Nadev za pica-burek

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

tema odprta - 10. okt 2008 8:51 | ogledi: 8.555 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Prosim, če bi mi znal kdo povedati, kako se naredi nadev za pica-burek (saj vem, da to ni pravi burek in da je to skrunitev imena super dobre jedi).

Sama bi zmešala skuto, paradižnikovo mezgo, malo šunke, gobic in origana, pa ne vem, ali naj dodam jajce in kislo smetano. A kdo dela tak nadev?

Že vnaprej se vam lepo zahvaljujem za vse odgovore. Lep dan želim!

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. okt 2008 8:57

Janja prav tako lahko narediš, kot si opisala, morda ti niti ni treba dodati niti skute, jajca in kisle smetane, ampak le te stvari, značilne za navadno pico - če imaš rada in vam paše, pa seveda lahko. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

10. okt 2008 9:19

Katka, hvala za ekspresen odgovor. Saj pri pica-nadevu ne moreš ravno izumit nekaj novega, samo za burek česa takega še nisem uporabljala. Pa so zadnjič prišli moški domov, da so jedli super dober pica-burek in naj jim ga naredim... pa sem raje vprašala tu gor.

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

10. okt 2008 9:37

Če se ne motim je itak v bazi en recept za pizza burek. Jaz ga kar po tistem receptu delam...vendar testo zvijam in ne po plasteh. Drugače pa razvlečem testo, premažem s pelati, posujem origano in malo česna, posujem z na trakce narezano šunko, naribanim sirom, gobicami, koruzo, narezano papriko...zvijem, premažem z mešanico vode in olja....in lepo v pečico........sej ni da bi človek kej narobe lahk naredu :)) Le pogumno, sej bo uspelo :) LP bosa

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

10. okt 2008 9:39

Redko naredim burek, ko pa ga, mora biti eden nujno s pica nadevom. Noter dam nariban sir, na trakce narezano šunko, gobice iz slanice, paradižnikovo mezgo in veliko origana. To zavijem tako, kot je v katkinem youtube videu in spečem. Super je. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti