Kupljene tortilje

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

tema odprta - 8. okt 2008 20:13 | ogledi: 6.864 | odgovori: 6

Večkrat sem jih že uporabljala, prejšnjo soboto pa so nam ostale še 4 iz paketa. Zavila sem jih v vrečko in dala v hladilnik, na njih piše da naj odprte porabimo v 3 dneh, od takrat je pa torej že 11 dni. Me zanimajo vaše izkušnje, če so tortilje še v redu (seveda zgledajo ne nič slabo in tudi nič ne smrdijo) oziroma ali jih lahko porabim ali raje ne?

Hvala!

Lep pozdrav,

*Alisha*

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. okt 2008 20:34

Pa ja, saj če bi bile pokvarjene, bi takoj ugotovila.

Včasih imam v hladilniku predpečen kruh, za hudo silo. In potem po navadi pozabim na njega in se spomnim kake 14 dni čez rok... Pa je vedno v redu...

jasna

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

8. okt 2008 20:36

Termično jih obdelaj, pa bodo čisto uredu, pač malo zgubijo na kakovosti... lp

peter

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. okt 2008 20:55

Brez nadaljnjega jih lahko uporabiš, če bi bile pokvarjene, bi malo smrdele ali bile pocaste. Šri meni je podobni kot pri jasni1, vedno kje kaj pozabim in najdem...nedavno sem po treh tednih našlanamaz iz jajčevcev, pa sploh ni smrdel in bil pokvarjen, hladilnik imam namreč tam na 6 ali 7 naravnan, je že na pol zamrzovlanik...

mamamia

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

8. okt 2008 21:09

Sama tudi mislim, da je itak večina stvari uporabnih še po roku, pa sem vseeno želela še kakšno drugo mnenje. Hvala za nasvete, bodo jutri na sporedu za kosilo. *Alisha*

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

8. okt 2008 21:41

Verjemi Alisha, da se te kupjene reči zlepa ne pokvarijo je v njih preveč konzervansov in ostalih kemikalij. Ni šans da bi tako hitro propadle, ja morda čez kakega pol leta. Brez zamere, tak odnos pač imam do teh stvari. Jaz jih ne bi več jedel, zagotovo ne ! Sej zato me pa žena večkrat krega, pravi, da včasih vržem proč kako še povsem užitno hrano. Ampak jaz se kljub temu ne dam, če mislim, da stvar ni v redu jo pač zabrišem v kanto. LP hedonist

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. okt 2008 22:42

alisha, moja mehiška prijateljica jih napeče en kup in spravi v hladilnik, potem pa čez teden porabi. Te kupljene imajo pa v sebi sigurno kaj takega, da še dlje zdržijo. tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti