Koliko odpadka je pri čiščenju ananasa?

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

9. okt 2008 16:19

joj matilda, nisi razumela. Ne govorimo o konzerviranem ananasu, svež se res ne more primerjati z njim. V nekaterih večjih marketih prodajajo svežega olupljenega in narezanega - ready to eat! alibaba

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

9. okt 2008 17:46

ahaaa... se vidi da sem doma bolj na podeželju, ker pri nas v marketih nimajo takega ananasa in sploh nisem pomislila na to možnost. Se mi je zdelo malo veliko 3 eur za kg. Ja v tem primeru je pa očiščen v vsakem primeru dražji, saj ne moreš pričakovati, da ga bojo očistili in narezali zastonj. Odvisno od tega, kolikokrat si ga privoščiš, ampak čiščenje ananasa ni tako enosatavno opravilo in je včasih res bolj enostavno kupiti kar očiščenega. matilda

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

9. okt 2008 17:59

Vam povem eno zgodbico....

Nedolgo nazaj je prišel k meni bratranec (40 let, živi sam) in me na nek čuden način sprašuje, če sem že kdaj kupila ananas. Ko mi postavlja takšna vprašanja na ta njegov "čuden" način, vem, da ga je nekaj polomil .

Povedala sem mu, da ga kupujemo, večkrat.

Nekaj časa je molčal, potem pa začel razlagati, da je kupil ananas in da je to neka čudna stvar, ker se ga sploh ne da pojest.

Jaz sem se začela kar smejat. Potem mi je začel razlagat kaj je počel s tem ubogim ananasom.

Najprej ga je poskusil z navdnim nožkom olupit, pa ni šlo. Nato ga je dal v kopalno kad in ga drgnil s dreteno krtačo. Seveda ga je celega premikastil in obupal.

Kje je končal tisti ananas ne vem, smo se pa na ta račun še veliko smejali

MM

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

9. okt 2008 19:01

morska medvedka je napisal/a:
Nato ga je dal v kopalno kad in ga drgnil s dreteno krtačo. Seveda ga je celega premikastil in obupal.
Hahahaha, pa kje jih pobiraš :) RadaJem

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

19. okt 2008 17:03

Svež ananas je taaaako dober da se ne morem upret in ga vedno pojem preveč, potem me pa jezik peče dokaj solidno nadomestilo za svežega pa se mi zdi od DelMonte konzerva na kateri piše IN OWN JUICE, torej ni v sirupu in ni toliko sladek kot ostali kompoti. mala zelena

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

19. okt 2008 17:47

No ,mene pa ne samo jezik,imam občutek da sem vsa razjedena,pa tako ga imam rada.Bom probala tega,ki ga priporočaš,mala zelena. lp goga

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

19. okt 2008 20:13

V petek sem kupila ananas težak eno kilo.Ko sem ga očistila, je bilo odpada 150g. Pa zelo dober je bil. Sem vlekla liste ven, da sem videla kateri je bolj zrel, pa so me ljudje čudno gledali, he he. Bog si ga vedi kaj so si mislili. LP! fakin712

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

20. okt 2008 8:14

No saj ne bom smetila teme.. gre ravno tako za ananas. Pri nas ga obožujemo, tokrat se mi je pa zgodilo, da sem pozabila nanj - bil je v shrambi, na relativno hladnem, v odprti pvc vrečki. Včeraj pa ga vlečem ven in vidim, da se je na nekaj mestih na zunanji lupini razvila plesen. Fajn sem ga oprala pod vročo tekočo vodo, zdrgnila s krtačko, odrezala čop in ker ni bilo interesentov obrisala in spravila v hladilnik. Gorenjska kri v meni pravi, da ga lahko danes olupim in pojem, zdrava pamet (in hči, ki študira mikrobiologijo), pa pravita da raje ne, ker plesen je res hudič... Kaj torej?? Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti