Torta ježek

rukula  

član od: 7.3.2006

sporočila: 12

tema odprta - 9. okt 2008 17:28 | ogledi: 9.830 | odgovori: 6

Jutri ima hčerka rojstni dan, odločila sem se da naredim torto ježek, ali mi lahko posredujete idejo za oblikovanje, sem prebrala recept od anje, vendar ne razumem tistega dela o rezanju in sestavljanu.

hvala

rukula

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

9. okt 2008 19:48

Katka lopatka, tudi jaz se priporočam za kakšen nasvet, saj sem takšno torto obljubila bratu za rojstni dan (jaz, pa moj dolg jezik). In me je strah, da ne bom namesto simpatičnega ježka naredila ježevca. Biskvit mislim naložit 4x, seveda vsako plast malo manjšo od prejšnje in naredit čokoladni in nutelin nadev, ali pa vanilijev, ali pa kar vse tri. Skrbi me tudi navlažitev torte, spodnjo plast, pa tudi zgornje, naj ne bi preveč namakala, da se ježek ne spremeni v ježasto matrono. Sicer torto rabim delat šele v sredini novembra, pa vseeno bo vsak nasvet dobrodošel. Hvala! Moycaa

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

9. okt 2008 22:38

Jaz sem nečakinji letos za 2. rojstni dan naredila ježka po receptu Katke Lopatke: masa za oblikovanje... Katka pomagaj in prosim prilepi link. Zadeva je zelo enostavna in jo priporočam za vse neobičajne oblike! Prilagam sliko: Simona Sporočilo je spremenil(a) Doban dne 09. okt 2008 22:39:44

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. okt 2008 3:37

Ja Doban in ostale punce...Moycaa. Tudi rukuli sem svetovala ta recept, le da sama spodaj naredim navadno torto, zgoraj pa oblikco iz te mase, da je volk sit in koza cela. Obliko lahko narediš tudi dan prej, da ni preveč dela za en dan. Fino si je prebrati spodaj tudi komentarje, ki zadevo še olajšajo. In kot vidite pri Doban tudi ni nujno treba imeti tičine. Veliko uspeha in veselja pri peki :) http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Masa_za_obliko katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti