Kaj danes delamo?

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

3. maj 2013 14:47

bannanna, lepo enim  mi takrat šele slabo začnemo z učenjem 

blossom

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

6. maj 2013 13:26

Evo čisto morski, sveži, spočiti smo se vrnili iz Lošinja. Vreme nam je bilo naklonjeno. Naužili smo se svežega zdravilnega zraka, se veliko sprehajali, kopali  v bazenu (morje je še mrzlo in je le za pogumne), nabrali divji česen. Sin, ki je končno ozdravel ,sploh ni hotel domov. (kdo pa ne bi užival na morju...)Tako neznansko mu je bilo všeč, da se nam že podijo po glavi misli na kak vikend ob morju, ki bo moral biti blizu, saj tak oddih ni poceni. Na misel mi je sicer padlo, da bi predlagala zdravnici Debeli rtič in okrevanje, kar bi bilo zanj idealno.

Danes torej likanje, urejanje papirjev, popoldne na sestanek z direktorjem, da se zmeniva glede podrobnosti poskusnega dela. Kaže kar dobro, je pa tako blizu, da grem lahko peš...

Vreme pa je za takšna opravila kar idealno. Danes spet kuham govejo juho na zalogo. Ko prideš takole iz dopusta je to prva želja nas vseh. Da ne govorim o domačih rezancih...Če grem jutri že delat, bom danes še skuhala za jutri. Eno omako za k širokim  domačim rezancem.

Lepe slikice iz Velike planine. Ko bo topleje bomo tudi mi naredili kak izlet. V Kamniško Bistrico pa ponavadi hodimo poleti na ohladitev...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

6. maj 2013 14:08

Trixi je napisal/a:

Evo čisto morski, sveži, spočiti smo se vrnili iz Lošinja. Vreme nam je bilo naklonjeno. Naužili smo se svežega zdravilnega zraka, se veliko sprehajali, kopali  v bazenu (morje je še mrzlo in je le za pogumne), nabrali divji česen. Sin, ki je končno ozdravel ,sploh ni hotel domov. (kdo pa ne bi užival na morju...)Tako neznansko mu je bilo všeč, da se nam že podijo po glavi misli na kak vikend ob morju, ki bo moral biti blizu, saj tak oddih ni poceni. Na misel mi je sicer padlo, da bi predlagala zdravnici Debeli rtič in okrevanje, kar bi bilo zanj idealno.

Danes torej likanje, urejanje papirjev, popoldne na sestanek z direktorjem, da se zmeniva glede podrobnosti poskusnega dela. Kaže kar dobro, je pa tako blizu, da grem lahko peš...

Vreme pa je za takšna opravila kar idealno. Danes spet kuham govejo juho na zalogo. Ko prideš takole iz dopusta je to prva želja nas vseh. Da ne govorim o domačih rezancih...Če grem jutri že delat, bom danes še skuhala za jutri. Eno omako za k širokim  domačim rezancem.

Lepe slikice iz Velike planine. Ko bo topleje bomo tudi mi naredili kak izlet. V Kamniško Bistrico pa ponavadi hodimo poleti na ohladitev...



Kjer je volja, tam je pot. Trixi



ZELO LEPO in POZITIVNO . Si Trixi zaslužijo en velik, ter ogromno  in seveda nekaj posebnega, kar kot alpinist našel bom v vertikali .
Lepo napisano. Veseli me za sineka, neizmerno pa tudi da SLUŽBA je na vidiku.
Jaz sem včeraj kuhal KURJO JUHICO na zalogo in v hladilniku že lepo počiva velika steklena posoda od kumar, v njej pa fiina juha, polna korenja, zelene, peter.korenine. En krožnik pa gre moji prijetni penzički od sosede (ena takšnih duš, da bi za njo marsikaj naredil. Ničkolikokrat mi prinese kakšen prigrizek in skrbi, da bi ja imel kaj za jest, hihi), da se malo pogreje in odpočije. Danes ima itak ludo kučo, saj so prazniki mimo in ponovno pridejo vnukičke na kosilo, tako da...

Danes sem imel že kar akcijo, tako da je pasalo za pol ure dati noge v horizontalo, se posvetiti komisarju BRUNETTIJU ter pri plastičnem kirurgu polepšani prodajalki, katera ima v trgovini konzerve, katerim je rok uporabe potekel pred dvema letoma. Res je napetoooooo.

Zjutraj že pred 7mo, pri dohtarci a na koncu ugotovil, da ITAK pričnejo ob 8mih (nekaj nevsakdanjega) nato pa mi še sestra Lidija povejo, da so gospa dohtor na bolniški...:Tolko o tem. Meni pa je zmanjkalo vseh tablet, razen za želodec. Jaooooo + posvetovati se moreva o najnovejših lab. izvidih.

Nato domov, predelat nekaj zadev via internet, pol pa že na špancir in na naj naj kafico in kofetkanje v KALVARIJO. 
Presneto super pogovor, vzdušje, preizkušanje mojega peciva (tako kelnerca kot prijatelj sta pohvalila zadevo. Učke so se jima svetile. Wiii, sem vesel. To pa dela kombinacija domače skute, jogurta ter limonine lupinice!), planiranje dnevov, ter debatiranje okoli nabave novih proteinov. Nekaj bo treba + pri toliko okusih. Uff, uff.

Za kosilo je bilo že vse perajt,tako da sem si samo pogrel zadeve ter naredil solato.
Sedaj malo brskam po netu, prebiram vse okoli proteinov, okusov, vplivov na telo itd.
Sledi pot pod noge via knjižnica in bolnica na slikanje pljuč. Ali danes, ali jutri zjutraj. Odvisno od gužve. Imam pa napotnico naštimano na NUJNO, ,tako da bom kar hitro prišel na vrsto...


---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

6. maj 2013 18:50

Evo, ravnokar s sestanka. Jutri začnem z poskusnim  delom.... Kaže dobro....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

6. maj 2013 19:16

Mi pa smo se vrnili iz Rabaca in danes se postavljamo na stare tire :) Bilo je čudovito, vreme odlično, nahodili smo se..., v glavnem pa smo se spočili...

testeninca

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

7. maj 2013 19:15

Za menoj prvi delovni dan, precej naporen, ker delam pri tujcu in kominicirava zgolj v tujem jeziku,  s strankami pa ne...me je pohvalil...jutei pa naprej.... Bomi videli, menim pa da mi gre dobro....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

9. maj 2013 13:49

Danes pa sva zaradi posebnega pregleda z sinom vstala ob 4 zjutraj. Vse sva uredila, zdaj pa sva oba precej zaspana... Tako bo danes kar pica, nimam prav posebne volje kuhat...pa še tako lepo vreme je. Danes sem prosta in moram izkoristit.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

10. maj 2013 11:11

Me veseli, da eden za drugim dobivate službe. Počasi, ampak gre! Še JanisJoplin, če se ne motim. Držim pesti!

rag_doll

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

10. maj 2013 11:40

Ja... jaz še vedno iščem... Hvala, ker si se spomnila name, rag_doll

Danes nič posebnega, trening, pisanje prošenj, čakata me še kuhanje in pranje perila, popoldne pa si bom vzela čas za zanimivo knjigo. Če bo pa sonce, pa grem mogoče na sprehod.

JJ

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

10. maj 2013 21:22

Torej,jaz sem še na preizkušnji. Najbrž bo že v naslednjem tednu padla kakšna odločitev kako dalje. Jaz sem zelo zadovoljna. Želim si, da se bo vse dobro izteklo......

JJ, tudi tebi bo zasijala zvezdica.....včasih je potreben čas, trenutek, priložnost, pri meni je dolgo trajalo...Zdaj pa se veselim vikenda z mojimi.....

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti