Pokvarjen hladilnik?

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 9. okt 2008 6:43 | ogledi: 6.682 | odgovori: 28

moja mama ima gorenjev hladilnik, kateri je star eno leto. Pred tremi tedni je začelo iz njega smrdeti oz. ima čuden vonj. Pa ne po kakšni hrani ampak kot da bi bil nekakšen plin. Do sedaj je čakala da ta vonj mine pa kar noče zato bomo poklicali serviserja, mene pa vseeno zanima če kdo ve, kaj bi to bilo. Je pa to zelo nerodna zadeva, ker se tudi hrana navzame tega vonja. Lepo prosim, če kdo ve, kaj bi to bilo, mi naj sporoči. Hvala

ariella

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. okt 2008 6:49

¨Lahko bi bil plin iz hldilnega sistema, ta ima (vsaj v prejšnjih hladilnikih) neprijeten vonj. Nujno naj takoj pokliče serviserja. Hladilnik je najbrž še v garanciji, če je star eno leto.

rimljanka - zasebno mnenje

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

9. okt 2008 7:31

Očistite tisto luknjico na zadnji steni hladilnika. Hladilnik odmaknite od stene in očistiie še posodo kamor se steka voda ki priteče skozi tisto luknjo. Tudi to bi lahko bil vzrok za smrad. dzoana

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

9. okt 2008 7:47

Se strinjam z dzoano. Pri nas doma smo očistili vodo, ki se zbira od taljenja ledu - na zadnjem delu hladilnika in smo se rešili ful neprijetnega vonja. Sigurno je to. lp rolada

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

9. okt 2008 8:27

Ko prebiram o uporabi Gorenjevih hladilnikov me vedno znova prepričuje, da je zasnova leteh nedodelana. Kako se lahko zgodi da po enem letu hladilnik ne dela kot bi moral. Smrdi? Če ga v enem letu ne očistiš, ob normalni uporabi ne sme smrdeti. Le če si pozabil v njem gnilo hrano. Tudi mi ga imamo in nismo zadovoljni z njim. Od samega začetka oddaja piskajoč zvok. Počila nam je stranska plastika pri polički ....itd. Včasih so bili njihvi stroji v redu, zdaj je konkurenca prehuda in varčujejo pri materialih ...Na žalost. V vsakem primeru pokličite serviserja, če bo uspel priti v doglednem času, ker ima verjetno preveč dela. Kaj ti potlej pomaga 5 letna garancija. barbyslo

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

10. okt 2008 6:43

hvala za vse nasvete. Bomo ukrepali kar po vrsti na vse načine, kakor ste svetovale. Sem rekla mami, če bo kdo vedel kaj je narobe, bodo vedeli na kulslo Je pa tudi mene kar strah, kaj bo z mojim gorenjevim hladilnikom ki sem ga kupila pretekli teden.... ariella

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

10. okt 2008 7:18

Ne sikiri se.Saj je samo hladilnik .Bo že v redu delal.Če pa piska ali se kaj zlomi pa nič zato. Se navadiš.... barbyslo

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. okt 2008 7:21

ariella, mi imamo že celo večnost v vseh treh hišah Gorenjeve haldilnike, še nikoli ni bilo z njimi nič narobe. Če me vprašaš za znamko naslednjega, bo isti.

Loni Makaroni

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

18. okt 2008 14:34

mehanik je bil pri mami, pa je rekel da je vonj v hladilniku od hrane in da se ga je plastika hladilnika navzela vseh teh vonjav. Temu ravno ne verjamem najbolj, saj hrano in vse kar je v hladilniku sproti porabi, vonj pa tudi ni čisto nič podoben po hrani, ampak kot sem že rekla, nekakšen plin. Kaj naj sedaj naredimo? Svetovala sem ji, da ga naj očisti in pusti dva dneva praznega. Bi bili vi tiho ali bi zadevi prišli do dna, ker mi jim ne moremo dokazati , da vonj ni od hrane, oni pa to lahko rečejo in njihova velja. Ne vem, mislim, da se prehitro sprijaznimo z vsem kar nam rečejo, pa jim potem nočemo sitnariti. To pa ni prav in nočem kar tako odnehati. ariella

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

18. okt 2008 15:13

Če je hladilni plin, je hudo strupen.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. okt 2008 15:01

V hladilnik daj napol prerezano limono, ali ožete polovice limon in odprto skodelico soli. Če je vonj res od hrane, bo vsak dan malo boljše. Jaz imam notri stalno po eno do dve ožeti polovički. Neprijeten vonj preprečiš tudi, če čisto vso hrano v hladilniku pokriješ ali zaviješ.

Od razpadajoče hrane res včasih smrdi kot po plinu - npr. pri gnijoči čebuli, pokvarjenem fižolu, tudi, če je v posodici. Posebej še, če hladilnik le redko odpiramo. Preglej vso hrano in vsako posebej povonjaj, tudi konzerve in pastete, če niso slučajno kaj poškodovane in zato pokvarjene - tudi to se mi je že zgodilo nedavno tega.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti