivilo.Tako sem kdaj za popestritev imela ocvrte kruhove rezine, tudi kaken kos pohanega piscanca.Toast s sirom. Pogresala sem pico, dva tedna po koncani dieti se mi pa je posvetilo, da bi lahko imela pico s siri. Obstaja pica s stirimi siri. To nastevanje je samo za popestritev jedilnika.Za kosilo sem se najedla. Solata je bila zelena, brez koruze, ker je pac nisem znala uvrstiti v dolocen dan. Tukaj bi bil dovoljen paradiznik, cebula, kumarice.Za ostalo pa nisem bila prepricana. Samo na proteinski dan sem si privoscila kavo z mlekom, kar je bila zame nagrada. Za vecerjo pa polovicna porcija, vendar, ker se nisem omejevala za kosilo, in sem dejansko ze trikrat na dan jedla, vecerje velikokrat nisem rabila. Na skrobni dan je bila pogosto na jedilniku krompirjeva solata, z bucnim oljem in cebulo., Prazen krompir vendar pripravljen na olju. Tudi kaksen dan krompir v pecici ali pa pomfri. Krompir na vse nacine. Pazila sem da sem uporabljala olje. Riz ni bil nikoli moja priljubljena hrana. Testenine pac z paradiznikovo omako, na zacetku sem samo miksala pelate, potem sem pa ugotovila, da ima Eta nekaj ustreznih omak, ki ne vsebujejo nic dodatkov sira. To sem si velikokrat pripravila tudi kar v sluzbi. Pogresala sem pesto omako, ampak je dodan ovcji sir, tako da sem jo za nekaj casa morala odstraniti z jedilnika. Pod slano pecivo sem stela tudi slane palcke, smokije, prigrizki, ki so na kaksnih piknikih, zato tudi niso vsi vedeli, da sem na dieti. Se moje druzabno zivljenje ni trpelo. Za vecerjo pa palacinke, ali tortice, ali sladoled. Sem sem uvrstila puding. Pac nekaj sladkega. Na sadni dan, sem jedla samo sadje cez ves dan. Tri vrste sadja najmanj, upostevala sem samo cakalni cas in res samo sadje. Sploh ni tezko. Lep pozdrav vsem!

neznan uporabnik

23. sep 2003 10:35

Zivjo. Rada bi jedla po Montignacu. Zacela bi s prvo stopnjo, potrebujem pa nekoga, ki bi me vzpodbujal ali bi se mi pridruzil. Je kdo za? missy@pinkponk.com missy

neznan uporabnik

23. sep 2003 11:51

Se to. Zanima me, kaksne izkusnje imate kaj z Montignacom? Kaksna priporocila, opozorila? Vsakeka odgovora bom vesela. Lep dan! missy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti