alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila:328

tema odprta - 9. okt 2008 12:57 | ogledi: 2.435 | odgovori: 18

... se sprašujem, ker sem kupila narezanega in očiščenega (in dobrega!) po 3,30 eur/kg. Se ga sploh splača čistit doma? Pod predpostavko seveda, da veš da bo sladek... se mi je že zgodilo, da sem dobila povsem brezokusnega...

alibaba

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4993

9. okt 2008 13:00

A si potegnila ven list iz vrha, če je šel iz njega . Če želim uporabit ananas za skodelico ali pa notri zapičit sadje za dekoracijo mize, kupim celega, drugače pa tudi narezanega ali pa kompot. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

9. okt 2008 13:11

A če je ananas zrel, se mora dat list "spuknt"? prvič slišim, vendar zanimiv in predvsem koristen podatek

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

9. okt 2008 13:28

Ja srednji list potegneš ven in če lepo gre je ananas dobr, seveda pa pogledaš, da je tudi na pogled lepo rumene barva. Je pa vsekakor boljši kot iz kompota. nima konservansov. Brihta

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7832

9. okt 2008 13:41

Vedno kupujem celega, ker ga ne pojem naenkrat, ga enostavno dam na polovico ali na četrtine. Vzamem pa takega, ki je še čisto malce zelen in na otip primerno trd, brez udrtin, seveda najprej list ven strgam.

Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7832

9. okt 2008 14:17

Pa več kot jih ven povlečeš, lažji in cenejši je ananas. Moja taktika.

Loni Makaroni

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

9. okt 2008 15:01

hej punce- dober namig tole s trganjem listov. Ampak jaz bi rada preračunala, s kakšnim količnikom moram delit ceno celega ananasa, da vidim koliko je očiščen in narezan dejansko dražji. Npr. 1 kg celega ananasa stane 1 eur, ko ga očistim in narežem mi ostane 700 g, torej sem plačala 700 g ananasa po 1 eur (oz. 1 kg po 1,30 če se ne motim)... Fej matematika! alibaba

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

9. okt 2008 15:07

Jaz precej vržem proč skoraj 1/3 .. Tole z trganjem listov pa bi morala poiskusiti. Se mi je že zgodilo, da sem kupila neokusen ananas MYCHELLE

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

9. okt 2008 15:28

No vidiš, če zavržeš tretjino, potem plačaš za 1 kg neto že 1,42 Eur! alibaba

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

9. okt 2008 16:14

Pa saj sploh nima smisla preračunavati, koliko stane svež in koliko konzerviran ananas. Svež je toliko boljši, da je vreden tudi malo višje cene. Sama ga sicer kupujem takrat, ko je v akciji ali malo nižja cena, npr. do 1,50 eur za kos (ponavadi okrog 1 kg). Jaz ananas pustim kar nekaj časa na polici, da dobro dozori, skoraj preveč. Takrat je sladek kot med - seveda je treba paziti, ker če je ravno malo preveč, je hitro nagravžnega okusa... Ananasa v konzervi ne kupujem preveč rada, ker je težko dobiti takega, ki je res dober, sploh med poceni znamkami... matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Nagradna igra

Rezultati prejšnje igre:
Vsi odgovori na nagradno igro so bili pravilni.

Računalnik je izžrebal naslednje nagrajence:
1 nagrada: Saša Medved Podjed (1218 Komenda)
2 nagrada: Damjana Golob (3302 Griže )
3 nagrada: DARJA ŠTER (4207 CERKLJE)

O NAGRADAH »

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtvrtnica
malo za hecrajko0028
Kaj danes za zajtrksijasaja
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti