Ločevanje živil 90 dni

tema je zaklenjena

FRANJA  

član od: 28.1.2003

sporočila: 9

30. jan 2003 15:19

ker traja 90 dni. Avtor: andi ()Datum: 05-01-03 23:12Oliver, tukaj spodaj je ta dieta.DIETA ZA SPREMEMBO METABOLIZMADieta zahteva psihološko pripravo in vztrajno odločnostCilj te diete je poleg izgube odvečnih kilogramov, sprememba metabolizma v organizmu, kar je zagotovilo, da bomo po končani dieti obdržali željeno težo. Teža se zmanjša od 18 do 25 kilogramov. Če želi nekdo izgubiti manj kilogramov, lahko preneha z dieto prej, vendar se s tem metabolizem ne spremeni. Dieta se vedno prične s proteinskim dnevom in se po sadnem dnevu začne znova. Razporeditev dni se ne sme spreminjati. Kava in čaj se lahko pijeta brez omejitve, vendar brez sladkorja. Količina hrane, ki se poje za kosilo, naj bo poln globok krožnik, za večerjo pa polovica manj. V obdobju 90 dni pride na vrsto trikrat VODNI DAN, in sicer vsak mesec en dan, ki mora obvezno slediti sadnemu dnevu, sledi pa mu proteinski dan. VODNI DAN pomeni, da ves dan pijete neomejeno količino navadne vode. Po končani dieti še 90 dni jeste za zajtrk samo sadje, ostalo pa jeste po želji. Če v tem obdobju izgubite še 3 kilograme, je to zagotovilo, da je prišlo do spremembe metabolizma. Diete ne smete izvajati naslednje 3 mesece.Ne izgubljajte upanja in volje, če vam teža ne pade v prvih desetih dneh, potem se nenadoma izgubi tudi do 4 kilograme.Če imate željo po sokovih, se priporoča gazirana pijača, ker ima manj sladkorja. Sadje jeste za zajtrk. Sadje se jé za zajtrk, ker organizem iz njega črpa integrirani sladkor s katerim hrani živčni sistem. V času diete se lahko pojavijo alergije, zato ne pozabite na košček jedilne čokolade. Osebe, ki imajo zvišan krvni pritisk, že po nekaj tednih nimajo potrebe po zdravilih. Zaželjeno je, da pri dieti kontrolirale krvni pritisk in krvno sliko.ZAJTRK: je vseh 90 dni enak. Jeste ga v paru: dve jabolki / dve mandarini / dve hruški / dve breskvi / dva graipfruta; če jeste drobno sadje, ga pojejte v velikosti ene pesti.1.PROTEINSKI DANKOSILO: kuhano ali pečeno meso v velikosti dveh zrezkov, en kos kruha, solata v neomejeni količini. Na koncu popiješ 2 dl čiste juhe. Namesto mesa lahko pojeste tri kuhana ali pečena jajca. Ali sir v enaki količini kot meso. Mlečne izdelke lahko uživate samo ta dan (jajca in meso ne mešati), namesto sira – jogurt. VEČERJA: enako kot za kosilo, samo brez juhe. Če je bilo za kosilo meso, mora biti tudi za večerjo. Če vzamete sir, se za isto količino zmanjša količina mesa in jajc.Količina naj bo za polovico manjša. 2.ŠKROBNI DANKOSILO: jeste lahko fižol (pasulj), grah, lečo, riž ali krompir obvezno kuhan z dodatki začimb: sol, poper, vegeta, origano, poper, pelati, ketchup. Zraven pojejte en kos kruha in solato. VEČERJA: isto kot za kosilo, samo v polovični količini.3.OGLJIKOVO-HIDRATNI DANKOSILO: kuhane testenine z dodatkom začimb (glej zgoraj), kuhano testo ali pizza samo s ketchupom – v velikosti normalne pizze iz picerije ali katerokoli drugo slano pecivo v količini pizze.VEČERJA: dva manjša kosa torte ali 3 do 4 kose peciva ali 3 kepice sladoleda in obvezno 1 –3 rebra jedilne čokolade. 4.SADNI DANKOSILO IN VEČERJA: jejte veliko mešanega sadja. Franja Kokalj

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

31. jan 2003 9:23

janja! ali ste sprobali dieto Judy Mazel? V knjižnici sem si sposodila to knjigo in sem želela stvar preizkusiti, pa se nekeko ne morem pripravit do tega da bi prvi dan jela skoraj cel dan samo ananas. Enostavno tega ne morem! Me zanima kdo je to sprobal v resničnem življenju, se pravi ob službi in vsakdanjem delu? Lep pozdrav!

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

31. jan 2003 11:15

Franja (in drugi), imam nekaj vprašanj v zvezi s to dieto: - kakšna solata je mišljena, samo zelena ali pa lahko vsebuje tudi paradižnik, papriko, kumare, stročji fižol itd? - kako pripraviš solato, z oljem in kisom ali mogoče z jogurtom? - kdaj, če sploh kdaj, lahko ješ živila, ki tu niso omenjena, npr. različne oreške, semena, olive, različno zelenjavo? - kakšno juho piješ v proteinskem dnevu, govejo? - ali smeš razen treh obrokov pojesti še kaj? hvala za odgovore Danca

maruša  

član od: 8.10.2002

sporočila: 4

31. jan 2003 11:21

g. Franja, zares prijazno in najlepša hvala! Pozdrav! Maruša Maruša Rupert

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

31. jan 2003 11:38

Še moje izkušnje pri 90 dnevni dieti. Vsi ki so se je natančno držali pri nas so shujšali med 15 in 20 kg, mi ki se je nismo tako natančno pa 8 kg (sicer je res, da jih pri 58 kg več skoraj nisem morala). Res je tudi, da je najbolje jesti še naprej ločeno hrano. Pod svojo idealno teže se ne da priti. Danca: Jaz sem jedla vso solato: zeleno, paradižnikovo, kumare, včasih namesto tega vložene gobice, če za druga ni bilo časa. Fižolova solata najbolj ni priporočljiva, ampak sem jedla tudi to (največkrat 1x na mesec), tudi krompirjeva solata 2. dan (jaz sem jedla samo solato). Vedno sem jo pripravila z veliko bučnega olja, malo olivnega in kisom, soljo. Zelenjavo ladko ješ vsaki dan (mislim, da tudi ko je sadje, surovo ali samo na vodi kuhano), oreščki - mogoče na kakšen sadni dan. Juha vseeno, samo da nima zakuhe - goveja, iz kocke, zelenjavna iz kocke. Ob prvem dnevu - proteinskem sem jaz če sem bila zelo zelo lačna pojedla kakšen navadni jogurt - lahko uživaš mlečne izdelke. Veliko uspeha pri dieti, splača se vztrajat. Meni je pomagalo to, da sem lahko vsake štiri dni jedla sladko.

Dunia  

član od: 20.12.2002

sporočila: 12

3. feb 2003 8:47

Samo en majčken popravek na moje sporočilo z dne 29.01.2003. Knjigo z originalnim naslovom "Fit for life" sta napisala zakonca Diamond (in ne Daimond) naš prevod pa je "Živeti zdravo". To knjigo res priporočam. Čau bau, vilčke in žličke!

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

6. feb 2003 8:17

Da še jaz pristavim "piskerček", saj se ravno odločam o tem, po kateri dieti hujšati. Zanima me, kako je z zelenjavo, saj o tem nisem zasledila niti besede. Katera zelenjava je dovoljena in kateri dan? LP Tina

muca  

član od: 9.5.2002

sporočila: 4

7. feb 2003 14:18

Bom še jaz povedala svojo izkušnjo glede diete, katero sem imela samo enkrat v življenju. Hujšala sem po knjigi Judy Mazel, Zdrava vitkost za vse življenje. Moram priznati, da zadeva deluje. Preden sem se en mesec prej psihično pripravljala na to, sem imela 65 kg, po petih tednih upoštevanja navodil pa 58 kg. Med dieto nisem bila nikoli lačna. Pa nisem nobena oboževalka sadja, vendar sem se kar nekako pripravila do tega, da sem se držala navodil. Kakšno stvar sem seveda improvizirala po svoje, vendar sem zdržala in še danes lahko jem kar želim, in se mi nič ne pozna. Pa nisem noben športen tip, za takšne stvari sem prelena . Trdna odločitev in karakter naredita čudeže!

helenama  

član od: 21.2.2002

sporočila: 18

20. mar 2003 6:48

Neštetokrat sem se že odločila in začela hujšati. Včasih mi je uspelo shujšati nekaj kilogramov, potem pa sem zopet vse in še kakšnega dobila nazaj. Odločila sem se , da začnem z 90 dnevno ločevalno dieto. Do 4 dne sem izgubila 1 kilogram, počutim pa se zadovoljno. Upam, da mi bo uspelo! Hvala za recept. lenka

Zvezdana  

član od: 20.1.2003

sporočila: 118

20. mar 2003 17:17

Muca!Ali mi lahko malo približate to dieto od Judy Mazel?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti