Varna hiša za otroke

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 10. okt 2008 11:07 | ogledi: 2.579 | odgovori: 11

Danes sem prejela tole pošto in verjamem, da bomo skupaj lahko pomagali:

_______________

Pozdravljeni..

v Grosuplju se je odprla "Varna hiša za otroke". Gre za hišo kjer

bivajo otroci brez staršev, zapuščeni, zlorabljeni in pomoči potrebni

otroci. Trenutno se zbirajo oblačila za bratca, dvojčka, potrebujeta

oblačila za starost 4-5 let.Če bi kdorkoli imel kakršna koli oblačila,

ki bi jima prišla prav.. v akcijo!

Ravno tako zbirajo tudi vso drugo opremo in oblačila za otroke vse

starosti. Tako, da prosim preglejte malo svoje omare, kleti, premečite

škatle z igračami in podarite kaj za otročičke v varni hiši. p.s

Še to....

pošljite informacijo tudi svojim znancem, prijateljem....

Naslov kriznega centra:

Hiša zavetja Palčica, Brvace 41, 1290 Grosuplje Kontaktni telefon: 01

781 80 50, 040 194 190 (CSD Grosuplje)

HVALA

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. okt 2008 11:17

Čakaj, ideja varne hiše je prvenstveno v tem, da to ni obče znana in vsem dostopna lokacija, ker potem lahko pridejo tja tudi tisti nasilneži, pred katerimi so se ljudje zatekali v varne hiše. Vsake toliko časa verižno prileti po mejlu kakšna takšna. Enkrat je treba pomagati varni hiši, enkrat je treba zbirati denar za enega fanta, za katerega UKC ne more dobiti zdravil (a mi ji pa lahko, ali kaj?) in še kar nekaj takih manipulacij, ki igrajo na človekovo pripravljenost pomagati v kombinacijo s človekovo rahlo naivnostjo.... Jaz take mejle mečem proč. Resne akcije za dobrodelnost in pomoč se ne oglašujejo po verižnih pismih, temveč jih organizirajo organizatorji z idenfikacijskimi znaki. Vendelina jr.

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

10. okt 2008 11:20

Glede na to, da kroži mail, ki vabi k pomoči za varno hišo, vam posredujem tale mail, ki sem ga dobila kot odgovor na vabilo za zbiranje stvari za varno hišo: Spoštovane, po preverjenem pogovoru z vodstvom Hiša zavetja Palčica, Brvace 41, 1290 Grosuplje vam sporočam, da je povabilo za donacijo oblačil in potrebščin lažno. Hiša zavetja Palčica trenutno ne potrebuje ničesar. Hvala Vilmi Regovc za opozorilo. Izkazalo se je, da je res potrebno takšna sporočila pred množičnim pošiljanjem preverjati. Z lepimi pozdravi, T.S. Ana

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

10. okt 2008 11:23

Kaj pa sedaj to pomeni????Nateg??? petardica

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. okt 2008 11:25

A ni bila ena taka tema z enakim pismom odprta že enkrat spomladi? Sprašujem zato, ker je zdaj verjetno situacija z otroki in potrebščinami za njih kaj spremenjena? Vendelina, "palčica" ni varna hiša na tajni lokaciji, je krizni center s spletno stranjo in javno objavljenimi telefonskimi številkami in naslovom: http://www.gov.si/csd/kcopalcica/povezave.php In na tej spletni strani je tudi pasica "donacije", verjetno se da obrniti tudi tja, če kdo želi darovati, brez verižnih mejlov. mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 10. okt 2008 11:28:36

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

10. okt 2008 11:28

petardica je napisal/a:
Kaj pa sedaj to pomeni????Nateg??? petardica
Po moji logiki ja. Sicer pa tudi sama nisem navdušena nad zbiranjem pomoči za kogarkoli po taki poti. Ana

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. okt 2008 11:37

mamaF, imaš prav. Ta tema je že enkrat bila.  Tile krožni maili so ena nadloga brez konca, potujejo naokrog tudi še potem, ko zadeva že dolgo  ni več aktualna,  zato jih že nekaj časa mečem direktno v koš.

Cila

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

10. okt 2008 11:48

Zdaj mi je pa kar pošteno nerodno, da sem tole obesila sem! Sama ponavadi res nikoli ne razpošiljam takih pisem dalje , tokrat, pa sem si pač želela zgolj pomagati in nisem preveč razmišljala zraven... Imate prav!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. okt 2008 11:58

Ah, tortica, vsaka stvar je enkrat prvič.... Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. okt 2008 13:46

Ne se sekirat, jaz sem tudi tako ponujala uboge labradorčke, pa se je izkazalo, da so dejansko že dve leti stari.

Loni Makaroni

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

12. okt 2008 16:01

Če koga zanima- pripenjam del članka, ki je izšel v Nedeljcu (avtorica Milena Dora), v katerem je na kratko obrazložen namen srce parajočih verižnih pisem:

... Le za vaš naslov jim gre. Slovenci, izkazali ste se, ni kaj! Vsi ste imeli veliko srce - in bolj malo pameti, dodajo računalnikarji. Trdijo, da še zdaleč ne obstaja tehnologija, ki bi lahko sledila elektronski pošti in nakazovala obljubljeni denar za vsako sporočilo. Torej niti AOL niti ZDNET ne bosta dala niti stotina za družino bolnega otroka.Takšna sporočila nastajajo z namenom, da bi neuki ljudje pošiljali pošto vsevprek in se v samem sporočilu zbirajo e-naslovi. Ko z e-naslovi obogateno sporočilo po naključju pride v roke pošiljatelju množičnih sporočil, se ga ta seveda razveseli, saj v vsakem prejme več sto e-naslovov, kamor potem pošilja reklame za viagro ali kako drugo e-nesnago. In neuki ljudje se potem sprašujejo, od kod, za vraga, sprejemajo e-reklame, tako imenovani spam.Drugi razlog, zakaj prejemajo spam, je v tem, da so se posamezniki registrirali na kakšni spletni strani s svojim e-naslovom. Ta se shrani v bazo in upravljavci prenekaterih strani si baze izmenjujejo in potem pošiljajo spam. "Trgovanje z bazami e-naslovov je milijonski posel, pošiljanje spama pa še večji," razlaga računalnikar Borut Zajc in uporabnikom e-pošte svetuje: "Nikoli ne pošiljajte e-pošte desetim prijateljem, ker ne boste zaradi tega nič bolj srečni in mali Urugvajec ne bo dobil desetih centov po vsakem poslanem sporočilu. Za registracijo na različnih spletnih straneh ne uporabljajte svojega glavnega e-naslova, temveč si za te namene odprite posebnega. In nikoli ne pošiljajte e-razglednic, saj zbiralci tam dobijo hkrati kar dva naslova, vašega in prijateljevega."...

LP, V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti